Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Moja prvaTanganyika 250 litara by Husky  (Read 6210 times)

Offline ALFA

• Napredni član
Re: Moja prvaTanganyika
« Reply #10 on: 19 February, 2009, 16:02:38 »
Nije problem u odraslim "similisima" vec u njihovim malcima...koji nema sanse da opstanu!
Kada su mi stigli L.elongatusi i "compresi" bili su jedva 2-3 cm duzine, znaci bebice, nisam imao trenutno gde da ih ubacim pa sam ih stavio sa "skoljkasima" na par dana, i pored 5 odraslih nadrkanih "skoljkasa" koji su iz sve snage branili malce i teritoriju u roku od par dan predatori su smazali maltene ceo mrest...kad, kako ne znam...znam samo da sam zatekao situaciju kad ih hranim jedan elongatus je iskulirao klopu koju sam mu bacio i iskoristio ne paznju roditelja i zaletao se na malce...
hocu da kazem da su predatori "kurve" od malih nogu se svasta ocekuje od njih...
tako da bolje nemoj ubacivati skoljkase sa vecim predatorima ako hoces uspesan mrest, ili postoji resenje i za to, samo iziskuje dosta vremena i paznje, a to je da pomno pratis desavanja sa "skoljkasima" i cim primetis da je zenka okupirana skoljkom, non stop ulazi izlazi, zadrzava se duze u skoljci odjednom joj se smanjio stomak znaci da je bacila ikru i tad vadi skoljku u mrestilicu da bi sacuvao mladj, eto!
pozzz.... :)

Offline husky

• Napredni član
« Reply #11 on: 19 February, 2009, 16:15:28 »
Hvala na ispricanom iskustvu. Jako su mi se svideli similisi i eto to mi je zelja. U akvarijumu imam 6 calvusa, izgleda 2 muzijaka i 4 zenke ... Sve cetiri su gore na povrsini, jer ih ova dvojica terorisu, a jure i jedan drugoga. Moram da napravim guzvu, pa razmisljam sta da ubacim pored 3 leleupija, 3 dafodila, 4 gombija i cistaca ... Da li da povecam broj kalvusa ili da ubacim nekoliko kompresa .... Leptosome sam vec odlucio da ubacim. Akvarijum ima 250l i trenutno delije prazan, jer su ribe jos uvek mlade i na 3 do 4 cm su.

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #12 on: 19 February, 2009, 16:40:54 »
Pa pazi, nece delovati prazan kad ribe porastu, iskreno ja nisam za to da se pravi preterana guzva vec da se, koliko je to moguce, pravilno odaberu vrste koje ce naseljavati akvarijum, mada mozes ti svasta da ubacis pa kad ribe budu spremne za mrest da premestas u duge akvarijume, kao na primer te "princeze" koje vaze za glavne tabadzije kad se izmreste, brze rastu od calvusa i pre postanu polno zrele tako da ce kad se izmreste biti dosta vece od "altosa" pa mogu da ih poprilicno ugroze i sve ostalo zivo po akvarijumu!
Leptosome su super i ja se razmisljam oko njih, one popunjavaju gornji deo akvarijuma tako da nisu previse vezane za dno, ne bi trebalo da bude problema, ubaci njih i nista vise, malo strpljenja i bices zadovoljan!
Jedan savet, spremi neki manji akvarijum za svaki slucaj ako "princeze" preterano polude! ;)

Offline husky

• Napredni član
« Reply #13 on: 19 February, 2009, 17:01:36 »
Imam spreman  ;) Ovo sto ja imam u akvarijumu je Neolamprologus pulcher "Daffodil" koji je verovatno slican ako ne i isti po karakteru brichardiju (princezi).

Offline 12345

• Početnik
  • *
« Reply #14 on: 19 February, 2009, 19:18:31 »
husky,Tanganjikanci ne podnose bas guzvu kao Malawijici. nije ti to isto.
Rock&Roll

Offline ilicivants

• Član
« Reply #15 on: 20 February, 2009, 00:31:33 »
Najvise mi se dopada osvetljenje, koliko neonki imas...duzina, jacina, vrsta....
Pozdrav, Ivan

Offline husky

• Napredni član
« Reply #16 on: 20 February, 2009, 01:04:13 »
AQUA GLO, 90cm-30W, jedna neonka.

Offline husky

• Napredni član
« Reply #17 on: 08 March, 2009, 04:09:52 »
Dvoumim se da li da ubacim komprese pored kalvusa ... Pored njih imam leleupije, gombije i dafodile ...
Ili ipak  da ubacim leptosome  :)

Offline husky

• Napredni član
« Reply #18 on: 24 March, 2009, 00:16:14 »
Malo novih slika ...
Ubacio sam nesto riba, kamenja, skoljki ... i malo se poigrao sa osvetljenjem  ;D

Offline husky

• Napredni član
« Reply #19 on: 24 March, 2009, 00:19:02 »
Svetlo moze i ovako ... ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 03:18:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 89
  • Online Ever: 450