Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Evo ih i moji!  (Read 7765 times)

Offline Aleksa

• Član
Re: Evo ih i moji!
« Reply #40 on: 30 January, 2009, 21:01:23 »
Što se tiče dimenzija dna, slažem se sa Giletom da je 150 x 60 neka idealna dimenzija.Što se tiče pak broja riba, što više to bolje, i po mogućstvu jedna vrsta.E sad, retki su oni kojima prostor i finansije mogu da dopuste ove idealne uslove, pa moramo da se gibamo sa drugačijim varijantama.Važan faktor je dominanatni mužjak. ili više njih.Negde je njegova teritorijalnost i agresija podnošljiva, drugde može da poubija sve redom.Što je zanimljivo, često sam primećivao da slabašna riba faktički strada od sebi sličnih, koje čim primete izraženiju slabost (nastalu najčešće usled agresije glavnog) dokosure ovog jadnika vrlo brzo, pošto se svi iz te grupe slabijih ostrve na njega i tu je stvar brzo gotova.Tropheusi su veliki zlotvori i ne trpe slabost. S druge strane, ima situacija gde je agresija slabo izražena, nema izrazito dominantnog mužjaka, jato živi harmonično, ali nema mrestova.Ova tema bi mogla da zauzme par strana kucanog teksta sa sve pravilima, pa bi se opet negde pojavio neki izuzetak.Igorr-e, ribe su ti male i nema opasnosti od nekih kobnih posledica, a što se tiče buduće situacije, imaš vremena da razmisliš šta i kako.

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #41 on: 30 January, 2009, 23:13:41 »
 Hvala, ja sam samo pitao za iskustva sa Tropheusima, zbog broja riba i koliko mogu vrsti da drzim u aq 160 sa 40 dno i 55 visina.
 Da li je neko drzao vise od dve vrste i kako su se ponasali?

Offline rale

• T.F.C.
  • Napredni član
  • Pozdrav. Rale
« Reply #42 on: 30 January, 2009, 23:29:17 »
Ja sam drzao tri vrste, u aq 130x50x50 ( ujiji, maswa i pembe) uvek se samo jato ciji je dominantan muzjak, mrestilo. Obzirom da je 80 % vremena dominantan muzjak bio, muzjak Ujiji-a najcesce su se i mrestili, dok su pembe imale na raspolaganju samo 20% vremena dok Maswe cini mi se nisu ni pokusavale. Ukupan broj Tropheusa je bio cca. 35 komada.
T.F.C.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #43 on: 31 January, 2009, 15:11:54 »
Santa, svaka cast! ;)

Evo ovako, u mom 540l aq sam imao čak 5 markera koje su držali tropheusi iz tri varijeteta.  Dno je bilo 150x60cm.  To je već luksuz obzirom da su prosečni akvarijmi oko 250-300l.

Mogu slobodno da kažem da nema pravila a ja ću da poslušam gileta i da u svom novom akvarijumu od 475l pokušam bez biljaka sa 2 jata i 35 tropheusa (uz još 10+ Jumbo cyprichromisa, zbog gužve).

Drlessa, tvoj akvarijum je prilično kratak i mislim da je u njemu samo gužva spas i to sa dva jata.  Ako budeš imao jedno možda ti pola akvarijuma bude prazno ;) (imao sličnu situaciju sa Bembama u 200l).

Po meni, već poznata "formula" Litraža/10 * 1,05... za akvarijume nekih standardnih dimenzija.  Naravno, bez 250l nema smisla (osim dok su manji).

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #44 on: 31 January, 2009, 15:44:29 »
Znaci samo guzva...ok , hvala na info.  :)
F0

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 January, 2018, 02:26:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]