Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tanganyika u 40L.  (Read 7856 times)

Offline Svitak

• Značajni član
Re: Tanganyika u 40L.
« Reply #10 on: 22 April, 2009, 21:00:29 »
 ::) Ako tako smatras --- ,i ako se niko ne protivi Ok.
Uvek,sem ponekad ostajem nasmejan.

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #11 on: 28 April, 2009, 11:51:02 »
Smor nisam dobro ispro pesak.Voda je malko mutna ,al nadam se da to nece praviti neki preteran problem/ ::)

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #12 on: 29 April, 2009, 14:31:08 »
voda sredjena ,jos par dana nek izvrti,i aq spreman  :D :D :D

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #13 on: 01 May, 2009, 16:18:21 »
Odlicno...mada, ja bih pre stavio neke skoljkase ali i ovo je dobar izbor za taj akvarijum...

Da li si nabavio vec ribe? Bilo bi dobro da imas par...da se odmah smeste i da uzivaju...  ;)

Daj slike kad signes...
F0

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #14 on: 01 May, 2009, 17:48:41 »
Ostavio sam da iscirkulira voda jedno 7 dana,svaki dan ubacujem po 5ml tecnih bakterija ukupno 10 dana ,a ribe upadaju 7 .dan yapravo u Ponedeljak .Ubrzo zatim bice i fotosa.

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #15 on: 01 May, 2009, 17:54:14 »
Neolampologus Dafodila,kolko sam primetio i shvatio kod njih je tesko razlikovati pol,odnosno muzjak je nesto krupniji od devojcice i ledjno peraje je nesto vece tako da se uzdam u   JZH-a. od6 kom valjda ispadne bar jedan par a mozda i dva aaaa  :D :D :D itri ehe e

Offline DanTana

• Član
« Reply #16 on: 01 May, 2009, 22:24:06 »
Je.....mliga, evo ja već pola sata buljim u moj aq nebi li primetio neku razliku kod mog para dafodila kako se razlikuju. Za sada nemogu da uočim dali je peraje kod jedne ribe veće od druge, čak su i po veličini toliko približne da mogu reći da su u pitanju milimetri i to bukvalno 2-3mm možda. Ribe su stare negde oko 2 god. i imale su bezbroj mrestova, usklađene i lepo funkcionišu da recimo nebi imalo šanse da se primeti dominancija jedne od njih. Jedina razlika koju mogu da uočim to je da je kod ove ribe za koju kažem da je par milimetara veća od druge malo izraženija grba na čelu u odnosu na drugu kod koje je čelo ravno.
Ja sam inače druže svitak nabavio 7 kom dafodila od kojih se formirao jedan par koji radi a ostale su pocepali i isterali iz aq kroz jednu minimalnu rupicu pored grejača, inače su u jednom odvojenom aq i ne mešam ih sa ostalima.
DanTana

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #17 on: 01 May, 2009, 23:52:11 »
hm,yanimljivo .Da i to sa celom odnosno kvrgom- i to je zanimljivo. E sad ta agresivnost jel ona se obavezno ispoljava ka ostatku jata kad se par formira ili dominacija u jatu je prisutna od samog pocetka. ::)

Offline DanTana

• Član
« Reply #18 on: 02 May, 2009, 00:29:13 »
Pa iskreno da ti kažem neznam, kod mene kada su proterali sve što je višak iz njihovog aq onda su posle nedelju dana počeli da se mreste, odnosno tada sam prvi put video mlade da su plivali u aq. E sad, agresivnost ne ispoljavaju prema mladima iz svog legla, već formiraju koloniju i mreste nekoliko generacija koje zajednički odrastaju, trenutno kod mene je isplivala peta generacija, ali mislim da kad najstarija stigne da se mresti onda prema njoj postaju malo oštriji jer je smartraju konkurencijom. Nisam ih nikada držao u aq većem od nekih 70 litara da bi znao dali bi dozvolili formiranje još jedne kolonije svoje vrste.
Inače kod mene konkretno su ostali najsitnija riba za koju mislim da je ženka i najkrupnija riba za koju mislim da je mužjak. Mislim najsitnija i najkrupnija su bile u tom periodu kada sam ih doneo, sada su kao što rekoh približnih veličina.
DanTana

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #19 on: 02 May, 2009, 23:31:35 »
DanTana,kojom hranom ih hranis ?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 May, 2018, 00:28:59

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154798
  • Total Topics: 9333
  • Online Today: 54
  • Online Ever: 450