Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Plašljivi ciklidi  (Read 15512 times)

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
Plašljivi ciklidi
« on: 05 May, 2009, 17:07:58 »
Pozdrav svima,

Vec sam se usputno javljao sa ovim problemom ali ga nisam dozivljavao ovoliko ozbiljno. Sad, nakon skoro 2 meseca, tacnije akvarijum je formiran 08.02.2009, ribe ubacene 01.03.2009 (6 kom mpanga, 6 kom karleus).
Od tada do danas ribe su uplasene i ne pojavljuju se kada ja ili bilo ko brugi sedne ispred akvarijuma, kada se udaljim (oko 3 metra) one polako izlaze.
Dobijao sam razne savete, da ih hranim cesce da se naviknu na mene kao "hranioca" (probao, ne radi), da ubacim jos riba (ubacio jos 6 Metriaclima estherae, isto ne radi). Mislio sam da mozda imam mnogo kamenja...   :(  ako treba da smanjim...

Moze li neko da mi kaze sta tu nevalja, ili sta treba da radim.
Ribe su super, zivahne, imale su vec tri mresta do sad (jos nose), kapiram da im prija.
Samo sto su plasljive toliko?

Evo kako trenutno izgleda.

Offline Mastino

• Napredni član
Re: Plašljivi ciklidi
« Reply #1 on: 05 May, 2009, 17:15:55 »
meni se ta situacija zna dogodit ako se priblizim AQ u nekoj majci zivljih boja (crvena, zuta, narandjasta, itd.), kad sam u majicama neutralnih i tamnijih boja sve normalno...
e sad dali je problem i kod tebe, trebas isprobati...
Cichlids Power & Enjoy Cichlids!

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #2 on: 05 May, 2009, 17:24:25 »
To nije sigurno slucaj kod mene, zaboravio sam da to napomenem, probao - boje su im nevazne.
I jos jedna stvar, uvece kada pogasim sva svetla u kuci, gori samo svetlo u akvarijumu, toliko se opuste da mogu da im kucam u staklo i ne plase se.

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #3 on: 05 May, 2009, 17:29:37 »
Malawi mbune ne bi trebale da budu plasljive toliko. Koliki ti je aq? Gde se nalazi? (mislim da li je na nekom mestu gde ima potresa i sl. ) Ako je voda ok, a ocigledno jeste, moj savet ti je da ubacis jos riba i da napravis guzvu u akvarijumu.....Cudno je jer toliko dugo traje plasljivost tvojih riba... Umeju ciklidi da se istripuju nekada pa se plase bez nekog nema znanog razloga.....Imao sam i ja (posle vise od godinu dana extremne zivahnosti riba), neku slicnu situaciju, ali je trajala nedelju dana......Znaci moj savet je,jos riba....

Offline DanTana

• Član
« Reply #4 on: 05 May, 2009, 18:18:48 »
Pređi na amere!!!
Šalim se druže, to se dešava i kod mene povremeno i sa tanganjikom i sa amerikom, mada je to za amere baš neuobičajeno ali eto dogodi se, i to najčešće kada se odradi neki nagli pokret ispred aq sa rukom nagore recimo, to sam zapazio, ali tako dugo, tu nešto nije u redu.
Možda imaš preko dana neke vibracije na koje oni reaguju a ti ih ne primećuješ.
DanTana

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #5 on: 05 May, 2009, 18:21:15 »
112litara, ali ako oduzmemo na kamenje mislim da ima oko 100litara.
Akvarijum se nalazi na relativno prometnom mestu, nema potresa i klackanja tla.

20 riba mislim da je knap za moju litrazu (nisam rekao da imam 2 ancistrusa).

Offline DanTana

• Član
« Reply #6 on: 05 May, 2009, 18:25:40 »
20 komata jeste knap !!!
Neznam, ajd možda još nešto nekom padne napamet.
DanTana

Offline amd

• Veoma napredan član
  • Rajko
« Reply #7 on: 05 May, 2009, 19:28:07 »
Sta je sa osvetljenjem? Sta koristis? Po slici bih rekao da je svetlo jako, probaj da prigusis malo. Ja sam to uradio. Na aq. 75x45x45 imao sam 1x akvarele 60 cm + jednu daylight i riba nije bilo ni od korova. Uklonio sam daylight i sada ribe normalno spartaju po aq.
brutal force

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #8 on: 05 May, 2009, 19:44:30 »
Od osvetljenja imam jednu neonku "mučenicu" od 8w   ::)  onu malu, kratku, naj manju...
Mislim da ni to nije problem, moze samo da bude slabo osvetljenje, da li to moze da bude problem?

Offline dzeno

• Član
  • dzaba ronis kad guzovi vire
« Reply #9 on: 05 May, 2009, 20:01:14 »

Slicno mi se desavalo ranije , ali sa ribama koje su nove i koje sam u grupi ubacio u akvarijum . Slazem se da je broj riba glavni  faktor desavanja u akvarijumu ali  bar povecaj broj muzijaka koji ce se boriti za dominaciju u akvarijumu te time natjerati druge ribe na kretanje .....plivanje  :P

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 December, 2018, 11:38:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450