Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Petar se zajebao!  (Read 9702 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Petar se zajebao!
« on: 04 January, 2005, 15:02:09 »
Petre,

stvarno ti nije trebao da se uclanis na ovaj sajt, jer cemo sada da te opasno smaramo o tvojoj praksi koja nam je i vise nego zanimljiva (Gile, ZDule und ich).

Ono sto je tuzno, je sto u galeriji tvojih radova nema ni jednog ciklida :(

Ono sto mene zbunjuje je cinjeica da koristis MAX pored Maya-e???

Kada ces da izrendas prvi akvarijum? Kada ces da izrendas prvog ciklida? Kada ces potpuno besplatno da odradis tv reklamu za sajt ciklidi.org u trajanju od 25 min?

Za ovo posednje se naravno salim, molim te nemoj da se istripujes, da cemo nesto da ti trazimo da radis!!!

Sve u svemu moj duboki naklon o veliki maze renderinga  CIKLID_273
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Petar se zajebao!
« Reply #1 on: 04 January, 2005, 20:35:56 »
Jbote, pa jos nisam pogledao onaj link... idem odmah da pogledam!!!
P.S. Bilo bi lepo napraviti nesto kao simulaciju pravog ciklid AQ u 3D-u. Ovi iz Digifish-a su pravili VR Aquarium, ali je pravi shit jer je sa morskim ribama i jos plus je KITCH!!!
Pero, gotov si!!! CIKLID_200  CIKLID_260  CIKLID_261
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #2 on: 04 January, 2005, 20:50:21 »
Pero, radovi su ti zaista WOW!!! Do sada nisam verovao da takvo nesto moze da se uradi u 3D Studio MAX-u!!!
I ono sto rece Piroman, neki ciklid tu mora naci mesto!!! CIKLID_166  CIKLID_166  CIKLID_166

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #3 on: 06 January, 2005, 12:08:20 »
Pre svega hvala na komplimentima  CIKLID_290.
Max vise ne koristim nego vecinom samo Maya-u i to zbog prirode posla. Naime koristio sam Max negde oko 8 godina dok se nisam zaposlio u ovoj firmi koja prvenstveno radi karakternu animaciju. Max je odlican software koji se vecinom koristi u industriji kompjuterskih igara zbog efikasnog optimizovanog modeliranja i lakog mapiranja textura. Sto se Maya-e tice, nju najvise koriste za specijalne filmske efekte i za animaciju i to iz tog razloga sto Maya ima najrazvijeniji "scripting", t.j. mogucnost programiranja animacije koja svojim nasumicnim vrednostima dostize najvisi stepen realisticnosti (kisa, sneg, talasi, uragan, voda, prasina, dim...itd).
U zavisnosti sta planirate da radite u buducnosti zavisi i koji cete software odabrati da krenete sa njim (citaj: koje firme koriste koji program). Malo je suludo opredeliti se za software zbog neke firme, ali realnost je jednostavno takva i cinjenica da se nista ne moze uraditi samo iz kucnog hobija u ovoj profesiji je nezobilazna.
Recimo (Star Wars, LOTR, Spiderman, Godzila, Jurassic Park, Harry Potter...itd) kreirani uz pomoc Maya-e. A vecina video igara je kreirana uz pomoc 3DS Max-a.
Jos jedan izuzetan software je Softimage XSI, koji definitivno ima velike prednosti ali se ne koristi toliko iz prostog razloga sto firme ne zele da menjaju pipeline (unapred organizovani proces koriscenja software-a u odredjenoj produkciji).

Sto se tice rendera ciklida i AQ, mozda jednog dana kad budem imao malo vremena za privatne radove, do tad samo...posao, posao, posao...

