Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Microgeophagus ramirezi  (Read 41707 times)

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Microgeophagus ramirezi
« on: 30 December, 2004, 21:15:28 »
Imam jedan par ramireza. Muzjak je fenomenalan ima ogromno ledjno peraje i previ je kralj akvarijuma. Zenka nadam se da jeste...
Pitanje je sledece. Ona ima malu izraslinu ispod analnog otvora, ali nema izrazenu crvenu boju stomaka. Da li je zenka ili nije? Takodje nema izrazeno ledjno peraje tj. onu trecu zbicicu.
Ono sto me interesuje da li  su spermni za mrest, jer sam negde procitao da kada joj se pojavi ta izaslina mrest je blizu. Takodje da li moram da ih mrestim u mekoj vodi ili moze i cesmovaca. Mogu da nabavim meku vodu, ali posto su ceo zivot proveli u tvrdoj mozda umru, a ramireza u Nisu nema pa nema.
Pozdrav!!
« Last Edit: 20 February, 2013, 15:23:11 by nedara »
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: mrest ramireza
« Reply #1 on: 31 December, 2004, 08:53:08 »
Cao Lucky, dobro dosao na sajt!!!
Vidi, ja sa mrestom ramireza imam veoma malo iskustva...
Znam da za isti treba izuzetno meka voda!!! Ali pitaj coveka od koga si ih nabavio, u kojoj ih je on vodi drzao i mrestio...
Drugo, koliko ja znam muzjaci su malo veci, imaju na ledjnom peraju siljak...a zenke... ta izraslina koju si video blizu analnog otvora je genitalna papila (legalica). Ona se pojavljuje kod ribetina samo kada su spremne za mrest, i to kod zenki je duza i deblja, a kod muzjaka uza i kraca!
Koliko ja znam (a malo znam) ta crvena boja nije neki znacajniji znak polnog dimorfizma. A ako ga i imaju, pojavice se samo neposredno pred mrest. Ta crvena boja je mnogo izrazenija kod...kirbenzisa...!
Samo ti njih pusti, ukoliko su par, izmrestice se, ali za ikru ne mogu da ti garantujem, jer mslim da nece uspeti u cesmovaci. Mozda i uspe, zato ih ostavi jedan mrest ovako, a sledeci ukoliko ovaj ne uspe pokusaj sa mekom vodom.
Nadam se da sam bio od neke pomoci!!!
Puno pozdrava i srecna nova godina!!! CIKLID_261  CIKLID_261  CIKLID_261
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
    • http://www.youtube.com/watch?v=kZhdKCo8Ogo&feature=related
« Reply #2 on: 26 January, 2005, 23:57:09 »
Ja ne znam uopshte kako ti ramirezi zive u chesmovachi, osim ako nije meksha nego kod nas u Bg-u.
 Ako se i izmreste tako, nema shanse da opstane ikra ako voda nije izuzetno meka, chak oko 2 stepena dH. Ja sam imala dva mresta i kod oba sam napravila istu greshku...da bi obezbedila dovoljno meku vodu, prebacila sam kamen sa ikrom u unapred peipremljenu vodu, ali nisam uspela i oar da prebacim..kasnije sam chula da oni moraju par dana da budu uz ikru da bi bukvalno "mahali perajima" oko nje, da ne bi propala..
 KOd mene zenka ima blago roze trbushchic, niakko crven. I ima izrazenu legalicu kad hoce da izbaci ikru.

