Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: transport riba  (Read 13270 times)

Offline lk kovin

• Član
Moved: o transportu riba
« Reply #30 on: 05 February, 2009, 14:46:23 »
sto se tice price o transportu,pricao mi lik koji se ranije bavio akvaristikom(mada ja nisam poverovao u to)da je nacuo od lika u pancevu koji ima poveci uvoz ribetina i radnji da se transportuju ali predhodno se dovode u neko specijalno zamrzavanje!strasno-zvucim kao ...

Offline combeza

• Banovani korisnik
  • Član
  • Provokator
« Reply #31 on: 05 February, 2009, 15:42:44 »
Samo mi nije ciklid gile to jasno kako se nagomila amonijak usput?

What goes in must go out... :)

Razgradnjom ribljeg izmeta, a koliko je meni poznato vise od razgradnje riblje mokrace...
Ako ti tako kazes ja ti verujem jer znam da nepises napamet,i da imas veliko znanje,al mi nekako cudno da toliko moze da se promeni kolicina amonijaka od riblje mokrace u toku puta?
American Cichlids Power

Offline dita71

• Značajni član
  • Malawi, Tanganyika and Victoria
    • http://www.youtube.com/watch?v=wV0wPBYDQ6Y&feature=related
« Reply #32 on: 05 February, 2009, 15:53:24 »
nista razvojicu ih sad ako ima neke vajde,ali nasao sam jutros dva komada uginula,jedan juce u putu,ostade mi ...gledao sam peraja su ima cela znaci nisu tuceni nego je do transporta,stres premalo kiseonika!mislim da je greska stavili smo cetvrtinu kese vodu ,sa par zivorotki to je premalo vode bilo,mada sam u pancevu na pumpi dosuo vodu i muckao povremeno,ali su bili osamuceni i nisu preziveli(poznato je sta odsustvo kiseonika radi zivim bicima i kakve su posledice).
Mislim da kao sto kod iskusnih ribolovaca postoje cake oko prenosa ribe(mladji),kod nekih zatvaraju kantu,dok kod drugih ne sme i sl,tako i kod ciklida verovatno postoji cela nauka oko prenosa koju mi neskusni ne poznajemo i placamo greske....jbg
U kesi je sipana trećina vode a 2/3 je bilo vazduha i kesa nije bila mala,a ova kombinacija je bolja nego da je bilo pola pola,ovako riba ima više kiseonika u to sam siguran.Tako sam pakovao ribe i pre 15 godina i nikada nije bilo problema(mnogo je veći šok naknadno sipanje vode a još veće mućkanje) a mnogi znaju ovde na sajtu da se riba i pakuje tako u razmeri 1/3vode 2/3 vazduha kada se riba transportuje na dalje(+ kiseonik),naravno podrazumeva se da kesa nije premala.
Mnogo mi je žao calvusa baš su bili extra :'(

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #33 on: 05 February, 2009, 16:04:25 »
a postoje i tablete koje stvaraju kiseonik, isto ima i onih koje uspavljuju ribe, tj. usporavaju im metabolizam kako bi trosile manje kiseonika..
Salut

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #34 on: 05 February, 2009, 16:34:53 »
Takodje je bitno, odnosno bilo bi dobro ne hraniti ribu bar 12 sati pre transporta (duzi transport), tako nece da k... i manje ce da p...dok je u kesi ili kofi ili...!   ;)
Cuo sam i ja za te tablete ili tako nesto...stavi se u vodu i ono ispusta kiseonik...

Offline Dario

• The King
  • Član
  • F.A.C.
Re: Moved: o transportu riba
« Reply #35 on: 05 February, 2009, 23:43:01 »
 + velika kanta i po gasu..... :)

izbegavati velike vrucine i velike zimoce ako je moguce,na duze staze obavezno. :)

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #36 on: 06 February, 2009, 07:52:13 »
Protiv extremnih temperatura je resenje rucni (kamperski) frizider ili kutija od stiropora.

Kad su mi stizale ribe iz Nemacke voda je neverovatno smrdela. Posle sam cuo da su dodavali neke kapi koje usporavaju metabolizam i da te kapi prilicno smrde.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
« Reply #37 on: 06 February, 2009, 12:26:07 »
Termos od 5 l  isto zavrsava stvar.
Protiv extremnih temperatura je resenje rucni (kamperski) frizider ili kutija od stiropora.

Pa i onaj giga termos npr. od 5 l zavrsio bi posao .

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 April, 2018, 15:03:10

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327