Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nikon D80 (D90) kit...  (Read 3352 times)

Offline nemanja

• Značajni član
    • www.savacentar.net
Nikon D80 (D90) kit...
« on: 01 February, 2009, 21:32:59 »
Izvini sto menjam temu ali me zanima da li si uzeo D80 Kit i kako si zadovoljan negovim zoom-om sa kit objektivom? Vidim da su slike ok ali me zanima tvoje misljenje jer planiram da uzmem ili D80 ili D90.

pozdrav

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
Nikon D80 (D90) kit...
« Reply #1 on: 01 February, 2009, 21:56:33 »
Sa kit objektivom sam sasvim zadovoljan, jeste da to nije neki extra zoomer ali, slike su vise nego zadovoljavajuće, uz naravno određena podešavanja aparata.

Osnovna razlika između ta dva aparata (D80 i D90) je to sto D90 ima opciju snimanja filma (mislim da je to prvi dslr aparat sa ovom funkcijom,mozda gresim...) i sto je nesto jaci u pixelima, ali, to i nije toliko bitna stavka, veruj mi...OSIM ako si profi i imaš takve potrebe.

Preporucujem ga svakom ko zeli da pazari sebi neki dslr aparat ALI napominjem da neki prozumeri, koji su dosta jeftiniji od dslr aparata imaju u sebi vec neke funkcije koje su odlicne za hobiste.

dslr je fenomenalna ali skupa igracka, pa ko voli nek izvoli, nece se sigurno pokajati...
F0

Offline ljubairac

• Član
Re: Nikon D80 (D90) kit...
« Reply #2 on: 02 February, 2009, 01:17:22 »
Razlika izmedju d80 i d90 je u tome osim navedene video opcije je noviji cip,to jest bolja redukcija suma na primer isti nivo suma kod d80 na 400 asa je kod d90 na 800asa.Znaci blenda prednosti,naravno kod dslr aparat ako se ne poseduje dobra optika gubise mnogo cak u nekim slucajevima kod najeftinijih kit objektiva i do 40% u kvalitetu slike,Da naravno to mozda niste znali da je svaki objektiv na blendi  F8 dobar ;D ali mislim koliko vam svetla treba? Slozio bi se sa drlessom da je pro sumer aparat najbolje resenje za ciklidase na budzetu jer nudi solidnu optiku kao i makro funkciju mozda i najbitniju i dosta mogucnosti.

Offline nemanja

• Značajni član
    • www.savacentar.net
Re: Nikon D80 (D90) kit...
« Reply #3 on: 02 February, 2009, 11:26:10 »
Citao sam  o D90 pa i pokupio neke brosure gde hvale kit objektiv Nikkor 18-105mm kao veoma dobar s obzirom da je kit. Za D80 neznam pa reko ajde da cujem od nekog ko ga ima. Meni aparat treba prvenstveno za posao gde mogu da ponudim klijentima kojima radim web ili graficki design mogucnost kreiranja kvalitetne baze fotografija, sto proizvoda sto objekta ili cega god vec.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 October, 2018, 23:17:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 112
  • Online Ever: 450