Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: "krovni" filteri  (Read 9330 times)

Offline Mastino

• Napredni član
Re: "krovni" filteri
« Reply #10 on: 18 February, 2009, 13:37:58 »
a jesta lako paljiva roba  ;D
tocno sam znao da cete ovako reagirati ;)  :)

ne vidim razloga da se kupuje ovakav filter kad se za puno jeftinije moze sloziti TOP-cina.
Cichlids Power & Enjoy Cichlids!

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 18 February, 2009, 13:52:06 »
Pitanje za ,,topiste,,  ,posto je i tema zapoceta sa topom cini mi se da nema skoro nikakve razlike izmedju rucnog rada topa i ovog kupovnog..... koliko cesto imate zajebanciju da cistite motornu pumpu od mulja granja lisca izmeta i slicno... :)
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #12 on: 18 February, 2009, 14:07:57 »
moj atman od 200l/h koji se nalazi na 4-5cm od sloja peska se cisti jednom godisnje, nemam problema sa granama, kamencicima i sl... sve to pumpa povuce i nalazim u TOPu na prvom filtracionom sloju..
Salut

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #13 on: 18 February, 2009, 14:46:00 »
Kod mene se nikada nije desilo da cela površina top medijuma bude nakvašena ( pri startovanju novog filtere ili nove vate ) . Smatram da za tako nešto je potrebna prejaka pumpa.
Inače to i nije poenta filtera koji bi trebao da vrši funkciju wet- dry ( polu mokro ) a TOP jeste zamišljen kao takav.
Ako se voda u filter izliva iz cevi/ creva. Otisak prljavštine se emirtuje u vidu kruga/ elipse. Voda teži da prođe kroz filter masu pod uticajem gravitacije, vraća se u filter slobodnim padom.
Vremenom / pri radu, filter masa se prlja i sama linija prljavštine se pomera. Nakon izvesnog vremena filter masa je zasićena ali ne i pre zasićena. Taj vremenski period se u moji aquarijumima razlikuje u zavisnosti od ( broja, vrsta riba ili ti od oblasti ciklidastije ) .
Pri zasićenju filtra funkcija wet - dry se prekida i on se ponaša kao i svaki filter koji je totalno pod vodom, stim da TOP ima samo veću turbulenciju u posudi / komori pri čemu ona meša i daje bolju razmenu gasova što pogoduje bakterijama. Ovaj efekat se može imitirati u svakom potopljenom fiteru dodavanjem posebne areacije.
Pri pre zasićenju filtera dolazi do " izlivanja " preko sistema za odvođenja " suvišne " vode koja nije isfiltrirana nazad u aquarijum.

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #14 on: 18 February, 2009, 16:12:40 »
hm...znaci ja sam pogresno razumeo sustinu TOP-a( wet-dry funkciju)!! Znaci poenta je da filter masa ne bude konstantno potopljena kao kod ostalih vidova filtracije! A ja se ubi razmisljajuci kako pri onakvoj konstrukciji TOP-a realizovati da f.masa stalno bude potopljena pa sam zakljucio da je to prakticno "ne moguce", pa sam nesto prepravio u konstrukciji, a zapravo to i nisam trebao! ;D
ali dobro, i ovaj moj sljaka, za sad da ga ponovo prepravljam necu!

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #15 on: 18 February, 2009, 16:30:06 »
Ovo je tehnicki receno krovni prelivni filter!
evo skice poprecnog preseka filtera, ne skodi, a cim ne skodi moze da koristi! pozzz....

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 18 February, 2009, 16:31:02 »

Bolja i konstantnija bio filtracija se dobija sa povećanjem bio stanice ( sunđer ).

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 18 February, 2009, 16:32:45 »
Ovo je tehnicki receno krovni prelivni filter!
evo skice poprecnog preseka filtera, ne skodi, a cim ne skodi moze da koristi! pozzz....

Dobro je i to!!!
Radi posao!!

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #18 on: 18 February, 2009, 16:36:04 »
Ja sam za sad zadovoljan! Svidja mi se zato sto je jeftin, i montira se pod haubu (sakriven je, ne vidi se) takodje ja sam ga par milimetara potopio u akvarijum tako da se bukvalno ne cuje!
Sve navedeno vazi takodje i za TOP !

Offline nikolabg

• Početnik
  • *
POMOC OKO KROVNOG FILTERA
« Reply #19 on: 17 October, 2010, 11:28:08 »
 Jel imao neko iskustvo sa krovnim filterima.... Nikola

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 June, 2018, 13:42:50

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154844
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 66
  • Online Ever: 450