Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Lamprologus ocellatus  (Read 12033 times)

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Lamprologus ocellatus
« on: 03 January, 2005, 14:37:27 »
Pre oko mesec, dva kupio sam 5 ocelatusa. Tada sam mislio da imam 2 muzjaka i 3 zenke....Kako je vreme prolazilo ispostavilo se da ustvari imam jednog muzjaka, i cetiri zenke. Nazalost taj muzjak je iskocio iz AQ i tako sam ja spao na 4 zenke. Najveca zenka je postala dominantna i sve je bilo OK. Onda sam jednog dana primetio kako vise nije ona glavna vec prva po velicini posle nje. Nova "sefica" je dosta agresivna, tera bilo koga ko pridje njenoj skoljci. Takodje puno kopa i ukopava svoju skoljku. Ovakvo ponasanje odlikuje muzjake, pa se pitam da li je ovo uopste zenka. Ali bela linija na obodu ledjnog peraja dokazuje da je ovo zenka. Evo pogledajte i fotke:
P.S. Rado bih kupio jos 4 komada, pa ako ima neko da ih prodaje...(JZH!!! CIKLID_273 )!!!
« Last Edit: 31 July, 2014, 10:42:42 by nedara »
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline franko

• Član
Mrest Lamprologus Ocellatus Gold
« Reply #1 on: 01 December, 2007, 17:01:37 »
Znam da njih nije tesko izmrestiti ali kod mene nije islo bas lako.
Imam 2 para koji nisu uspeli da se izmreste zbog mojih sumbu-a koji njima nisu dali mira.
Iako su zenke vise puta bile spremne (menjale su boju i trazili muzjaka)  nikada nisu imali jednu slobodnu skoljku.
Pre 2 nedelje stavio sam jedan par u mali akvarijum. Birao sam najveci muzjak i probao sam.....
Evo i slike kako je islo!
Iskreno vam kazem da nisam ocekivao mrest tako brzo jer su se non-stop tukli i akvarijum je iako mali. Najvise je zenka tukla muzjaka. Ali cim je i muzjak uspeo da ima pravo na svoju skoljku .... doslo i do mresta.
Franko

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Mrest Lamprologus Ocellatus Gold
« Reply #2 on: 01 December, 2007, 17:14:50 »
Franko ti nas ovde redovno iznenadjujes! Ja nisam uspeo da mi ostanu zivi ocellatus-i, a kamoli da ih izmrestim :(

Koliko je litar taj mali akvarijum? Kazes da se mrest desio cim je muzjak zauzeo skoljku. Da li to znaci da se tukao sa zenkom oko skoljke, i kada je pobedio, da se izmrestio sa tom itom zenkom?

Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 01 December, 2007, 17:16:06 »
Jos jedno pitanje, Franko, dali mogu da iskoristim gornju sliku, da je stavim u nasu galeriju? To znaci da bi se na njoj nasao logotip ciklidi.org ali bi se nasao i natpis da si ti autor slike.
Pozz
Piroman

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #4 on: 01 December, 2007, 18:13:02 »
Svaka čast!!
Baš mi se drago da si ih izmresto.Nikad nisam realizovao svoju zelju da ih posedujem.
Ja sam veliki zaljubljenik i Tanganjika patuljke, toliko mi je žao što sam izgubio letos sve , skoro sve (ostao mi je Sumbu mužijak). Skoro sam dobio brevise koji će dobiti poseban akvarijum pa neka mreste.....

Samo napred...

Offline jeferson

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 01 December, 2007, 20:18:18 »
svaka cast!! i za ribe i za prizor i za prvu fotografiju narocito!!!!

Offline franko

• Član
« Reply #6 on: 01 December, 2007, 23:41:51 »
Hvala svima!
Admirale, zao mi je sto si tokom leta imao mnogo gubitka cicklida!
Piromane, u vezi mojih ocellatusi...mogu da kazem da sam ih vise posmatrao u velikom akvarijumu dok su svi zajedno bili nego sada.
Tada su nekoliko puta aba 2 zenke trazile muzjaka da bi se izmrestile. Na pola tela su menjale boju (skoro crno) i umesto da se bore kao obicno pokusale su da teraju muzjaka.
I sada u mali akvarijum (samo 23 litara, skoro se stidim da priznajem, ali nemam veci....mada i Konings u jednoj knizi pisao da mugu u 25 litara) stavio sam samo jedan par i 4 skoljke. Tu su odprilike 3 nedelje. Prva nedelja samo borba i muzjak nije uspeo da zauzme svoje mesto dok zenka bira skoljku koja ce brzo da bude skoro potpuno pokrivena peska. Tokom druge nedelje konacno uspe i muzjak da ima pravo na skoljku koja ce i ova da bude skoro pokrivena. I sada, mislim pre 3 dana, primecujem kako aba skoljke nisu vise pokrivene peska. Zenka i muzjak oko svoje skoljke su opet radili ovaj put da bi malo skoljke ocistili. I danas vidim malce......
Sta da kazem. Nisam video zenku kako menja boju...u stvari skoro nista nisam primetio osim ono sto sam pisao. Posto malci vec lepo plivaju mslim da su se izmrestili pre 10 dana, u vreme kada je muzjak zauzeo skoljku. Ali ne mogu da kazem da je to bio tajna ovog mresta. Mislim, ali nisam siguran, da zenka moze da se izmreste cak ako muzjak nema svoju skoljku.
Sada cemo videti da li ce i muzjak ucestvovati u odgajanju malce. Za sada nema pravo ni da se priblizi......videcemo.
U vezi slika mozes je staviti u galeriju bez problema! Hvala ti na prednosti! I druge slike slobodno ih koristis ako smatras da su dobre za galeriju.
Izvinite na greskama i sto ne znam bolje da pisem.
Franko

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #7 on: 01 December, 2007, 23:53:43 »
Samo piši, i to što više!!

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #8 on: 02 December, 2007, 01:16:17 »
Extra ciklid, svaka cast!!!
C.C.A.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #9 on: 02 December, 2007, 10:00:23 »
Ceo kolektiv C.C.A. (na čelu sa mnom) ti čestita ovaj uspešan mrest, a sve u nadi da očekujemo saradnju sa tobom!!!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
26 May, 2018, 17:36:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154799
  • Total Topics: 9334
  • Online Today: 77
  • Online Ever: 450