Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: SUMP filter - postavka i tehnika  (Read 21316 times)

Offline vespaholik

• Napredni član
  • Makedonija-Skopje
Re: Sump
« Reply #20 on: 15 February, 2009, 21:49:29 »
Sump je prava stvar i uopste nije komplikovana samo je jos bolja da je akvarium probusen na dno kako bi izbegli postavljanja over flow boxa koji funkcionise kako treba ali ipak sam ja da se u start probusi akvarium ako hoces da filtriras sa sumpom.

Offline zaq

• jos uvek se drzi akvarijuma na screensaveru
  • Član
« Reply #21 on: 15 February, 2009, 22:34:08 »
Samo meni nije jasno jedna stvar svi akvarijumi su povezani na jedan filter
To je po vama super lako za odrzavanje super fitracija, a sta kada je u nizu 20 akvarijuma i donese se ribetina koja je naizgled zdrava i stavi se u jedan od tih akvarijuma zar nece ona preneti bolest svim ribicama u akvarijumima koji su prikljuceni na taj filter , ili taj filter moze da spreci razvoj bolesti u ostale akvarijume
Moze neko pojasnjenje

Offline combeza

• Banovani korisnik
  • Član
  • Provokator
« Reply #22 on: 15 February, 2009, 22:36:17 »
Sump ti i zato i sluzi kao takozvani karantinski akvarijum ,koji se moze iskoristiti kao vrsta predfiltera.Tako da nove ribe se stavljaju prvo u supm pa tek onda posle u glavne akvarijume.
American Cichlids Power

Offline zaq

• Član
« Reply #23 on: 15 February, 2009, 22:41:32 »
Znaci kada se kupi ribetina koja je sumljiva nju stavim u sump da se ocisti pa tek onda u akvarijum
Ja imam onaj pregradni filter jel ja mogu da je stavim u jedan deo tog filtera da bude tamo par dana pa tek onda u akvarijum sa ostalim

Offline combeza

• Banovani korisnik
  • Član
  • Provokator
« Reply #24 on: 15 February, 2009, 22:44:33 »
Odma da ti kazem da u su to dve razlicite stvari. Sump je specijalan filter koji se koristi i kao akavrijum za karantin.Mada mislim da je bolje i da je u tom tvom filteru nego direkt u akvarijum,ako je vec zarazena riba.
American Cichlids Power

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #25 on: 15 February, 2009, 22:47:57 »
Dal ste ozbiljni il sta?

Koji je smisao staviti ribu u SUMP radi karantina kad je SUMP filter koji je povezan sa akvarijumom? Jedino da je druge ribe ne bi dirale pa da se ste strane lakse privikne na uslove, ali ako je bolesna desice se bas ono sto bi se desilo kao i kad bi je stavio u akvarijum...

Da li ces vezati vise akvarijuma na SUMP ili samo jedan je tvoja odluka, dovoljno si pametan da zakljucis sta bi se desilo kad bi se pojavila bolest u jednom od akvarijuma... Mislim da se bas u tu svrhu koriste UV predfilteri na granama koje vezuju akvarijume, ali nisam siguran jer nisam isprobao.
Svakako da je u odgajivacnicama ovo jedno od najisplativijih resenja...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline combeza

• Banovani korisnik
  • Član
  • Provokator
« Reply #26 on: 15 February, 2009, 22:51:59 »
Neznam zasto mislis da nisam ozbiljan.Valjda kada riba stigne iz neke druge sredine treba da se privikne na novu vodu i njene osobine.A sump je upravo za to i najbolji.Ukoliko se uspostavi da je riba zarazena,samim tim ona tu i ostaje i sump se ne povezuje sa glavnim akvarijumom,zar ne???
American Cichlids Power

Offline combeza

• Banovani korisnik
  • Član
  • Provokator
« Reply #27 on: 15 February, 2009, 22:58:32 »
I mislim da se nece desiti isto sto i ako ribu odma stavimo u glavni akvarijum.Bas zato se i stavlja u karantin da se ne bi i ostale ribe zarazile.Zamisli da imas trofeuse neke skupe i stavis nekog zarazenog algara i sve ti se ribe razbole i pocrkaju.E zato sluzi sump ili karantinski akvarijum da se riba i privikne na novu sredinu i da se stare ribe odvoje od nje u slucaju da je bolesna.
American Cichlids Power

Offline zaq

• Član
« Reply #28 on: 15 February, 2009, 22:59:55 »
E to me je zanimalo jer moj brat ima 10 manjih akvarijuma u kojima ima po jednu ribicu i u svakoj filter , pa mi nije jasno zasto je pravio za svaki akvarijum filter kada je mogao da napravi taj sump
Pa da u njega stavi te ribe da se privikavaju kao sto kaze combeza
Ciklid gile sta je to UV predfilter nisam za tako nesto cuo od brata jel to bolji filter od sumpa

Offline Superhik

• Značajni član
« Reply #29 on: 15 February, 2009, 23:22:01 »
"Ukoliko se uspostavi da je riba zarazena,samim tim ona tu i ostaje i sump se ne povezuje sa glavnim akvarijumom,zar ne???"

Koliko sam ja shvatio SUMP je filter ,  e sada "Ukoliko se uspostavi da je riba zarazena" ,mene interesuje koliko ti treba da provalis da je riba zarazena ?

"samim tim ona tu i ostaje i sump se ne povezuje sa glavnim akvarijumom,zar ne???", sump (filter) je vec povezan na glavni (ili vise njih) aq, sto znacu da ako je riba zarazena samim tim ce se zaraziti i voda u filteru koji je povezan na sve ostale aq.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 April, 2018, 12:33:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 44
  • Online Ever: 450