Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tanganyka ekipa u aq od 200-250 litara?  (Read 12877 times)

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
Re: Mišljenje o kombinaciji ciklida
« Reply #10 on: 16 January, 2009, 12:57:44 »
Samo Cyprichromise se drži u jati od 15-ak i više komada to su jatni ciklidi, dakle ovi ne idu u taj akvarij.

Slažem se, ali, kada čovek nema trenutno dovoljan broj istih drži ih kako ih ima i nada se da će im instinkt za stvaranjem jata, koji je kod leptosoma jak (u smislu da se češće mreste u cilju brzeg pravljenja jata) prevagnuti i da će im se broj uskoro povećati na zadovoljavajući iliti 15+ komada.

Dakle, u pitanju je ne smanjivanje već postojećeg jata već pokušaj proširenja već postojićeg i jedinog jata.
F0

Offline marko zmaj

• Napredni član
    • Sheemcity
« Reply #11 on: 16 January, 2009, 13:04:45 »
Ma jednostavno mi ne deluju za tu kombinaciju jer bi verovatno terorisali ove skoljkase.

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #12 on: 16 January, 2009, 13:14:44 »
Ma jednostavno mi ne deluju za tu kombinaciju jer bi verovatno terorisali ove skoljkase.

Pa ja baš i zelim da probam sa više školjkaša na 100x100 površini...ima tu dosta pećina i prolaza za julidohromise, a ovi su "najmirniji" od svih a mislim da bi vittatusi tu lepo legli...i oni su školjkaši.
F0

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #13 on: 16 January, 2009, 17:35:48 »
Zanimljiva kombinacija, no svi se ciklidi,osim T.vittatusa slažu sa Cyprichromis leptosoma, no školjkaši se ti ne bi baš slagali, iako imaš puno školjki i occelatus i multifasciatusi žive u kolonijama, pa si obično znadu prisvajati velike terotorije,primerice jedan par N.multifasciatus obično si odabere po pet ,šest ili više školjki.Dakle odlučiti bih se trebao samo za jednog školjkaša.U takvoj kombinaciji bi i Julidochromisi te Neolamprologus brevis bili zanimljivi.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #14 on: 16 January, 2009, 19:34:51 »
Živo me zanima kako si zamislio da oformiš dve kolonije multifasciatusa u jednom akvarijumu!?
Ako mene pitaš, opredeli se samo za jednu vrstu školjkaša i rasporedi školjke u dve grupe.  U suprotnom će da bude haos.  Ako još ubaciš Altolamprologuse, biće tučnjave oko svake školjke.

Leptosome mogu (ne Jumbo) i nije potrebno početi sa više od 7-9 komada.  Kasnije možeš da pojačaš jato malcima.  Fatalno je tek pri matičnoj veličini.

To je samo moje mišljeje ali ovo za dve grupe je "zamisao" meseca!  8)

Offline kondrlja

• Napredni član
« Reply #15 on: 16 January, 2009, 23:30:01 »
Ja se slazem sa Bojkom i Alzom, i mislim da bi trebalo da izaberes samo jednu od ove tri vrste skoljkasa, eventualno pored Neolamprologus multifasciatus da dodaj par brevisa

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #16 on: 16 January, 2009, 23:54:26 »
Dimenzije akvarijuma 100x50x50
Dosta kamenja/ jako puno pećina i prolaza
Pregršt školjki raznih veličina

Ideja:
Neolamprologus multifasciatus  - dve kolonije od po 20tak članova
Cyprichromis (ne bitno koji)  - 10tak komada
Julidochromis transcriptus - 10 tak komada
Lamprologus occelatus - 5-6 komada
Telmatochromis vittatus  - 5-6 komada
Neolamprologus brevis - par komada

Šta bi ste dodali ili oduzeli?

Ne možeš postati akvarista ako zamišljaš tipa... ŠBBBKBB  ( ACA POŠTAR ) .
Šta bi bilo, kad bi bilo....
Da li znaš osnovne potrebe tih rodova?
Radijus prostiranja teritotija i znatiželju Julidochromisa?

Sve je to bajno i sjajno kako si zamislio...
Ocelatusi i brevisi će platiti rentu teritorije ako je uopšte zauzmu ali kasnije krrrr .

Srećno...

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #17 on: 17 January, 2009, 00:07:16 »
Zanimljiva kombinacija, no svi se ciklidi,osim T.vittatusa slažu sa Cyprichromis leptosoma, no školjkaši se ti ne bi baš slagali, iako imaš puno školjki i occelatus i multifasciatusi žive u kolonijama, pa si obično znadu prisvajati velike terotorije,primerice jedan par N.multifasciatus obično si odabere po pet ,šest ili više školjki.Dakle odlučiti bih se trebao samo za jednog školjkaša.U takvoj kombinaciji bi i Julidochromisi te Neolamprologus brevis bili zanimljivi.

Mislim da si u pravu za vitatuse, ali cu to proveriti jos....malo sam citao o njima pa cu se potruditi da istražim još par stvari oko njih...

Sto se tice konstatacije da occelatus i multifasciatusi žive u kolonijama...tu grdno grešiš druže Bojko.

Multifaciatusi žive u kolonijama a occelatusi žive u parovima ILI u haremu sa max 4-5 ženki po jednom mužjaku.
F0

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #18 on: 17 January, 2009, 00:10:20 »
Živo me zanima kako si zamislio da oformiš dve kolonije multifasciatusa u jednom akvarijumu!?
Ako mene pitaš, opredeli se samo za jednu vrstu školjkaša i rasporedi školjke u dve grupe.  U suprotnom će da bude haos.  Ako još ubaciš Altolamprologuse, biće tučnjave oko svake školjke.

Leptosome mogu (ne Jumbo) i nije potrebno početi sa više od 7-9 komada.  Kasnije možeš da pojačaš jato malcima.  Fatalno je tek pri matičnoj veličini.

To je samo moje mišljeje ali ovo za dve grupe je "zamisao" meseca!  8)

Predlog za Leptosome i Altose koji si mi dao je u sklopu mojih razmišljanja SEM jedne stvari, moje "zamisli" meseca.

Veoma lako se formiraju dve kolonije multifaciatusa u jednom akvarijumu AKO im se za to pruže tj obezbede odgovarajući uslovi.
F0

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #19 on: 17 January, 2009, 00:12:03 »
Ja se slazem sa Bojkom i Alzom, i mislim da bi trebalo da izaberes samo jednu od ove tri vrste skoljkasa, eventualno pored Neolamprologus multifasciatus da dodaj par brevisa

Ja mislim da će dve vrste školjkaša sasvim lepo funkcionisati, naravno ako im se obezbede odgovarajući uslovi.
F0

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 October, 2018, 18:02:15

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 116
  • Online Ever: 450