Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: JBL hrana  (Read 13828 times)

Offline drgoran

• Član
Re: JBL Novo Rift?
« Reply #40 on: 18 June, 2012, 23:28:11 »
Hikari moze duze da odstoji natopljen bez posledica ali novo rift ne.Totalno se raspadne.Takodje je hikari meksi od novo rifta.Ako izvedes uporedni test i stavis po jedno zrno hrane u usta,primetices da hikari dosta lakse mozes da pregrizes zubima nego novo rift.Takodje,hikari se brze rastopi u ustima od novo rifta.Sam sastav novo rifta je extra ali neznam sta je bilo svabama da ga naprave tako tvrdog i da se tako raspada kada se duze natapa?

Offline milanpop

• Značajni član
« Reply #41 on: 18 June, 2012, 23:36:52 »
Bukvalno,trebas da joj nadjes "zicu" koliko joj treba minuta da se natopi a da se ne raspadne i da postujes tu proceduru svaki put.
To je resenje,nekom ce biti zamorno ali je dobra hrana pa mislim da vredi potruditi se oko pripreme
Hiljadu problema,nema problema

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #42 on: 19 June, 2012, 12:24:21 »
odlicna hrana za herbivore. ja sam je koristio i opet cu. prvi put sam je natapao i video da je i posle nekih 5 min i dalje tvrda. onda sam krenuo da im dajem bez natapanja. do sada sam potrosio tri pakovanja od 250ml i nije bilo nikakvih problema. trenutno koristim hikari excel. vrhunska hrana, ali veoma zajebana. koristio sam ga i ranije ali sa ovim zadnjim pakovanjem sam ubio i dve naj lepse ribe u aq. BLOAT!
da se vratim na temu, da li pise negde na pakovanju da hranu treba natapati? mislim da ne. zbog cega treba natapati hranu? 1-2 puta nedeljno svojim ribama dajem i tetrin discus, ni njega vise ne natapam. natapam i gnjecim samo hikari jer je dosta krupan. imam dosta manjih riba u aq i to radim da bi i oni mogli da pokupe nesto. uz to, ove naj vece ribe ce manje hrane savatati i samim tim ce se smanjiti mogucnost BLOAT-a. kada su mi riknule te dve naj lepse ribe (aulonocara eureca i undu reef), mislim da sam im tada samo natapao hikari i da ga nisam mrvio. izgleda da je samo nekoliko kuglica hikarija bilo pogubno.  :cry:
novo rift sam sigurno kolicinski vise davao pa nisam imao BLOAT. u stvari, samo sam ga sa hikarijem i imao.
mislim da cu hihari koristiti dok ga budem imao a onda cu opet uzeti novo rift i necu ga natapati.

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #43 on: 19 June, 2012, 16:43:47 »
Znaci da kupujemo ;)

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #44 on: 21 June, 2012, 19:00:52 »
Odlicne granule! Hranim Tropheuse vec oko dve godine i imam samo reci hvale! Preporuka!

Offline Antuni

• Početnik
  • *
« Reply #45 on: 21 July, 2012, 12:59:36 »
Ја ћу писати на енглеском, јер у супротном добијају смешне казне. Ако вам не смета?

I also feed my Tropheus with Novo Rift. My Mbuna also eat this food. Fish definitely feel much better than when I give NLS for example. Fish recovered much faster and better after they spawn. Grow and develop much better than anything else which I gave them. This is my experience with this food. I also use it about 2 years and I'm definitely pleased.

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
Re: JBL novo malawi+ tetra?
« Reply #46 on: 19 December, 2012, 00:36:15 »
Kako hraniti kada kao ja recimo imas pola malaca ,a pola odraslih primeraka u istom akvarijumu?
Da nabavim mozda neki manji za malce,ili je varijanta sta ostane posle ovih velikih?
Ja sam recimo to probao ovako da radim,kada ih hranim ubacim prvo vece listice za velike i brzo potom ubacim i isitnjene listice koji brze potonu pa i malci jedu.
Mada tako dosta hrane padne na dno ali imam i 7-8 ancija i jednog sinodisa,koji pretpostavljam da pozobaju ostake.

Offline DJOTTA

• Član
Re: JBL novo malawi+ tetra?
« Reply #47 on: 19 December, 2012, 00:47:25 »
Ako imas malce mozda je bolje da ih hranis samo kvalitetnom hranom namenjenom za biljojede uz povremeni dodatak kvalitetne zamrznute hrane  i videces da ce to biti pun pogodak.

Ja sam iz jelovnika mojih mbuna odavno izbacio tetra discus i ne bih ti ga preporucio, nije to hrana koja njim odgovara.

Offline sveta021

• Značajni član
Re: JBL hrana
« Reply #48 on: 11 January, 2013, 18:27:56 »
Ma kupio sam i tetra discus i vitakraft red pellets,dajem i jbl malawi sa 38% spiruline i sera vipan.
S'tim sto im recimo 2-3 puta u toku nedelje po jedan obrok dam tetru ili vitakraft,a ostalo jbl i seru ali najvise dobijaju jbl!
Mada sam i vecinu manjih riba,one koje sam uspeo da pohvatam prebacio u manji akvarijum,i njih vise hranim tetrom i vitakraftom.

Offline sveta021

• Značajni član
Re: JBL hrana
« Reply #49 on: 26 January, 2013, 12:35:55 »
Da li je neko davao mbunama JBL Novo Tanganjika i sta mislite o njoj?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 06:16:39

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348