Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: tank sa Tanganyika školjkašima  (Read 3309 times)

Offline tkalcho

• Početnik
  • *
tank sa Tanganyika školjkašima
« on: 22 January, 2009, 17:55:30 »
U iščekivanju i pripremi Malawija, slažem jedan tank sa Tanganyika školjkašima.

Trebam pomoć u realizaciji filtracije koja će biti smještena iza stijene, i u izboru,naravno i broju školjkaša koji dolaze u obzir za ovakav tank.

Da li stijena treba biti perforirana ili imati kakvu rupu za prolaz vode, ili da cijevi budu smještene na suprotnim krajevima ?!

Molim i kakvu sliku ako netko ima ovakav tank.

Podaci u prilogu.

Hvala.
« Last Edit: 07 January, 2013, 21:27:32 by nedara »

Offline ludak

• Veoma napredan član
  • Vracam se!!!
Re: Tang. tank
« Reply #1 on: 22 January, 2009, 18:03:13 »
Mozes manju koloniju multifasciatusa
Vracam se!!!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #2 on: 22 January, 2009, 18:03:41 »
Mozes i cevima to da resis, ali bi po mom misljenju bilo bolje iskoristiti to sto se taj filter nece videti, do maximuma, pa napraviti u ovom levom delu gde ti je komora sa grejacem i cevima, samo jednu rupu u staklu koje pregradjuje AQ i filer i tu staviti neku mrezu (ne preterano gustu...). Ta komora bi ti ujedno sluzila i kao taloznik. Onda kad voda prodje kroz filter, napravis mali preliv (nek ti stena malo izlazi iz vode)malo iznad povrsine vode i nista se ne vidi...

Posto nije u pitanju preterano veliki akvarijum, ja bih ti preporucio koloniju multifasciatusa... Generalno sta god da odaberes, tesko da ce vise od jednog maticnog para tu moci da koegzistira...

Pozz!
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline tkalcho

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 22 January, 2009, 18:09:25 »
Tako sam i ja mislio, samo jedan par.

Krivo sam ja nacrtao  :-[, ovo neće biti staklena pregrada nego pregrada od stijene, tj stijena će biti zakrivljena.

Da li stijena može imati mrežicu u sebi?

Ili da ipak stavim cijevi sa strana pa nema veze što će se vidjet.

Estetski dojam je puno bolji kada se ništa ne bi vidjelo.

Pozdarv

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #4 on: 22 January, 2009, 18:13:39 »
Pa na tebi je ta odluka...

Kada bih napravio pozadinu i smestio iza nje filter, zaista bih se potrudio jos malo da napravim da izgleda besprekorno... Znaci jedna malo sira rupa za usis... Recimo precnika 3, 4 cm i napravis od komada plastike tu "mrezicu" (ne mora mrezica, moze komad plastike sa izbusenim rupama na sebi, sto vecim, ali ne dovoljno velikim da se provuku ribe...)...

Estetski dojam je puno bolji kada se ništa ne bi vidjelo.

Upravo tako! ;)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #5 on: 22 January, 2009, 18:22:13 »
Znači ta mrežica o kojoj gile priča MORA biti dobra jer veruj mi malci školjkaša su toliko mali da prolaze kroz sve rupice na koje mogu da naiđu i često malte ne odmah nakon sto se izmreste "odlutaju" od školjke.

Što se tiče odabira riba, dobro su ti savetovali što se tiče multifaciatusa, samo opušteno sa njima, pokušaj da nabaviš 5-6 komada, pokušaj da u tom odabiru gledaš da uzmeš 2-3 veća i 2-3 manja i kolonija od nekih 20-30 komda će tu sasvim dobro funkcionisati, ČAK iako se uspostavi da imaš više mužjaka. Ovo govorim iz sopstvenog iskustva.

Posebnu draž imaju i skoljkaši koji zive u parovima, ali kod njih nije tako lako održati broj koji si pazario, na primer pazariš 6 komada i na kraju veoma lako možeš da završiš sa samo jednim...naravno ima nekih "caka" kako to sprečiti, ali ako ti je ovo prvi akvarijum sa školjkašima drži se multifasciatusa, za početak, nećeš se pokajati a posle...posle ćeš videti kako i šta dalje.

Obavezno MINIMUM peska, obavezno dobar raspored školjki i velika količina istih, ako ne znaš na šta i kako mislim  pitaj i samo napred...  :)
F0

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #6 on: 22 January, 2009, 19:02:07 »
i ja preporucujem koloniju multifaciatusa, oni nece dirati travu, koju vec planiras da stavis, ali ce je non-stop zatrpavati/otkopavati, oni su kao mali buldozderi, u stanju su da po ceo dan kopaju i premestaju pesak, ja sam travu na kraju izvadio jel nije imalo svrhe...
stavi dosta skoljki, ali i poneki kamen kao marker (oznaka terirotije), cisto neki manji onako da strci iz peska...i uzivaj ;)

Offline mitalufc

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 30 April, 2011, 22:30:55 »
Slozio bih se sa ostalima,za multifasciatuse !  Ovako to izgleda kod mene.    :cool:
« Last Edit: 01 May, 2011, 07:40:17 by nedara »

Offline herman

• Značajni član
« Reply #8 on: 30 April, 2011, 22:59:00 »
lepo lepo,bas imaju da biraju kucice,svi stilovi gradnje su zastupljeni :)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #9 on: 01 May, 2011, 10:17:49 »
Evo i ja planiram da oformim prvu koloniju multifaciatusa u jednom manjem akvarijumu.
Zbog estetike sam im napravio pecinice u kombinaciji kamena i drveta, izuzetno malih amforica, a podloga je skroz pescana.
Ovo sto kaze ALFA za kamene markere je odlicna ideja, i svakako cu i to da ukombinujem na nekoliko mesta.

Iako znam da su im potrebne prazne skoljke ili kucice od puzeva, interesuje me postoji li sansa da lepe ikru i u keramicke amfore?

Puno pozdrava,
Petar

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 10:43:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]