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
« Reply #3 on: 27 January, 2005, 00:14:04 »
e sad cu da pokusham da poshaljem sliku. Uzasno je losha i mutna, ali nadam se da ce se videti dva muzjaka

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #4 on: 27 January, 2005, 08:30:34 »
Bravo SC zaista lepi primerci...
Inace super je sto ti se uopste mreste! Ja sam pre par godina pokusavao i pokusavao, ali nista!
Za tvoj problem postoji resenje. Vidis kada ribe (a i ikra) naglo promene sredinu i dodju u sredinu sa razlicitom tvrdocom vode od prvobitne, dozive sok. Ovo im veoma steti i one umiru! Postoji par resenja:
-odvoj par pre mresta u AQ sa istom vodom kao i u velikom, pa tamo spustaj tvrdocu
-ili pokusaj da ovo uradis posle mresta, ali za to su manje sanse!
Srecno!!! CIKLID_111
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
« Reply #5 on: 27 January, 2005, 22:31:49 »
Hvala GIle, mada bili su josh lepshi, nego je kvalitet fotke stvarno uzasan, sve izgleda mutno i zabrljano, pa tako i njihove boje.
 Nazalost, kazem "BILI" su lepi..jer pre par nedelja imala sam prvu havariju u akvarijumu, posle koje sam izgubila mnogo ribetina. Od ramireza mi je tako ostala samo zenkica kojoj je stomak pun ikre. Od Apistograma agassizi ostao mi je samo muzjak.
 Sreca u nesreci je shto su mi ostali oba para Apistogramma cacatoides, i obichan red, i double red i bash sad se mreste double red-ovi, ali opet, poshto su mladi, ne uspevam da im zashtitim ikru. MOram neshto hitno da smislim, ne bi li ova lepa vrsta ostavila potomstvo, jer su bash retki kod nas, pa da ne bi morala ponovo da ih uvozim!!!
 Kad sam probala da ih odvojim u akvarijum od 30L, tamo su bili preplasheni i samo su se krili ispod jednog udubljenja od kamena.. ne znam shta da probam.
 Hvala ti na savetu za ramireze, kad nabavim jednog m,uzjaka opet, probacu.Ako imash neki savet za cacatoidese, dobrodoshao je.
 POzdrav od SC!!!

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
« Reply #6 on: 28 January, 2005, 00:14:47 »
SC tu ikru koju bace, sa sve kamenom ili listom,  prebaci u manji akvarijum sa vodom iz glavnog akvarijuma . Drzi konstantnu temperaturu 28 C  i ubaci aerator blizu ikre (to menja ono "mahanje perajima"). Ali pazi da ne pravi preveliku turbulenciju vode. Uzmi SERA Mikopur i ubaci u vodu da ikru ne bi uhvatila plesan. I to ti je to . E a posle 2 do 3 dana  kad se izvale trebace ti mnogo sitna artemija ili cak infuzorija da ih hranis.
Roditelje ostavi u glavnom akvarijumu.

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
« Reply #7 on: 28 January, 2005, 11:47:36 »
HVala Preki, mislim da je Micopur reshenje, za koje nisam imala pojma!!!
 Pa nishta, sad cemo da vidimo shta ce da budne. CIKLID_111

Offline capara

• Značajni član
« Reply #8 on: 28 January, 2005, 17:12:23 »
Bravo za svaki pokusaj ,nemogu da te nesto posebno posavetujem u vezui mrewsta ramireza jer  sam ja odavno pre 6 godina pokusavao da izmrestim i imao sam neke usoehe ali su mi potom brzo uginuli  roditelji a male sam sacuvao.Najveca fora kod ramireze je sto voda za mrest mora da bude idealna, nesme se dodavati nikakav lek za zastitu ikre jer su veoma osetljivi ,
Sta znaci idealna> ph  5,5 do 6.5 karbonata nesme da ima a ukupna do 4 gh.
Na tebi je da im spremis uslove i pokusas da ih izmrestis ..

SAMO NAPRED doco.

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
« Reply #9 on: 30 January, 2005, 13:04:46 »
Ikru skalara cesto odvajaju u male aq. pored rasprsivaca koji menja roditeljsko mahanje perajima.
Ja vise volim da roditelji brinu o potomstvu. Moji kribenzisi se uvek uspanice kada ih prebacim u mali aq., kriju se 5-6 dana CIKLID_133 . Posle se normalno ponasaju, pare, brinu o mladima...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 January, 2018, 11:09:44

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]