Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Ponasanje zenke koja nosi mlade i problematika tokom tog perioda  (Read 16606 times)

Online Petar Aleksic

• Član u razvoju
  • **
  • Kragujevac
Re: Ponasanje zenke koja nosi mlade
« Reply #40 on: 09 October, 2014, 11:01:31 »
Drugari, treba mi savet!
Posto nisam odmah uocio da zenka mpange nosi, ne znam kada je termin za cedjenje pa sam je odvojio.
Da li je to u redu, mislim, da li ce, kada dodje vreme, ispljunuti malce i da li ce biti, posle toga, pretnja za njih?
Hvala

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
Re: Ponasanje zenke koja nosi mlade
« Reply #41 on: 09 October, 2014, 11:33:14 »
Zenka cuva mlade i ne brini ona ce ih, kada dodje vreme, pustati i uzimati natrag u usta kada se pojavi opasnost. Kada vidis da ih je pustila izvadis zenku, proveris da li je neki ostao u ustima pa ako mozes ili umes pomognes joj da sve izbaci.
Tada ces imati problem sa zenkom kada je vratis u glavni akvarijum, moze da se desi ali ne mora, napadace je druge ribe kao uljeza. Ti tu ne mozes nista, ili ce da prezivi ili nece.

Offline Џони

• Član u razvoju
  • **
Re: Ponasanje zenke koja nosi mlade i problematika tokom tog perioda
« Reply #42 on: 15 June, 2015, 10:27:42 »
Par pitanja na ovu temu. Već drugi put u dva-tri meseca ženka Kingsizei-a nosi i to zanimljivo oba puta desetog u mesecu. Prošli put je posle dva danas ispljunula jajašca da li od stresa da li je mužijak nije oplodi ko zna. Standardno se ponaša ne jede, izgubila je boju i povukla se u svoj deo akvarijuma kod omiljenog kamena. Ono što se razlikuje ovog puta jeste da sam primetio mužijaka par puta kako igra oko nje i evo već peti dan nosi definitivno ima kesu, mulja nešto po ustima, ali je kesa znatno manja i ne vidim baš toliko jajašca kao u predhodnim danima kada su joj maltene ispadala iz usta, pa se pribojavam istog scenarija.

Koliko ženka dugo nosi jaja ako je mužijak ne oplodi, ili recimo ako nema mužijaka? Da li je to normalno ponašanje, taj gubitak ikre? Da li i koliko je realno ako su oplođeni da opstanu u zajedničkom akvarijumu?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Ponasanje zenke koja nosi mlade i problematika tokom tog perioda
« Reply #43 on: 15 June, 2015, 14:38:01 »
Neoplođena jaja ženka izbaci oko 3. dana.

Ikra je na početku krupna i postepeno se smanjuje tj. ikra je jaje od koga se razvijaju delovi tela budućeg malca, kako se razvijaju - tako je to jaje smanjuje i na kraju postane stomak malca. Postoji mogućnost i da po neko jaje nije oplođeno, ženka ga ispljune.

Realno je da malci opstanu ali u malom %. Ako je aq uređen većom količinom kamenja sa puno procepa, pećinica, pukotina to je taj % veći.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 January, 2018, 09:37:41

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [Yesterday at 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]