Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Koji tip filtera koristite...?  (Read 11391 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Koji tip filtera koristite...?
« on: 12 February, 2009, 10:54:51 »
U potrazi sam za dobrim kanister filterom kao dodatnim sredstvom sa filtraciju u mom novom akvarijumu pa mi pade na pamet da napravim "istraživanje" ko šta od članova koristi!?

Ako neko ima pozitivno (pa i negativno) iskustvo sa kanister filterima novije generacije neka napiše par reči.

Offline No.1

• Veoma napredan član
Re: Koji tip filtera koristite...?
« Reply #1 on: 12 February, 2009, 11:11:47 »
Cini mi se da dosta akvarista koje ja znam koriste pregradne ili prelivne filtere koji su po meni dosta prakticni laki za odrzavanje laki za uskladjivanje u prostor i takvi filteri se koriste i za vece akvarijume do recimo 500.litara i odlicno funkcionisu . Mada sam se uverio da je i top filter dobar ali vise sam za predjasnju varijantu.Kanister filtere nisam koristio ,u biti oni ne bi trebalo da su uopste losi jedino treba obezbediti postavljanje kante i skrivanje creva tako da taj akvarijum ako je za hobiste i kucnu varijantu treba da izgleda lepo.
Moji favoriti su :
1.prelivni ili pregradni
2.top
3.kanister
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline nemanja

• Značajni član
    • www.savacentar.net
« Reply #2 on: 12 February, 2009, 11:17:52 »
Ja na aq. od 300l imam Atman EF3 (fabricki deklarisan na 900L protoka) i Planiram da ga menjam za Tetru 1200! Ne zbog toga sto je on los, naprotiv kod mene radi perfektno, voda mi je uvek cista, cistim ga 3 x godisnje i mislim da je ta druga verzija Atmana kvalitetno uradjena i zadovoljava sve potrebe bez obzira na predrasude koje sam u pocetku imao. Razlog sto cu uzeti Tetru je taj sto mi treba jaca filtracija jer su ribe sve vece a nezelim da ubacijem neku unutrasnji filter da mi kvari estetiku.
pozdrav

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #3 on: 12 February, 2009, 11:23:35 »
Nemanja, hvala na info.  Ima kod nas da se nabavi Atman EF5.
Pročitao sam X review-a na netu i taj Tetrin je dobio dosta negativnih ocena (curenje i sl.).  Zbog toga mi je bitnije šta ljudi kod nas misle...iz prve ruke.
Ja sam korstio Atman 3338 (dva komada) i bio sam veoma zadovoljan, ali radi se o prethodnoj generaciji kanistera tog proitvođača...

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 12 February, 2009, 11:28:18 »
Ja sam sa onim najvecim Resun kanisterom (cini mi se da je oznaka AE-808) bio prezadovoljan, bez problema je filtrirao akvarijum od 540L....
Zapremina mu je 12L ,4 komore za filter materijal i pumpa protoka 1600L/sat...

Nego reci nam nesto o novom akvarijumu i zasto ne stavljas Top filter na njega?

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #5 on: 12 February, 2009, 11:34:48 »
Ooo, Milililperu...
moj novi akvarijum je fabrički (RIO 400) i nije realno da ugrađujem top filter.  Ima unutrašnji, prelivni, zapremine oko 8-10l (1000l/h, realnih) što nije dovoljno tako da ću dodati "kantu" za par meseci.
Znači preporučuješ i Resun AE-808!

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 12 February, 2009, 11:50:51 »
Pazi, ja sam bio zadovoljan, ali sem tog Resuna i Atmana 3338 nisam video ni jedan kanister filter...tako da ne mogu da kazem da je najbolji...

Ono sto mi se svidelo je da sam dobio rezervni set dihtunga i slavina i kompletan filtracioni materijal uz njega...

I plus kupio sam ga u Formaxu u NS-u na nekom popustu za nekih 5000dinara....

Offline n.ekv

• Član
  • :}
« Reply #7 on: 12 February, 2009, 12:28:12 »
Kanistere nikada nisam koristio. Koristim spoljne staklene. U akvarijumu od 300L imam spoljni stakleni sa 3 komore i palo mi je na pamet nesto, te evo ova tema ne bi bila losa da kazete vase misljene o tome...Posto  ovaj akvarijum koristim kao ukrasni za netre, meeki-je, Pterophyllum kobajagi altume i Diskuse koji dolaze za koji dan, pa mi je bioloska filtracija jako bitna...
Naime, mislio sam da iz spoljnjeg staklenog motorna pumpa sipa vodu u TOP filter... na taj nacim ne bi pumpa bila u samom akvarijumu, dobila bi se dobra mehanicka i dobra bioloska filtracija ode....
Set The Controls For The Heart Of The Sun

Offline Mastino

• Napredni član
« Reply #8 on: 12 February, 2009, 12:28:32 »
iz prve ruke posto brat i ja imamo dosta filtera svih tipova i marki...

- DIY stakleni pregradni, preferiram, laki za odrzavanje, velikog volumenskog kapaciteta filter materijala.

- TOP filter ima brat tek od nedavno ali za sada smo jako zadovoljni kako se ponasa a i ja sam tek u izradi par TOPova.

- sta se tice kanister filtera Tetra EX 1200 je zadnje smece i nikad vise nece u nasu kucu. plastika je tako losa i krhka da je to za ne vjerovat, nakon niti godinu i pol dana od kad ga brat ima propisala je i nakon sta je brat promjenio brtve svejedno jos uvijek pusta, definitivno najlosiji filter sta imamo u kuci a isto to misli i dosta ljudi sa nasih foruma koji imaju probleme sa pustanjem, pucanjem razno raznih ventila, itd.
uz Tetru brat ima i eheima 2128, filter je strava iako ima slabiji protok ali svejedno je deklariran za AQ do 600L, odlicno odradjuje posao na 600L i prednost je ta sta 2128 ima grijac u sebi.
ja imam 2x Fluval 405 na 720L i prezadovoljan sam njima, lako se startaju, protok 1300L/h, odnos cijena kvaliteta mu ide u prilog.
ove gore navedene imamo doma, a recimo zadnji sta sam vidio i dobro ga pogledao ali za sada nemam iako mislim da cu uzeti jednog da spojim surface skimer je nova serija Crystal Profi E od JBL-a, "kopija" eheima, veliki protok i volumen filter materijala, izrazito povoljna cijena i dobra kvaliteta.

moja top lista kanistera:
1. Fluval - cijena/kvaliteta
2. Eheim - kvaliteta
3. JBL Crystal Profi E - cijena/kvaliteta
4. Tetra EX - smece
« Last Edit: 12 February, 2009, 12:31:05 by Mastino »
Cichlids Power & Enjoy Cichlids!

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #9 on: 12 February, 2009, 12:45:18 »
Kanistere nikada nisam koristio. Koristim spoljne staklene. U akvarijumu od 300L imam spoljni stakleni sa 3 komore i palo mi je na pamet nesto, te evo ova tema ne bi bila losa da kazete vase misljene o tome...Posto  ovaj akvarijum koristim kao ukrasni za netre, meeki-je, Pterophyllum kobajagi altume i Diskuse koji dolaze za koji dan, pa mi je bioloska filtracija jako bitna...
Naime, mislio sam da iz spoljnjeg staklenog motorna pumpa sipa vodu u TOP filter... na taj nacim ne bi pumpa bila u samom akvarijumu, dobila bi se dobra mehanicka i dobra bioloska filtracija ode....

Otvori novu temu, može da bude interesantna.  Ovde je reč o kanisterima uopšte uz pomenutu anketu.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 17:46:09

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348