Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Microgeophagus ramirezi  (Read 43884 times)

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Re: mrest ramireza
« Reply #20 on: 01 February, 2005, 16:57:05 »
Pre dve nedelje imao sam mrest ramireza u zajednickom akv,ali.. Iskljucio sam im svelto i sutra nije bilo jaja. Onda sam ih prebacio u poseban ak. sa identicnom vodom ali su ubledeli i samo se krili i bili su blizu smrti pa sam ih prebacio u zaj. ak. Sada su super vratila im se boje, krkaju i opet se spremaju za mrest.
Zaista sada ne znam sta da radim. Ako ih odvojim smrt im ne gine, ako ih ostavim nece se izleci jaja, tako da ...
Ostaje mi samo kombinacija sa prebacivanjem pa sta bude.
Pozdrav!!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Lav

• Početnik
  • *
« Reply #21 on: 02 February, 2005, 00:30:19 »
Uhuhu, izvinjavam stvarno ne shvatam nista ali nema veze. CIKLID_133  Samo sam hteo da pomognem.

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #22 on: 02 February, 2005, 19:21:20 »
Pozdrav
nije mi jasno sta se desva.
Ukoliko si podesio se uslove kako teba ne bi trebalo da bude problema.
Probaj da ubacis barem dve zenke sa jednim mizijakom i da im obezbedis dosta mesta za skrivanje kao i plocica na koje bi odlagali ikru.
Zaboravio sam na pH trebalo bi da je oko 5.5/6

CIKLID_261
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
    • http://www.youtube.com/watch?v=kZhdKCo8Ogo&feature=related
« Reply #23 on: 05 February, 2005, 06:02:32 »
E, sad mi je zao shto nisam znala sve ove stvari pre nego shto sam ostala bez ijednog muzjaka ramireza. Prava shteta, s obzirom na to koliko ramirezi kratko zive u nashim uslovima.
POd hitno idem da nabavim novog muzjaka, pa me zanima da li mogu nekako da biram muzjaka da bude kompatibilan sa ovom zenkom shto imam, da bi se uparili. Ne znam shta treba da gledam tom prilikom. Ako neko ima ideju..??? CIKLID_133

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #24 on: 06 February, 2005, 20:12:12 »
Pozdrav

Ramirezi u nasim uslovima ne bi trebalo da zive kratko ukoliko se mi potrudimo da im obezbedimo odgovarajuce uslove koji su im barem priblizni uslovima u prirodi tj njihovog stanista.
I ja sam u pocetku imao slicnih problema ali sam ih za sada barem malo eliminisao.
Sto se tice muzijakoa sve i jedan ce biti kompatibilan ukoliko je naravno0 zdrav i prav.
Obrati posebnu paznju na njegov spoljasnji izgled i nikako ne kupuj ukoliko mu boje nisu jasne i jarke samo to je po meni dokaz njegovog zdravlja.

Pozdrav i srecno CIKLID_183

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #25 on: 10 February, 2005, 17:11:03 »
U medjuvremenu su Lav i Ramirezi napisali nekoliko dobrih stvari vezano za ovu temu sto me je prijatno iznenadilo,svaka cast!!
Ono sto sam ja hteo da dodam je sledece:
najveci problem za ljubitelje ovih prelepih patuljastih ciklida je propadanje ikre posle mresta,po meni na propadanje ikre najvise utice bakteriolosko stanje vode u akv. manje-vise ph,kH,dH,NO3 itd.
Znaci tvrdoca i kiselost nisu najvaznije stavke za uspesan mrest i izleganje malih,sto bi rekao nas voljeni MBojko najbitnija je "jedna zdrava voda"!
E a bas ta zdrava voda je u akv. koji rade preko godinu i po dana minimum,uz dobru filtraciju i redovnu zamenu vode naravno. Saprolegnia je uglavnom krivac propadanja ikre kod ramirezija mada ikra moze da pobeli i ako muzjak nije polno zreo,zenke naravno pre sazrevaju sto moze i da se vidi kada poloze ikru,a to je malo teze utvrditi i za muzjaka dok oplodjuje ikru!
Pored standardnog sipanja Sera mycopur-a u vodu sa ikrom postoji i jos jedna opcija a to je da se temperatura poveca na 30-31 stepen,tako se ubrzava proces izleganja i umanjuje sansa da se ista ta Saprolegnia-gljivica naseli i unisti ikru.
Opste je poznata stvar da su ramirezi extremno osetljivi na sve moguce bolesti (bakterije,crevni paraziti,ihtio itd.),tako da se vrlo lako desi da od istih vrlo brzo uginu!
Ovo su neki od korisnih saveta,vredi probati...  CIKLID_166
Pozdrav, Joca

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #26 on: 24 March, 2005, 14:12:12 »
Pozdrav

Kao sto je JZH rekao voda za mrest ramireza je od presudnog znacaja ali nikada nija na odmet dodati propisnu kolicinu nekog sredstva protiv gljivica.

Ja trenutno nemam problem sa propadanjem ikre ramireza nego mi se desava nesto strasno a to je da se mladj izvaljuje i izlazi iz ikre ali odmah posle nekoliko dana crkava e sto se toga tice ja mislim da je tu problem u kvalitetu vode ili ko zna sta vec videcemo uskoro CIKLID_200

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #27 on: 08 April, 2005, 21:48:42 »
pa posto za sada nije bilo nikoga ko bi mi pomogao u resavanju ovoga problema ja sam ga resio sam nazalost uz mnogo eksperimentisanja pa valjda ce nekome i pomoci ukoliko mu se budu desavale ovakve stvari .
Uzrok crkavanja mladji bila je prevelika doza hrane u njihovim prvim danima zivota sto im nikako ne smete uciniti a stvar je u sledecem.
Kada mladj rama propliva prvih nekoliko dana 4-5 hrani se samo kuvani zumancetom i to u izuzetno malim kolicinama (u akv se ubacuje pomocu cetkice za crtanje od 0,5 mm) i to samo jedan put u toku dana najbolje ujutro.
ukoliko budete ivako unosili hranu u sve ce biti OK i vec posle petog dana mogu poceti da jedu sveze izlezenu artemiju.

Srecno

CIKLID_200

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #28 on: 17 June, 2005, 14:08:07 »
Evo fotke mojih malaca.
Ovako bi to trebalo da izgleda kada podesite sve parametre vode i kada su odrasli ok.
Slika je malo losija ali sta se moze!

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #29 on: 17 June, 2005, 14:15:06 »
Kada porastu dovoljno voleo bi da otkupim od tebe nekoliko komada. Imam ak od 50 l i cuvao bi samo njih i par koridorosa. Ako sada imas neke na prodaju molim te kontaktiraj me pa da odradimo kombinaciju.
Pozdrav!! CIKLID_111
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 21:51:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 115
  • Online Ever: 450