Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: F0-F1-F2...  (Read 9191 times)

Offline novajlija23

• Značajni član
Re: F0-F1-F2...
« Reply #20 on: 07 October, 2015, 19:37:54 »
Pozdrav, 
Verujem da riba koja je f0 ili takozvana divlja (WC) riba mora da ima papire.  Ipak to je divlji primerak koji je morao proći brda carina. Ako ti neko tvrdi da je riba f1 pitaj ga za papire roditelja. Lično ne verujem u tu f1 priču jer su odjednom sve ribe ili f1 ili f2 kod nas.
Mnogo važnija stvar  od generacije je ukrštanje. Naime f0 koji su u srodstvu iznesu f1 koji su u srodstvu.  sledeća generacija tj f2 će biti uglavnom skart jer selektivno razmnozavanje je stvar koja još nije razvijena na ovim prostorima.  Kada kupuješ ribu gledaj ove stvari: oblik ( mora da bude savršeno telo bez deformacija)  i boju ( bitna je nijansa i intenzitet).  Ako si lošije prolazio u prošlosti pri odabiru genetski dobrih riba predlažem ti da sa sobom povedeš iskusnijeg akvaristu.
  Meni iskreno cela ova priča oko genetike nije bitna jer je to polje još neistraženo kod nas a i ciklide držim zbog ponašanja a ne zbog boje.

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #21 on: 07 October, 2015, 23:00:05 »
F1 je i ako dodje iz Madjarskog uzgoja nekog hobiste.

Offline Brca

• Značajni član
  • S.S.K.
« Reply #22 on: 08 October, 2015, 08:41:18 »
       Ja još nisam nikada video neki "pedigre" za određenu WF ("wild fange",nemački) , a bio sam lično i personalno 5 puta u "cichlidenstadel"-u u Nemačkoj. Jedino sam tamo video kojekakve oznake-markice sa pečatima npr. sa aerodroma u Dar es Salamu (Tanzanija),potvrde i dozvole za izvoz riba tamošnjih inspekcija,kao i slike zaposlenih radnika sa "lica mesta",tj. u ronilačkim odelima sa drugarima crncima,pa onda i podvodne istih likova sa divljim ciklidima u jezeru ( eee, to jedino možemo biti sigurni da su 100% WF ribe :)  ).
       Sertifikat kao dokument (kao za rasne pse) o dokazu za neku ribu da je BAŠ ona divlja,verujem da ne postoji i da se nigde ne daje uz kupljenu ribu! Tu bi moralo da bude naznačeno npr. svaka šara ili pruga na telu ribe,oblik tela,oblik glave,usta itd itd i to na papiru direktnog izvoznika sa originalnim pečatom!!! Nemoguća misija....
       Lično,ja 100% verujem da je nešto WF SAMO kad lično odem kod Helmuta i pogledam ribu,koju uzgred mogu i da uporedim sa nekim FXY primerkom iste vrste! Tu (bar za mene) ne ostaje puno prostora za petljanje. Iskreno,već u Mađarskoj sam nailazio na ljude koji ("kao") imaju WF ribe,kupljene kod Nemaca,prodaju iste ili njihove F1 potomke,ali meni lično te WF ribe nisu nešto zaličile na prave "divljake"! Ovo je samo subjektivna konstatacija,bez namere prozivanja ikoga...
          Situaciju na našim prostorima ne bih komentarisao,zaključke izvlačite sami....

-Pozdrav,Brca.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 July, 2018, 23:59:36

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348