Puno srece svima koji zele da se upuste u digitalnu umetnost, jer kad krenete da ulazite u ovo posle nema izlaska jer gurate samo napred.... CIKLID_166

PS.  Pitajte sve sto vas zanima na ovu temu, tu sam da pomognem.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #4 on: 06 January, 2005, 17:53:04 »
Pero hvala na ovako iscrpnom odgovoru.
Ja hocu malo da se udubim u te stvari jer mi deluju prilicno interesantno. Moje pitanje je koji mi program preporucujes MAX ili Maya-u. Danas sam gledao neke kataloge MIKRO knjige i imaju literaturu i za MAX i za Maya-u. Sada ostaje samo pitanje koji je od ova dva programa prilagodljiviji jednom totalnom pocetniku kao sto sam ja?

• Guest
« Reply #5 on: 06 January, 2005, 20:10:02 »
gdje se mogu vidjeti Petrovi radovi u maxu

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 06 January, 2005, 21:48:10 »

amazon wrote:
gdje se mogu vidjeti Petrovi radovi u maxu

http://www.renderosity.com/gallery.ez?ByArtist=Yes&Artist=leviathan

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #7 on: 06 January, 2005, 22:34:43 »

Ciklid Gile wrote:
Moje pitanje je koji mi program preporucujes MAX ili Maya-u. Danas sam gledao neke kataloge MIKRO knjige i imaju literaturu i za MAX i za Maya-u. Sada ostaje samo pitanje koji je od ova dva programa prilagodljiviji jednom totalnom pocetniku kao sto sam ja?

Znas sta Gile...
Apsolutno nije bitno koji ces program koristiti u samom pocetku, jer kad budes ovladao odredjenim 3D paketom, naknadno ce ti biti potrebno samo oko nedelju do dve da se u potpunosti prebacis na neki drugi software.
E sad, bilo bi dobro da od pocetka koristis software za koji mislis da zalazi duboko u odredjenu sveru tvog interesovanja. Na primer ako zelis jednom da se bavis specijalnim filmskim efektima, onda definitivno pocni od Maya-e, ako te vise privlaci rad na video igrama onda nije lose poceti sa Max-om, a ako pak volis da experimentises sa projektima visokog kvaliteta i da ne pazis na specificne zahteve produkcije (sve ti je dozvoljeno), za tako nesto nije lose poceti sa Softimage XSI.
Evo samo nekih pogodnosti koje ce ti mozda pomoci da se opredelis:
- Max ima odlican render (neuporedivo bolji nego Maya).
- Maya je flexibilna za programiranje raznih pojava u prirodi (mnogo bolje nego Max)
- U Maya-i se mnogo brze modelira i komande su preglednije nego u Max-u.
- Max je mnogo bolji za kreiranje #ja volim ceo svet, a najvise ciklide :)#ijala predmeta koje pravis nego Maya.
...itd.

Svako ce ti reci da to i nisu velike razlike i to je istina, jer, bitno je znati da u oba software-a mozes postici potpuno isti rezultat!
Mozda bi ti Maya lezala malo bolje u pocetku jer se u njoj brzo radi a imamo i odlicnu skolu za Maya-u u Zmaj Jovinoj ulici "Chiron".

Uostalom programi se menjaju, firme propadaju, pojavljuju se nove stvari ali tvoje znanje i iskustvo uvek ostaje.

Nadam se da sam ti barem malo pomogao oko ovoga.
Pitajte sta vas zanima kako se radi ,tu sam...

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #8 on: 07 January, 2005, 19:00:05 »
Ok hvala puno, tek sad ne mogu da se odlucim, ali prelomicu valjda negde...
Jos jedno pitanjce...da li u oba programa mogu da se likovima i stvarima dodaju pokreti, ili je za to potreban neki poseban software. Dakle verovatno si vec shvatio na sta tipujem. Najvise me interesuje bas to - pravljenje dinamickih scena punih pokreta!
P.S. Piromane, izbaci rec "zeca" iz filtera...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #9 on: 07 January, 2005, 19:57:54 »
Oba programa su ti potpuno kompletna i spremna za karakternu i tehnicku animaciju. Sve sto ti je potrebno da napravis jedan animirani film ti se nalazi u oba programa pojedinacno.
Tako da ne brini o tome, a ja ti zelim puno srece sa 3D animacijom!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 October, 2018, 14:10:25

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 109
  • Online Ever: 450