Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Povratnik  (Read 6953 times)

Offline yeti

• Početnik
  • *
Povratnik
« on: 16 January, 2009, 02:15:29 »
Da povratnik.Akvaristika stara ljubav iz 80-tih.Nekada davno drzao prodavnicu akvaristickih potrebstina i riba u Jagodini/89-te/Forsirao ciklide africke a nesto i americkih.Tada se radila veleprodaja sa Slavkom iz Oaze/nisam siguran da jos uvek radi/NBGD/i Josovicem i Zoo Hobi/tada je drzao izvesni  gospodin Aca.
Zadnjih par godina to se svelo na jedan aqvarium dim 110x35x35 i u njima su afrikanci

E sad imam u planu da ga napunim Demasoni-ima.Pa gde kupiti,koji uzrast,koliko M a koliko z itd.Svaki savet je dobrodosao.
Hvala unapred.
Ah da interesuje me 50 komada.

Offline marko zmaj

• Napredni član
    • Sheemcity
Re: Povratnik
« Reply #1 on: 16 January, 2009, 02:31:34 »
Postavi oglas da hoces da kupis i vec ce ti se neko ko ih ima javiti.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #2 on: 16 January, 2009, 03:29:45 »
Sve vezano za kupovinu/prodaju ide u forum "Mali oglasi", tako da bih vas zamolio da nastavite sa tom diskusijom u tom forumu...

Sto se tice akvarijuma, nisam neki ljubitelj sige, al ova ideja sa zidom od sige mi se svidja... Takodje, ovako na prvi pogled, lepi caeruleusi! ;)

Jel to akvarijum osvetljen suncevom svetloscu?
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Mastino

• Napredni član
« Reply #3 on: 16 January, 2009, 09:17:22 »
pozdrav i dobrodosao  :)

rockscape mi se svidja jedino mi upada u oko sljunak koji je prekrupan, bilo bi bolje a i ljepse da stavis pijesak do 1mm granulacije...
Cichlids Power & Enjoy Cichlids!

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #4 on: 16 January, 2009, 11:01:25 »
....imam u planu da ga napunim Demasoni-ima.Pa gde kupiti,koji uzrast,koliko M a koliko z itd.Svaki savet je dobrodosao.
Hvala unapred.
Ah da interesuje me 50 komada.....

Demasoni-je imaju razni clanovi naseg foruma a mogu se naci i u dosta aq radnji. Najbolje ih je kupiti sve istog uzrasta i ubaciti ih sve odjednom (ne iz vise tura u razlicitim vremenskim intervalima) kako ne bi doslo do problema vezanih za teritoriju i hijerarhiju. Sto se tice uzrasta, najcesce se mogu naci malci na oko 3cm. Optimalan broj koji preporucujem je odprilike 10-15 komada...vecinom zenke i tu mogu da prezive 2-3 muzjaka... Ako imas u planu da drzis zajedno 50kom onda nije bitan odnos M-Z. Da napomenem jos da su demasoni dosta kilave ribe, lako se bloatuju, jako su agresivni unutar svoje vrste i posebnu paznju treba obracati na ishranu jer su oni izraziti algojedi.
Srecno!
Salut

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #5 on: 16 January, 2009, 11:13:30 »
Lepa i kenjkava riba nema šta.. Te osobine idu jedna sa drugom u najvećem broju. Ima ljudi koji su ih hranili šakom i kapom , sa hranom za omnivore i herbivore, tada nisu BLOW doživele. Ja sam ih hranio isto tako pa su sve pocrkale...
Nema pravila kod njih samo je jedno najsigurnije. Svaki mesec dana ubacivati nove ribe jer ćeš sigurno imati gubitaka koji se rapidno povećavaju čim im se smanji broj , tj. kada učestaju napadi usled manjeg broja jedinki...

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #6 on: 16 January, 2009, 11:15:19 »
demasonii nisu izricti algojedi ja to mogu da potvrdim iz licnog iskustva
moji klopaju samo tetra diskus i nisu se blotovaliali jos a jedu je vec godinu dana
ali ako se hrane sera diskusom onda ce se blotovati sigurno kolega imao slucaj sa tom hranom

Offline silwert

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #7 on: 16 January, 2009, 11:20:03 »
kenjkava riba   :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
malci iskljucivo zivu hranu jedu
mislim da gresite to sto pisete za demasonia
meni su svasta napricali o njima, drug ih hranio sa hranom na bazi spiruline 5 razlicitih proizvodjeca i stalno su crkavale samo je dodavao ribe i poludeo slusajuci ljude koji mu govore kako su to teske ribe za odrzavanje samo sto im pticije mleko nije davao slusao savete drugih
sada ima 15 tarantula umesto jata demasonia

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #8 on: 16 January, 2009, 12:02:18 »
naravno da se demasoni mogu da jedu bilo kakvu hranu i da pritom, na neki kratkorocni period ne osete nikakve posledice...
analogno ovome, gledao sam na Animal Planet goluba (koji, naravno, nije mesojed) kako jede, na ulici,  salamu koju je bacio neki prolaznik iz svog sendvica.
Demasni (a i golub) imaju organe specijalizovane za varenje hrane biljnog porekla (narvno da ako naidju na nekog insekta oni ce ga pojesti, ali takva hrana (zivotinjskog porekla) predstavlja jako mali udeo u ukupnoj ishrani demasona i ne igra vaznu ulogu...
Kad bi uporedjuvali ovaj fenomen, to bi bilo nesto slicno kao kad u dizel motor sipamo benzin.
Salut

Offline silwert

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #9 on: 16 January, 2009, 12:06:54 »
jeste da demasoni imaju imaju burag ko krava i da su biljojedi kao ona
ali najbolje rezultate imam sa ovakvim nacinom ishrane dok sa biljnom hranom nije ovakav slucaj
ali svi malawi ciklidi su oportunisiti nema izuzetka bar ja mislim

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 04:03:53

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]