Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Cyrtocara_Moorii ''DELFIN''  (Read 37219 times)

rajkov djordje

• Guest
Cyrtocara_Moorii ''DELFIN''
« on: 04 February, 2005, 19:44:01 »
Cyrtocara_Moorii_sa koliko mladi pocinju da dobijau plavu boju?
imam osam komada u akvarijumu stari su tacno cetiri meseca i imaju tek po malo plavog pigmenta?
« Last Edit: 21 November, 2012, 16:14:31 by nedara »

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Re: Cyrtocara_Moorii
« Reply #1 on: 04 February, 2005, 21:11:45 »
Cime ih hranis?  Kakva je voda u kojoj su mali?  Vise cinilaca je u igri, ali ne brini, poplavece vremenom...

milan

• Guest
« Reply #2 on: 04 February, 2005, 21:35:39 »
Procesljaj malo teme na sajtu ciniti se da Tihomir pisao o njima!
O,da dobro dosao!Sta imas jos od riba?

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #3 on: 05 February, 2005, 01:12:42 »
Ja imam u svom akvarijumu cetiri delfina,kod mene su cetiri meseca i imaju odlicnu boju.Ona varira malo u zavisnosti od raspolozenja od svetlo plave do potpuno tamno plave,vecinu vremena su tamni.Mislim da to ima dosta veze sa hranom,ja ih tovim Hikari goldom sto je odlicno za boju.Redovno menjam vodu,sto im takodje prija.
Koliki je tvoj akvarijum,cime hranis ribe?Inace su ovo za mene prelepe ribe,pruzi im dobre uslove i bices zadovoljan njima.

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
    • http://www.youtube.com/watch?v=kZhdKCo8Ogo&feature=related
« Reply #4 on: 05 February, 2005, 04:56:20 »
Evo opet se osecam kao totalni, totalni pochetnik, nishta ne znam ni o jednoj vrsti ciklida!  CIKLID_200
 Ovo je moj prvi post kojim pochinjem jednu svakidashnju, ali u neku ruku magichnu stvar: uchenje!!!  
 Logichno, sledi pitanje: kojim ciklidima (kom jezeru) pripada Cyrtoara Moorii i koje joj je odomaceno ime (da li sam dobro pretpostavila da je delfin?)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #5 on: 05 February, 2005, 08:29:19 »
Cyrtocara moorii jeste"trade mark" jezera Malawi.Nadje se i u susednjem jezeru Malombe,jer je to jezero povezano rekom u jezero malawi.Popularno ga zovu i Malawi delfin,pošto mu oblik tela i lièi na delfina.I naravno za neke,a i sam nisam izuzetak,jedna od najlepših ciklida koji potièu iz jezera Malawi.
Nekako mladunci imaju boju majke, a to je u poèetku svetlo plava sa nekim tamnijim flekama,a kad postaju polno zreli,tad dobija mužjak jako fascinantne boje,a poène mu rasti i "kvrga"na glavi a to je i ujedno jedan jako uoèljivi znak izmedju polova.A polno zreli poèinju bivati oko 18 meseci starosti.
Ti se ciklidi zadržavaju u zoni peska u velikim grupama,tu mislim na prirodno okruženje,te prateèi kralje jezera Malawi Taeniolethrinops praeorbitalis,koji riju po dnu i tako dižu prašinu i pesak u vis,a Cyrtocara moorii,vata te sitne djelove i tako nadje svoju hranu a to su u prirodi beskièmenjaci.No tu bih hteo napomenuti,da je vrsta C.moorii jako slièan vrsti Protomelas annectens,a u prirodi se ti dve vrste uvwek nekako nadju skupa.
Taj ciklid naraste do dužine 20-25 cm.pa treba mu akvarij od 400 l pa naviše i naravno grupa od minimalno 8 primerka.
Tu je vrstu opisao ihtiolog Regan godine 1902 i to je ujedno i jedna izmedju prvih vrsti,koja se nije zvala Haplochromis /u tadašnje vreme skoro svi afrièki ciklidi iz jezera Malawi /osim grupe m'buna/ su se zvali Haplochromis/,a to samo ukazuje koliko je to unikatan ciklid,koji nam,kako veè gore napisao,dolazi iz jezera Malawi.

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #6 on: 05 February, 2005, 08:34:32 »
Cyrtocara moori ili popularnije delfin,iz jezera Malavi,pripada Haplochromines-ima.Delfin ga zovu zato sto oblikom tela,sa karakteristicnom kvrgom na glavi zaista potseca na delfina.Dosta je veliki,i do 25 cm,mada sporije raste od Mbuna,tako da mu treba dosta veliki akvarijum.

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #7 on: 05 February, 2005, 08:38:30 »
Eto kako odgovori brzo stizu,Bojko i ja smo pisali u isto vreme,naravno on dosta detaljnije.

Offline segi

• Početnik
  • *
srecni cyrtocara moorii
« Reply #8 on: 19 July, 2006, 23:49:50 »
Trenutno imam jedan od 120 l , za 6 meseci se selim u veci stan i tamo imam nameru napravit jedan od 500 l.

1. Ima li smisla sad vec kupiti jato malih delfina , ili sacekati i zajedno ih nastaniti sa ostalim ribama  u velikom akvariumu.

2. ko u NS-u pravi velike akvariume .

Pozdrav.

Offline feanor

• Značajni član
Re: mali delfini mali akvarium
« Reply #9 on: 20 July, 2006, 00:33:18 »
Ako kupis male delfine mozes ih glatko drzati 6 meseci u 120 l ali ako planiras da za 6 meseci ubacis sa njima male ciklide mozes imati problem jer ce delfini poprilicno da izrastu .
Mada opet to je ipak akvarijum od 500l pa mozda i neces imati problema posebno sto delfini ne spadaju u agresivne ciklide.
Najbolja varijanta po meni je da kupis jos malih ciklida za 120l koje ces kasnije prebaciti u 500l!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
14 December, 2018, 17:37:47

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 450