Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: mrest tanganjikanaca  (Read 10147 times)

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
Re: mrest tanganjikanaca
« Reply #10 on: 10 January, 2005, 23:40:02 »
Alzo, po slici nemogu da odredim sta imas... ako ni JZH nezna... ali ako se do sada nisu slozili, verovatno nikad nece. Sto se tice mojih slika tek treba da nabavim digitalac. Do tada evo par starih iz zajednickog aq.

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
« Reply #11 on: 10 January, 2005, 23:47:57 »
Slike nisu neke, ali nisam mogao bolje sa pozajmljenim aparatom - neki krs po recima vlasnika. Gore je muzjak, zenku sam snimio u skoljci...

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
« Reply #12 on: 10 January, 2005, 23:52:57 »
... a evo i jedinog prezivelog iz mrestova u zajednickom aq. Sada je oko 2.5cm...

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #13 on: 11 January, 2005, 11:39:51 »
Odlicne fotke!  Po slici tvog muzjaka rekao bih da imam 2 zenke mada nisam siguran.  Interesantno je da, kod mene, samo veci primerak kopa i preuredjuje podlogu i premesta skoljke dok manji to ne cini!?  Sve u svemu moracu da nabavim jos par komada.

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
« Reply #14 on: 16 January, 2005, 12:31:59 »
Opet ja...
pre svega izvinjavam se za nepismenost ispoljenu u prethodnim porukama (nezna, nemoze), kucam sa dva kaziprsta, oba leva  CIKLID_130 .
prva leptosoma je izbacila mlade, na zalost samo dva. Usta su joj bila puna neke bele mase nalik na sluz, mozda ostaci ikre koju su unistile gljivice? Da li stavljate nesto protiv gljivica za ustonose?
Drugu zenku praznim sledece nedelje...
Brevise sam vratio u veliki aq., par je vrlo zivahan, zenka se stalno vrti oko muzijaka.
Konacno sam uspeo da priblizno prebrojim mlade brevise. Ima ih 25-30! I dalje su na suvoj hrani.
Cuo sam da su mikro crvi odlicna hrama za mladj koja pliva pri dnu aq. Neka iskustva? Gde mogu da se nabave?
Alzo od mene imas brevise, ako te ne mrzi da sacekas da malo porastu CIKLID_111 .

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #15 on: 16 January, 2005, 13:05:01 »
Sjajno!  Samo ti njih izvuci na par cm i bice super, lako cemo da se dogovorimo.

Sto se tice hrane za mladj, suva hrana je OK posto je vec jedu i ima ih u vecem broju sto znaci da je najveci deo preziveo.  Problem kod hranjenja suvom hranom je sto moze da se desi da neki sporije rastu od drugih.  Ako te ne mrzi, probaj sa artemijom!  Odlicna stvar za mladj samo je prilicno zezanje  CIKLID_106.  Za crve i ostalu zivu hranu mora neko kompetentniji da te posavetuje, ja sam u nacelu protiv zive hrane tako da nisam objektivan.

p.s. Naravno, i artemia je 'ziva' hrana, mislio sam na crvice i sl. ono sto ne 'proizvodis' sam (ja nebi ni u snu) a nosi sa sobom rizik od raznih bakterija ako je nabavljeno sa strane.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #16 on: 16 January, 2005, 13:14:25 »

Goxxx wrote:
par je vrlo zivahan, zenka se stalno vrti oko muzijaka.

Ja sam veoma nepismen stvor :) i kao takv cesto pravim greske, ali ova greska koju si napisao je tipcna za ljude koji se bave ciklidima, ne znam zasto ej tot ako, ali sam primetio kod vise ljudi na ovom sajtu da prave istu gresku, cak i MEGA OLIGO ULTRA JZH.

Jedinka muskog pola je MUZJAK, nije muzjak, jer on nije govedo (jak) koga muzu, vec je snazni bracni partner :)

Ovo objasnjenje je sala, naravno, molim te nemoj da se uvredis, ali se bolje optereti pravilnim pisanjem reci muzjak, nego odvajanjem negacione recce od glagola. Uostalom imamo Ivanho-a na sajtu koji moze da nam svima odradi lekturu i objasni da smo debili :)

(Ponajvise meni, mada moram da priznam da i on brka sadasnje i buduce vreme :) Ivanho, da li si za jednu bananu?) Opet s*rem :)
Pozz
Piroman

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
« Reply #17 on: 16 January, 2005, 15:20:20 »
Al' sam ljut, mlogo sam ljut...
sala, naravno.
nego ajde da mi neko odgovori sta je sa leptosomom. Izgleda da je ostalo malo one ljigave mase u ustima, ima problema, tesko guta hranu.

Offline Ivanho

• Član u razvoju
  • **
« Reply #18 on: 16 January, 2005, 17:07:38 »
A-ha-ha-ha-ha!

CIKLID_138

Offline Goxxx

• Član u razvoju
  • **
« Reply #19 on: 22 January, 2005, 16:07:32 »
Malo novih novosti CIKLID_130 ...
druga leptosoma je izbacila pet mladih... brevisi i dve  leptosome dobro napreduju... za ovo javljanje samo toliko... nadam se da cu uskoro imati slike...
pozdrav

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 January, 2018, 02:38:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]