Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Ponasanje zenke koja nosi mlade i problematika tokom tog perioda  (Read 17146 times)

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
Re: Zasto ne diraju zenku koja nosi?
« Reply #20 on: 05 August, 2006, 02:35:46 »
to po svemu sudeci zavisi od jedinke do jedinke,i od toga koliko je muzjak "napaljen".
To je moj zakljucak na osnovu prethodnih postova,posto sam dosad jedino mrestio nigrose.
U mom slucaju se muzjak mrestio sa drugom zenkom iako malci iz prethodnog mresta jos se nisu ni "ispilili"
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

milan

• Guest
« Reply #21 on: 05 August, 2006, 07:56:56 »
To ti je samo plus!!!
Ja nisam bio te srece nikad!!!

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #22 on: 05 August, 2006, 16:19:45 »
Kod mene vecinu zenki koje nose moram da vadim iz aq da bi iznele jer ih muzijaci uglavnom proganjaju... Sto kaze admiral to ti je samo plus!!!  CIKLID_111
C.C.A.

Offline Anchi

• Značajni član
  • Ana Veselinović
Fatalan mrest
« Reply #23 on: 13 June, 2007, 00:44:38 »
    U petak sam morala da izdvojim u mrestilicu nosecu zenku Ndumbija gold posto su je ostale zenke toliko maltretirale da su joj ocerupale sva peraja i skroz izubijale  tako da vise nije mogla ni da pliva vec je samo lezala na dnu. Nadala sam se da ce ipak uspeti da se oporavi, medjutim...Malopre sam usla u kucu i zatekla je mrtvu dok je 20-ak malaca plivalo oko nje. Naravno da mi je drago sto su uspeli da prezive, ali mi je i uzasno zao sto ona nije, bila je bas prelepa i super mama. Nazalost, ovaj mrest joj je dosao glave.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Fatalan mrest
« Reply #24 on: 13 June, 2007, 00:48:24 »
To je relativno cesta pojava. Pogotovo ukoliko je u pitanju vise nosecih zenki. Neumem da objasnim zasto se desava, ili jos bolje pitanje zasto se NEdesava uvek. Noseca zenka je ranjiva, umorna je, gladna, opterecena u prevodu laka i zgodna meta. Mozda je neki hierarhijski trip, stvarno nemam predstavu :( U svakom slucaju, otvori joj usta, mozda ima jos malih unutra!

Pozz
Piroman

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #25 on: 13 June, 2007, 10:11:21 »
Kakav ti je odnos muzijaka i zenki? Meni se to desavalo kad ima dosta zenki a samo jedan muzjak. Kad ima dva macana onda oni zavode red tako da zenke ne stignu medjusobno da se "druze"...
Bar je kod mene u dosta slucajeva tako...
C.C.A.

Offline Anchi

• Značajni član
  • Ana Veselinović
« Reply #26 on: 14 June, 2007, 00:29:56 »
    Imam dva "macana" koji uveliko zavode red u citavom akvarijumu, na njih sam i navikla, ali zenke nikad nisu bile toliko agresivne (sad ih je ostalo 4). Nesto su poludele u poslednje vreme.
    Usta zenke su bila prazna, sto znaci da ih je sve ispljunula, ali sam veceras pronasla jednog u velikom AQ-u. Mora da joj je ispao pre nego sto sam je izdvojila u mrestilicu, i postoji velika verovatnoca da nije sam. Medjutim, nemoguce je uhvatiti ga/ih tako da cisto sumnjam da ce preziveti, doduse, nikad se ne zna...

Offline zmare

• Član
pomoc :).
« Reply #27 on: 15 June, 2008, 23:07:57 »
Imam zenku caeruleusa koja ima malo isturen anali otvor i stalno mulja nesto po ustima malo je mirnija od ostalih riba s`obzirom da nemam iskustva sa mrestovima da li je moguce da je to u pitanju.

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: pomoc :).
« Reply #28 on: 15 June, 2008, 23:11:07 »
Vrlo moguce...  ;)
C.C.A.

Offline No.1

• Veoma napredan član
Re: pomoc :).
« Reply #29 on: 15 June, 2008, 23:12:30 »
Imam zenku caeruleusa koja ima malo isturen anali otvor i stalno mulja nesto po ustima malo je mirnija od ostalih riba s`obzirom da nemam iskustva sa mrestovima da li je moguce da je to u pitanju.

prosto, prati zenku, kako se ponasa, prati usta, ubaci ribama hranu , ako ne jede hranu nikako , danas sutra onda ima jaja u ustima, zapamti kad si vedeo jaja i negde dvadesteti dan mozes i ranije i kasnije izvadi male iz zenke ili je prebaci u poseban akvarijum pa ces videti lep prizor kada mali izlaze proplivaju iz usta zenke, ako ti uspe normalno ..... ;)
Akvaristika, to je moja ljubav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 July, 2018, 17:49:07

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348