Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: DIY hrana za algozdere  (Read 10694 times)

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
DIY hrana za algozdere
« on: 18 January, 2009, 21:20:20 »
Nema nista gore od nadobudnog coveka. Ponekad pomisli kako je pametniji od sistema, od firmi i korporacija i sl. Ja sam nadmen i nadobudan. Vecita mudrost kaze da dokon pop i jarice krsti... u kombinaciji ovih cinjenica, resio sam da napravim hranu za tropheuse i malawi ribe. Ne zbog love, da bi ustedeo.....ni sam ne znam zasto...bilo kako bilo, uradio sam i videcemo rezultate. Extremno me mrzi da pisem zasto je koji deo hrane upotrebljen, mozda ovih dana ako bude interesovanja i napisem. Medjutim dacu listu i cene u RSD i evrima, cisto zbog statistike.
450 g graska, smrznutog 92 RSD/1 evro
250 g ociscenih skampa 250 RSD/2.70
125 g spiruline u prahu 800 RSD/8.90
150 g inaktivnog pivskog kvasca 200 RSD/2.23
150 g psenicnih klica valjda 50 RSD
20 g belog luka u prahu 20 RSD
30 kapi, a mozda i koja vise SERA fishtamin
Da bi se napravila hrana, mora da se mecka rodi. Koristio sam blendere i super secka, da bi grasak i skampe doveo do stanja kase. Nakon toga sledelo je dodavanje spiruline, kvasca i belog luka. To me je je unesrecilo. Dok sam sve izmesao, video sam bele medvede kako laju po mesecini. Dobio sam veoma cvrstu smesu. Nakon toga sam spremio zelatin po uputstvu i sve to izblendao. Prebacio sam u posude i to je to. Kada se bude steglo iseckacu lepo i njam njam.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
Re: DIY hrana za algozdere
« Reply #1 on: 27 January, 2009, 11:06:11 »
Dokle je stigla hrana?

Jesi dao zverima da klopaju?

Kakve su reakcije mase?

Offline Aleksa

• Član
« Reply #2 on: 27 January, 2009, 14:37:40 »
Nisi ni nadmen ni nadobudan, već hoćeš da probaš što su i drugi probali.Ovo je tvoja varijanta tzv. shrimpmix-a, koji sam i ja pravio svojevremeno ali nisam imao dobru opremu da napravim adekvatnu kašu, a i znanja u radu sa želatinom.Ne idu mi te kuhinjske varijante nikako.Obaveštavaj kako ide hranjenje.Pitanja.Čemu kvasac?Zašto škampe a ne kozice, ako to nije isto, i zašto si ih i kako očistio?

Offline combeza

• Banovani korisnik
  • Član
  • Provokator
« Reply #3 on: 27 January, 2009, 14:55:11 »
Koliko ja znam skampe su bar 100 put vece od kozica! Ciste se tako sto se lomi onaj deo gde je glava raka i uzima se meso vrlo jednostavno.
American Cichlids Power

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 27 January, 2009, 16:35:19 »
skroz sam zasrao i razmisljam kako da je spasim. Zelatim me je ujebao, nije se steglo i uopste nije kompaktno, kada stavim u vodu razbije se u prah i uzasno je zaprlja. Razmisljam kako da resim ovaj problem, ako neko ima resenje nek kaze, rado cu poslusati, a mozda i primeniti  :)
Skampe sam kupio ociscene samo meso od guzice. Na nekom stranom sajtu sam procitao da je dobra ideja da se melju celi sa ljusturom. Zbog mikro elemenata. Njih sam uneo preko drugih sastojaka, pa sam kupio ociscene. Mozda nije lose da se unese i hitin od koga je sacinjena ljustura (verovatno je hitin, mrzi me da proveravam). Ako jeste ne verujem da ga ribe mogu variti, jer je zaguljen protein. Moje misli o hitinu idu u pravcu celuloze. Ljudi su ne sposobni da vare celulozu, a bitna je da bi se lakse iskenjali. Cisti creva...slicno bi po toj logici bilo i sa hitinom. Lako ja mogu da i njega unesem, ali me je mrzelo da realizujem akciju. Nalovite gamaruse, prokuvate ih, osusite i sameljete u brasno. Eto hitina kolko ocete :)
Kvasac je veoma bitan sastojak. U neku od kupovnih hrana ga stavljaju. Ima dosta pogodnost, puno vitamina, dosta esencijalnih masnih kiselina i dosta drugih hemijskih perverzija...
sve u svemu za sada nista od ovog eksperimenta, dok ne resim problem kako da mi se hrana ne raspada u prah :(

Offline combeza

• Banovani korisnik
  • Član
  • Provokator
« Reply #5 on: 27 January, 2009, 16:44:05 »
Sta mislis dali bi ga riblje brasno malo zgusnulo?
American Cichlids Power

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 27 January, 2009, 17:00:09 »
Nije problem u gustini, gusto je pa nema gde. Problem je sto se raspada u vodi.

Offline rasko

• Administrator
  • Napredni član
« Reply #7 on: 27 January, 2009, 17:07:00 »
koliko si dodao zelatina i kad si ga dodao?
C.C.A.N.S.

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
« Reply #8 on: 27 January, 2009, 17:25:34 »
Kada sam napravio smesu onda sam pripremio zelatin po uputstvu sa pakovanja. Prvo sam listic potopio u 100 ml tople vodi i tu je stajao dok nije omeknuo i skoro se sav rastvorio. Nakon toga sam u 400 ml kljucale vode sipao rasvor zelatina i kuvao ga na tihoj vatri 5 minuta. Nakon toga sam u smesu stavio zelatin i blendao. Morao sam tako jer nije imalo sanse da se tek tako pomesa sa zelatinom. Preneo sam smesu u neke cinije i stavio u hladnu sobu. Cekao sam do zore i nista se nije desilo...sada je u zamrzicacu i ceka da nadjem ili da mi kazete resenje pa da odmrznem smesu i to je to  :P

Offline Kenny

• Kvalitetan
  • Napredni član
  • F0
« Reply #9 on: 27 January, 2009, 17:36:34 »
U mnogim receptima se pominje belance kao materija koja zgusnjava i ucvrscuje celu zamesenu masu! A vidim da ga ti nisi koristio!
Pa, mozda je to resenje tvog problema!
Inace moje iskustvo je da seckam listice slicnih masa ali sa osnovnim sajstojkom-srce + grasak! I onako zamrznuto ubacujem ribama koje otkidaju na to! Malo zamuti, ali nije strasno!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 June, 2018, 17:01:50

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 88
  • Online Ever: 450