Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Rocio Octofasciata (Dzek Dempsej)  (Read 42360 times)

Offline ljubisa

• Značajni član
Rocio Octofasciata (Dzek Dempsej)
« on: 20 December, 2004, 23:49:07 »
Po meni jedan od najlepsih americkih ciklida. Pripremicu neki tekst o njemu kako bi se upoznali sa cuvenim bokserom. Ako postoji neko ko se ozbiljno bavio njima neka napise nesto...
« Last Edit: 28 November, 2012, 07:42:42 by nedara »

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Re: Jack Dempsey (Cichlasoma octofasciatus)
« Reply #1 on: 21 December, 2004, 00:14:22 »
Ljubisa, probaj da fotke konvertujes u jpeg,jpg,gif ili slicno, jer bitmapovi su veliki i duuuuugo se ucitavaju  CIKLID_179

Sjajan Ciklid!!!

(kada bi samo imao po akvarijum za svako jezero ili regiju... CIKLID_245 )

Offline bukovski

• Član
    • www.bansangels.com
« Reply #2 on: 03 March, 2005, 14:11:36 »
uh ja se sve vise zaljubljujem u Amerikance !
znam da ce me afrikacni sad pokopati ali tako je !:)
Ban`s Angels - amstaff kennel www.bansangels.com

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #3 on: 01 May, 2005, 18:20:19 »
Pzdrav svima na sajtu od mene.
 Evo ja sam prije 6 godina imao Ciclasoma otofasciatum dok nisam prešao na discuse posle Malawi a sada Tanganjika.
 O toj divnoj ribi nema mnogo da se piše osim da je divna i jako brižljiv roditelj. Meni je matièni par u 250 litara sa još èetiri Malawijca Labidocromis ceurelius uspio saèuvati od 30 - 50 mladunaca koji su i odrasli. Ali šta je problem kod dempsija. Kada naðeš pravi par imaš isti problem kao sa nigrofasciatumom. Kuda sa mladima? Inaèe je jako miroljubiv dok se ne pripremi mrest. Kada poène èistiti mesto za polaganje ikri tada se preobrazuje u kilera ali samo do jedne granice. Ako ga druge ribe ne ugrožavaju na njegovoj polovini akvariuma neèe nijednoj napraviti ništa.

http://cichlids.com/albums/american/104_0467.sized.jpg

Ovde je i slika te divne ribe koju bi ja preporuèio svakom poèetniku koji ima barem 150 litara akvarium.
 Još podatki o kvaliteti vode:
Tvrdoèa kod mene 16
ph 7
temperatura 24-26 stepeni
hrana jede sve a najviše mu se dopadaju žive gliste
drst od 200-300 ikara a kod odraslog para i do 500
ikre polaže na kamen ili iskopa rupu do dna
kod mladunaca nije potrebno posebno hranjenje jer se roditelji pobrinu da izdrobe i prežvaèu hranu te je ispljuvaju meðu mlade
 Mužjak je dobro viðen na gornjoj adresi a i ženka je jako ljepa samo da kod mrestenja postane skoro crna te je manja od mužjaka.
 Za sada toliko o toj divnoj ribi koja kod nas u Sloveniji nije popularna pa možeš da dobiješ odrasli par za 5 eur.

Ljep pozdrav svim ljubiteljima ciklida jer ciklidi su bolest koju se teško otarasiš CIKLID_200
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 02 May, 2005, 14:31:27 »
Bravo Miki,svaka cast!
Kada ces u ove krajeve? CIKLID_166
Pozdrav, Joca

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #5 on: 02 May, 2005, 17:14:24 »
Nadam se uskoro a negde u sedmom mesecu dolazim sa mojim kolima ako ne bude ture sa šleperom. Kada krenem u vaš kraj šaljem poruku i obavezno navraèam u posetu.
Sretan praznik.
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 04 May, 2005, 12:40:52 »
Kada god dosao, DOBRODOSAO! CIKLID_290
Pozdrav, Joca

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #7 on: 28 May, 2005, 14:38:53 »
Evo nakon dužeg vremena ponovo sam odluèio napisati par reèi o Dempsiju.
 Pošto je nakon moga priloga o Dempsiju došlo interesovanje za tu divnu ribu i molba da se nabavi, nabavio sam jedan mladi par velièine :
ženka oko 5 cm
mužjak oko 7 cm.
 Pošto su još jako mali jer ova riba naraste u dobrim uslovima do 25 cm mužjak a ženka nekoliko cm manja, mužjak tek dobija svoje prve boje. Ovaj par sa slike ide krajem 7 meseca u Novi sad pa se nadam da èe i ta riba postati zanimljiva za ciklidaše u vašim krajevima. Najdivnije kod ovih riba je, da su mladunci šareni veè dok su još jako mali, a možeš jih mrestiti i u manjih akvarijih pošto nisu baš izbirljivi i osetljivi na velièinu akvarija. Naravno da se razume pravilno, preporuèljivo je što veèi akvarijum ali i oko sto litara daje dobar rezultat kod gajenja.
 Toliko za sada o toj divnoj za mene daleko najlepšoj ribi roda ciclasoma a ako koga još što interesuje slobodno se bez stida javi.
Ljep pozdrav svim ljubiteljima ciklida i bez zamere jer pišem iz mog izkustva jer sam nepismen za prepise iz stranih knjiga ako ima kakva greška.

milan

• Guest
« Reply #8 on: 28 May, 2005, 15:30:19 »
Sto se slika ne vidi!? CIKLID_133

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #9 on: 28 May, 2005, 21:21:35 »
Neznam. Kod mene se vidi.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 April, 2018, 15:44:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154741
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 42
  • Online Ever: 450