Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: diskusi i mrest  (Read 96789 times)

Offline capara

• Značajni član
diskusi i mrest
« on: 09 February, 2005, 00:15:28 »
Kao sto znate diskus potice iz sliva reke amazona to jest juzne amerike , sto verujem da svi znaju.Diskus je mozda malo zahtevna riba , zato sto mu se mora obezbediti veci akvarijum i bolja oprema .Podlozan je na stalne napade parazita i nekih drugih bolesti, koje su posledice ne adekvatne filtracije vode.Dovoljno je vda nepojedena hrana ostane u akvarijumu i da dodje do razboljevanja riba, ali isto tako je diskus i otporan izdrzljiv i dugovecan
Akvarijum za diskuse>
Akvarijum sto veci to bolji , ali su  i pitanja sredstva i mogucnosti, zasto neko ko ne moze da uradi akvarijum od recimo 400 litra nebi mogo da gaji diskuse, moze sasvim lepo da gaji diskuse i u 150 do 200 l, samo sto bi broj diskusa bio ogranicen.Moj prvi akvarijum za dis je bio 150 l i uspesno sam odgajio  8 maticnih riba.
Filter kod diskusa je veoma bitan i filter mase ........Ja koristim u neke akvarijume turbine koje vracaju iz spoljnjeg filtera vodu u akv, a negde su mi pumpe kanister filteri.I jedno i drugo funkcionise super.Filter mase .........Plavi sundjer jer ima veliku propustljivos , bio keramika i perlon fata.Mogu se koristiti svi moguci proizvodi filter mase razlicitih firmi , kome je sta dostupno..,Ali samo proverene stvari.
Voda....................................................................

Voda kod diskusa je jako bitna kod samog mresta , sto se tice samo cuvanja tu nije problem.

Za cuvanje diskusa vodu bi trebalo dehlorisati  i da voda odstoji 24 h  pa onda koristiti.
Ako imate mogucnost omeksavanja vode onda je to jos bolje, jer bi tada vode trebala biti 6 do 6,8ph i ukupne tvrdoce 7 -8 ctepeni, jer bi ser u ovakvoj vodi diskusi osecali super :hammer:
Voda za mrewst bi trebala daje kiselost 5,5 -6,5 a ukupna 2stepena kkarbonatna 0.
Mrest diskusa................................................................
Mrest se odvija tako stose prvo ribe u maticnom akvarijumu upare zatim ser prebace u akvarijum zaa mrest, gdebi trebalo da se mreste.
Akvarijum za mrest je idealne dimezije 50*50*50 plus spoljni filter . Sam mrest diskusa odvija na listu biljke ili na kupi koja se stavlja ko mesto gdece diskusi polagati ikru.Diskusi bacaju od 150 do 250 jaja, moj najveci mrest je bio 180 mladih riba. sto je van proseka jer bi prosek mogo biti 100 komada...
Dobro je mislim najbolje kada ribe same odrade svoj poso
mrest, jer je mrest izazov za svakog akvaristu a pogotovo za diskusare.
Posle deset godina mresta ovih prelepih riba nikad nemogu sto posto biti siguran u mrest nekih parova jer je to nesigurno jer su to ribe i nemozes im odrediti i naredjivati.

Za ovaj put ovolko,,, izvinite za greske u pisanju jer sam ja ipak s juga CIKLID_138
 mikidiskus@beotel.net
Pozdrav MIKI

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: diskusi i mrest
« Reply #1 on: 09 February, 2005, 09:25:16 »
Bravo CAPARA, zaista sjajan text!!! CIKLID_273
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 10 February, 2005, 13:02:16 »
Bravo capara,svaka cast za mrestove!!
Da nemas mozda slucajno slike tvojih mladunaca,ili maticnog para u mrestu itd.?
Pozdrav, Joca

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #3 on: 10 February, 2005, 13:17:32 »
Bravo Capara samo cepaj. Juzna pruga Kicks ass!!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #4 on: 10 February, 2005, 14:09:11 »
Oho Zonen Zamfiriche u elementu :)
Pozz
Piroman

Offline capara

• Značajni član
« Reply #5 on: 11 February, 2005, 00:12:34 »
Imam neke slike koje sam uradio pre 4 meseca kada mi je doso drug sa digitalcem pa sam iskoristio priliku d skljocnem.Evo jedne slike gdesu snek skinovi takozvani koza diskusi i klasicni snek skinovi na velicini od nekih 7-8 cm

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #6 on: 11 February, 2005, 00:24:47 »
Pazi kaze se Snejk Skin, to jest u originalu Snake Skin...

Svaka cast za izmrescene diskuse, ja nisam uspeo da ih odgajim ni do maticne velicne, a kamoli izmrestim :(
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 11 February, 2005, 19:19:42 »
Ako su na slici tvoji mladi ,onda SVAKA CAST!!!
Bravo za discus-e!
Pozdrav, Joca

Offline capara

• Značajni član
« Reply #8 on: 14 February, 2005, 00:34:05 »
Ove slike snejka jesu moje , toje mrest od pre otprilike sedam meseca i ovosu ribe koje sam ostavio za sebe.
Stose tice imena ovog sneke skin , ja na takve stvari ne obracam puno paznje jer neznam engleski a verujem da su me ljudi razumeli......... CIKLID_183

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #9 on: 14 February, 2005, 11:20:21 »
Ciklidaristika je bazirana na imenima ciklida :) Stoga obrati paznju, veoma je znacajno, jer Search Engine-i onda ne pronalaze stranice sa pogresno napisanim imenima. Ali ako ti je smor, samo me ignorisi...
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 July, 2018, 07:12:40

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348