Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Smrznuti ciklops  (Read 8736 times)

Offline ZappafisH

• Član
Ciklops?
« Reply #10 on: 20 May, 2011, 01:11:26 »
Dobio sam kutiju ove hrane pa ne znam sta je tacno, kako se koristi i sta smijem hraniti sa njom...procitao sam da su to jaja racica ili mali racici nisam siguran. Imam malawi mbune u jednom a tropheuse u drugom akvarijumu i desetak malaca intruptusa u mrijesnom pa ne znam kome smijem da dam tu hranu i koliko? Da li moram da ih spremam u flasi kao artemiju ili je to vec spremna hrana? Izgleda kao brasno samo malo krupnije...i da li se cuva u frizideru?  Hvala  :)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
Re: Ciklops?
« Reply #11 on: 21 May, 2011, 13:38:18 »
Ciklops (Cyclops strenuus)

Ciklops repoznajemo  po tipične dve kese sa jajašcima. Možda smo ih nekada videli u akvarijumskom filteru,gde su bezbedni od riba a gde su stigli sa nekom biljkom,komadom drveta iz prirode i sl.

Zbog male veličine su pogodni za hranjenje manjih vrsta riba i mlađi, riba sa malim ustima i inverbrata. Zato što se hrani sa jednoćeliskim algama Ciklopsi su bogati sa ß-karotinom, koji kod riba prouzrokuje snažne crvene i narandzaste boje.

Smrznuti ciklops pripada jednoj od osnovnih vrsta hrane za ribe koje žive u stajaćim ili sporotekućim vodama (jezerima i rečicama, uz priobalje). Preporučuje se za ishranu riblje mlađi zbog svoje vrlo hranljive vrednosti, te bogatog sadržaja proteina, masti i karotena, koji pospešuju napredak i ubrzavaju rast mladih riba. Ciklopsi se hrane algama, tako da praktično ribe, jedući ciklopse, kao sekundarnu ishranu unose i određeni procenat algi što je vrlo dragoceno za pretežno biljojedne ciklide (herbivore). Većina algi sadrži važne vitamine i minerale bez kojih ribe ne mogu da žive.

Nakon samo dve nedelje upotrebe ove hrane (kao dodatak suvoj hrani i redovnoj promeni vode) primetio sam mnogo brži napredak mladunaca. ribetine vrlo brzo pojedu hranu i ne muti se voda
« Last Edit: 22 May, 2011, 10:27:36 by nedara »

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #12 on: 21 May, 2011, 21:29:56 »
Puno hvala na odgovorima... :) pozzz

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 21 May, 2011, 21:54:09 »
Nema na cemu...pozdrav drugar!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #14 on: 22 May, 2011, 10:29:18 »
Spajke, da li je ovo:

Ciklops (Cyclops strenuus)

Ciklops repoznajemo  po tipične dve kese sa jajašcima. Možda smo ih nekada videli u akvarijumskom filteru,gde su bezbedni od riba a gde su stigli sa nekom biljkom,komadom drveta iz prirode i sl.

Zbog male veličine su pogodni za hranjenje manjih vrsta riba i mlađi, riba sa malim ustima i inverbrata. Zato što se hrani sa jednoćeliskim algama Ciklopsi su bogati sa ß-karotinom, koji kod riba prouzrokuje snažne crvene i narandzaste boje.

Smrznuti ciklops pripada jednoj od osnovnih vrsta hrane za ribe koje žive u stajaćim ili sporotekućim vodama (jezerima i rečicama, uz priobalje). Preporučuje se za ishranu riblje mlađi zbog svoje vrlo hranljive vrednosti, te bogatog sadržaja proteina, masti i karotena, koji pospešuju napredak i ubrzavaju rast mladih riba. Ciklopsi se hrane algama, tako da praktično ribe, jedući ciklopse, kao sekundarnu ishranu unose i određeni procenat algi što je vrlo dragoceno za pretežno biljojedne ciklide (herbivore). Većina algi sadrži važne vitamine i minerale bez kojih ribe ne mogu da žive.

tvoj autorski text ili si ga prekopirao od negde?

Offline DejaNS

• Član
« Reply #15 on: 22 May, 2011, 11:51:11 »
Autor poslednja dva pasusa sam licno ja. Pretposlednji pasus preveo sam sa engleskog, a poslednji je moje licno iskustvo.
Pozdrav.

Nakon samo dve nedelje upotrebe ove hrane (kao dodatak suvoj hrani i redovnoj promeni vode) primetio sam mnogo brži napredak mladunaca. ribetine vrlo brzo pojedu hranu i ne muti se voda

Riba što pliva u dva pravca!

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 22 May, 2011, 15:49:58 »
Prekopirao?Neki problem?Decko je pitao,ja sam mu pomogao i to je to...bez ljutnje...niste izmislili formulu za atomsku bombu...pozz Inace,znam sta je to ali me je mrzelo da pisem svojim recima pa sam prekopirao text kad sam vec naleteo na njega...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #17 on: 22 May, 2011, 20:57:20 »
Da, problem je. Osnovna forumaška kultura nalaže da se navede autor ili izvor texta.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #18 on: 23 May, 2011, 10:47:44 »
OK.Ali ni on nije naveo izvor,odnosno autora kada je prevodio sa engleskog.Mogao je da napise Mark Smith,Pera Peric...ali nebitno...Nije bila namera da nekoga kopiram jer je i on to "prekopirao" od nekoga...procitao,cuo itd...Nije sigurno kod mame u stomaku naucio to...on mi je smesan u celoj prici...ali nebitno...napravismo decku od oglasa raspravu...Ja mu se izvinjavam u svoje ime...pozdrav svima....

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 July, 2018, 08:23:22

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154859
  • Total Topics: 9347