Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Ponasanje zenke koja nosi mlade i problematika tokom tog perioda  (Read 17369 times)

Offline makai

• Član u razvoju
  • **
ubijena noseća ženka
« Reply #10 on: 12 May, 2006, 22:56:49 »
evo dragi prijatelji nisam duže vrijeme stavio ni slova na forum, ali ovaj događaj me toliko potresao da sam morao svoju tugu podjeliti s nekime. uskoro se očekivao sretan trenutak da ženka Otopharynksa tetrastigma ispljune svoje mlade te se time pohvalim na forumu, ali sudbina je imala druge planove. kako mi je u karanteni na lječenju jedan Fryeri, tetrastigma je dobila svoj plastični hotel unutar glavnog akvarija i preostalo je samo čekati da pljune malce. danas popodne bacim oko da vidim što je novoga a u plastičnom pliva Astatotilapia nubila (ugroženo smeće iz Viktorije koje je već jednom bilo na doviđenja) a sirotica sva izgrižena pluta na površini. pratpostavljam da je ispljunula mlade a smeće kameno nije moglo izdržati pa se ubacio unutra i fino najeo. ubojica je već bio na mrežici za bekend kroz prozor ali opet sam ga u zadnji čas vratio natrag. da stvar bude gora od 5 Tetrastigmi koje sam uzeo kod JZH-a ovo je ispala jedina ženka.

tužan pozdrav svima.

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
Re: ubijena noseća ženka
« Reply #11 on: 12 May, 2006, 23:35:15 »
Moje saucesce (ili ti sucut :).

Meni je tako nastradala zenka P. Zebra Esterae a zenku Auratusa sam spasao u poslednjem trenutku i oporavlja se evo vec mesec dana (sad je OK). Nisi ni prvi ni poslednji kojem se to desilo sto pre prihvatis lakse ce ti biti da se izboris sa tugom  CIKLID_111  .
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #12 on: 13 May, 2006, 11:39:26 »
Bas steta,ali nemoj da se ljutis na cikliode oni samo prate svoje instikte.

Offline feanor

• Značajni član
« Reply #13 on: 13 May, 2006, 16:05:05 »
Stvarno steta...
Jako mi je zao sto ti se to desilo znajuci da nije lako bilo organizovati dolazak za njih(pratio sam temu u vezi vaseg dolaska u BG po ciklide) :(((

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #14 on: 13 May, 2006, 20:12:49 »
Eto i meni je žao što se sve tako dogodilo i nadam se da nisi priredio neke kaznene mjere na A.nubili jer kao što reče Vladan, instinkt je to.
 Vjerovatno ni tetrastigma ne bi odolila da joj se pred nosićem nadje koji malac nubile..
 Sve to se vjerovatno ne bi desilo da si imao nekakav poklopac na  toj mrijestilici ili da si je odvojio u drugi aq:(

Offline pink

• Napredni član
« Reply #15 on: 14 May, 2006, 19:25:42 »
Ne tuguj makai, nije svako zlo za zlo. Gledaj na to kao na priliku da opet skokneš do JZH i kupiš nešto još ljepše.

Offline makai

• Član u razvoju
  • **
« Reply #16 on: 14 May, 2006, 19:42:22 »
tugu sam utopio, i to obilato, na našem (akvaristi i teraristi) godišnjem okupljanju koje je ovaj put bilo u Splitu. a mrcina, štetočina više neznam kako bi ga zvao i ovaj put se sretno izvukao. hoće li mu ovakva sranja preći u naviku i hoće li mi svaku oplođenu ženku ganjati po akvariju?

Offline Silvester

• Veoma napredan član
Zasto ne diraju zenku koja nosi?
« Reply #17 on: 03 August, 2006, 17:59:01 »
Vec duze vreme razmisljam o tome, pa me zanim da li jos neko ima slicna zapazanja?

Naime, zenku koja nosi mlade niko  ne dira u aq. Cak i ako je samo par i muzjak je non-stop nalozen i pre mresta se cinilo da ce da je rastrgne, kad pocne da nosi - nista.
Tu i tamo je neko čačne, ali to je bas, bas minimalno.

Kakva su vasa iskustva?

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
Re: Zasto ne diraju zenku koja nosi?
« Reply #18 on: 03 August, 2006, 19:39:18 »
Uh ja imam totalno drugacije iskustvo, ali opet to je zato sto sam ja bas preterao u broju riba u malo litara. Mada i ja sam primetio da muzjak ne dira nosecu zenku, kod mene je diraju druge zenke koje pokusavaju da zauzmu njeno mesto u hijerarhiji. Najmanje problema imam kad "zatrudni" zenka koja je na dnu hijerarhije, posto nju niko ne dira i nikom ne smeta. Isto tako cini mi se da dosta zavisi i od vrste o kojoj se radi, npr. do sada sam imao mnogo vise problema sa (ne)spontanim pobacajima kod Melanochromis-a nego recimo kod Demasonija ili Mpangi (globalno kod Pseudotropheus-a). Jos jedna stvar koja mislim da utice na mrest jesu i vrste sa kojima ribe dele AQ, tj. Karleuse mi se do sada nisu uopste mrestile a verujem da je to zato sto dele AQ sa zajebanim Pseudotropheus-ima i Melanochromis-ima.

Eto to su moja iskustva sa 7 vrsta ciklida u 100 l vode za skormnih godinu dana.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline Anchi

• Značajni član
  • Ana Veselinović
Re: Zasto ne diraju zenku koja nosi?
« Reply #19 on: 04 August, 2006, 23:24:08 »
Ja imam potpuno drugacije iskustvo sa zenkom caeruleus-a, maltretirali su je i muzjaci i zenke kao i pripadnici ostalih vrsta. Delfini su bili izuzetak.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 October, 2018, 22:30:22

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 112
  • Online Ever: 450