Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kamenje za ciklide  (Read 30571 times)

Offline Svitak

• Značajni član
Re: kamen u aq??
« Reply #30 on: 29 March, 2009, 13:30:31 »
i evo jednog van trenutno van aq,boravio je u vodi od 2002-03 tako nesto.
Poenta uocljiva je razlika u boji ,sigu koju obicno nabavimo na nekom stovaristu obicno je neke zuckaste boje-ili oker tako nesto

:D :D :D"Svajcarski Sir"
Uvek,sem ponekad ostajem nasmejan.

Offline stojke

• Napredni član
« Reply #31 on: 29 March, 2009, 17:15:45 »
kako uspes da izbusis rupe a da  kamen nepukne???

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #32 on: 30 March, 2009, 09:28:45 »
Vidi drugar , lako se burgija,vidija za beton krenes od manje burgije ka vecoj,vazno je da je kamen suv, mozda negde zapne na tom mestu odustanes. Mada ,kumu kad sam burgijao neverovatno meka siga ,tako da smo se primili i napravili jos jedan"svajcarski sir"bacicu ti i sliku njegovog aq da vidis.Trebace ti mozda hilti i nije lose da ima brzine nemoj mnogo da upinjes istina je zna i da pukne.
Malo maste,i to je to .

Uvek,sem ponekad ostajem nasmejan.

Offline marsenic81

• Napredni član
Re: Kamenje za ciklide
« Reply #33 on: 06 October, 2009, 21:01:49 »
moj ti je savet da ne uzimas plocasto kamenje jer je ono verovatno ostro na ivicama a tako moze doci do povrede ribetina

Offline ultrashmele

• Značajni član
  • Na tabeli druga - u srcu prva!
« Reply #34 on: 06 October, 2009, 21:09:09 »
Sto vise kamenja to vise nerviranja prilikom hvatanja..

Offline teske

• Veoma napredan član
  • Goran Tešinović
« Reply #35 on: 16 November, 2009, 14:50:15 »
Ljudi koji se bave pravljenjem fontana i rostilja imaju jako lepog kamenja...tako sam ja nasao neko kamenje...
CIKLIDAŠI RUMA!!!

Offline Hogar

• Član
« Reply #36 on: 16 November, 2009, 16:31:49 »
    Druze!
   Moj ti je savet da ne uzimas to plocasto kamenje bez obzira sto se lako cepa.Eto i Nadara ti je lepo rekao da mu je kroz neko vreme pocelo da otpada.To je tezak kamen pa i nije cudo sto ga ne drzi silikon.Jedino da ga umalterises u aq.
   Eventualno ako bas zelis takav kamen odnesi ga kod kamenoresca neka ti isece na sto tanje slojeve,samo racunaj da ti barem 1cm otpada prilikom secenja(secivo ga pojede).
   Obicno oni bas i nisu voljni to da rade ali odneses im malo soka malo piva i da vidis sece majtor ko Majkl(Hallowen) :D
   Ja sam isto tako radio samo ne sa tim kamenjem vec sa lava kamenom(meni su barem tako rekli da je to lava kamen) onako crvenkast sa rupicama i dosta lagan.Ja sam ga kupio  u jednom pet shopou u N.Sadu za neke 2000din. i to neke 3-4kg.
   Kamen je bio u grumenju i onda sam odradio kao sto sam ti i rekao.

I jos jedan savet.   Nemoj da lepis kamenje direktno na zadnje staklo aq. vec uzmi jedno dodatno moze i tanje pa na njega zalepis silikonom kamenje i onda to staklo sa zadnje strane namazi silikonom kao sto je na slici jer se tako najlakse skida(u slucaju da ti dopizdi ta pozadina i da hoces nesto drugo) u protivnom ako direktno lepis na zadnju stranu a nekad pozelis da uradis nesto novo najebo si batice!  :undecided:  :cool:
   Toliko od mene i nadam se da ce ti ovo moje iskustvo biti od pomoci.  ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 October, 2018, 10:26:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154911
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 100
  • Online Ever: 450