Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Ishrana malih calvusa  (Read 2978 times)

Offline vespaholik

• Napredni član
  • Makedonija-Skopje
Ishrana malih calvusa
« on: 29 April, 2009, 20:53:09 »
Danas sam postao vlasnik 7 malih calvusa black pectoral malci su na velicini od 2 do 4 cm smestio sam ih u 60 litarskom akvariumu koji je samo njihov,akvarium je formiran pre 2 godine a dosad je koristio kao mrestni akvarium podloga je kvarc uredzeje je klasika tanganika.Kao sto znate moje iskustvo sa ciklidima  do sada je jedinstveno sa biljojedima iz tanganike i malawija tako da stvarno neam poima koju hranu da dajem calvusima pa sada ako me neko udostoji sa spiskom neke konvencionalne hrane koja moze da se nabavi za ishranu ovih carnivora.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Ishrana malih calvusa
« Reply #1 on: 29 April, 2009, 21:03:58 »
Ja sam moje hranio na isti nacin kao i Tropheus-e, kao i sve ostale ciklide, to jest cime stignem i sta nadjem od kvalitetnije hrane...

Zajebite te tripove sa hranom, hranite najjeftinijom kvalitetnom hranom koju mozes da nadjes.
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #2 on: 29 April, 2009, 21:07:07 »
Obzirom da su mikro predatori trebalo bi se orijentisati na "mesnatu" hranu... Neko moje iskustvo sa compresicepsima govori da im odgovora dobro natopljena i stnija hrana... Zivu ili zamrznutu nisam imao prilike da probam da im dam, ali verujem da bi ona bila najbolji izbor, naravno umereno...

Sto se tice konkretne hrane meni se HIKARI Gold pokazao kao sjajna hrana za vecinu Lamprologina... Najbolje je naci onu najsitniju granulaciju... Altolamprologusi mogu da otvore usta mnogo, ali zbog specificne morfologije (bocno kompresovano telo) ne mogu da natrpaju vece kolicine hrane u ista, pa je najbolje hraniti ih vise puta po malo i drzati ih sa ribama koje im nece biti direktna konkurencija za hranu u smislu brzine prozdiranja iste (dobar izbor sto ih drzis u odvojenom akvarijumu)...

HAI FENG je isto dobra hrana, Tetra diskus se vecini dobro pokazao... Sad ima i listica za Tanganjika ciklide... Neces omanuti ni sa jednom od ovih hrana... Samo po malo i cesto i pazi na vodu, Altosi su jako osetljivi na promene u vodi...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline vespaholik

• Napredni član
  • Makedonija-Skopje
« Reply #3 on: 29 April, 2009, 21:26:15 »
Ok za pocetak imam hikari gold za dalje mislim da ce da bude extra Tanganika mix smrznuta  od Ocene nutrition ali je problem sto mi je taj akvarium na posao pa nemam frizider gde da cuvam zamrznutu hranu ali snaci cu se nekako.Hval;a puno na brzom i preciznom odgovoru.

Pozdrav.

Offline vespaholik

• Napredni član
  • Makedonija-Skopje
« Reply #4 on: 29 April, 2009, 21:32:30 »
http://www.oceannutrition.com/product_fresh.php?file=fresh_frozen_eu.php&head= ovde je paleta zamrznute hrane koje nude ON koju da koristim za calvuse ovde lokalni diler ove hrane ima bas sve na lageru.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #5 on: 29 April, 2009, 22:15:33 »
Nema na cemu druze Vespaholik, samo se pridrzavaj mojih saveta i daleko ces da doguras...

Pozz
Piroman

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #6 on: 29 April, 2009, 23:24:27 »
ma samo ziva hrana i da vidis kako rastu
mikro crvi, grindali, ehitreja i dafnija
miksajlov metod ziva i samo ziva hrana 

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 01 May, 2009, 12:11:43 »

Zajebite te tripove sa hranom, hranite najjeftinijom kvalitetnom hranom koju mozes da nadjes.

Nije daleko od istine ,u pravu si  :)
Akvaristika, to je moja ljubav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 February, 2018, 06:12:51

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [30 January, 2018, 13:08:58]
  • Robot za alge by kovac88
    [29 January, 2018, 09:18:35]
  • Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]