Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nikad do sada 750 L  (Read 9947 times)

Offline Predic

• Banovan korisnik
  • Član u razvoju
  • **
Re: Nikad do sada
« Reply #10 on: 04 January, 2009, 12:56:11 »
Kako je lepo pričati sam sa sobom. To su prvi znakovi ...
Ups, pa sam nik dovoljno kaže...

Offline ludak

• Veoma napredan član
  • Vracam se!!!
« Reply #11 on: 04 January, 2009, 13:00:07 »
Neobracaj mi se.
Vracam se!!!

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #12 on: 04 January, 2009, 13:12:11 »
Ludak is back :D

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #13 on: 04 January, 2009, 13:40:10 »
Pozdrav trajanovskib,

Nisi lose informisan, ciklidi jesu dosta lake ribe za drzanje. Mada, ne treba generalizovati... Porodica ciklida je veoma velika porodica riba i ima dosta vrsta koje imaju razlicite zahteve po pitanju hemizma vode, ishrane, uredjenja... Citajuci tekstove sa leve strane, video si i sam tu uopstenu podelu ciklida i koji se ciklidi preporucuju za pocetnike... To ne mora biti pravilo, mozes slobodno poceti i sa nekim "tezim" ciklidima koji ce, uz odgovarajucu paznju i postovanje odredjenih pravila, biti srecni i debeli u tvom akvarijumu...

Ono na sta bih ti ja skrenuo paznju je to koliko novca treba odvojiti za uredjivanje jednog tolikog akvarijuma... Obicno ljudi pomisle da su najveci troskovi dok se akvarijum ne napuni vodom... Bar u mom slucaju se pokazalo da gomila novca ovde na sitne "potrepstine" kad je vec akvarijum pusten u pogon... Sto je akvarijum veci i cifre proporcijalno rastu... Odlucis li se za neke jatne ribe, u akvarijum te velicine moze stati u zavisnosti od vrste od 50 do preko 100 ciklida...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Kenny

• Kvalitetan
  • Napredni član
  • F0
« Reply #14 on: 04 January, 2009, 13:48:21 »
A ako se odlucis za Malawi Mbune... moze i visestruko vise...
U svakom slucaju izbor je ponajvise tvoj i tvojih ukucana...
E,da i jos nesto, ne znam jesam li dovoljno dobro shvatio, ali meni zvuci kao da ti je ovo prvi akvarijum!?

Offline Predic

• Banovan korisnik
  • Član u razvoju
  • **
« Reply #15 on: 04 January, 2009, 14:27:47 »
Pozdrav i dobro došao na forum.

Ako si početnik u svetu akvaristike ili cihlidaristike, najbolje je da ne žuriš mnogo s izborom riba. Kao i svi akvaristi verovatno ćeš i ti u početku naići na problem odabira pošto svaka vrsta riba ima neke posebne draži, a i ukusi su različiti i vremenom se menjaju. Pa kad upoznaš neke po tebe negativne osobine određene vrste, želećeš da ih zameniš nekom drugom, lepšom i adekvatnijom vrstom. To su te slatke draži akvaristike, ima mnogo vrsta i želiš sve da imaš što ti se svidi. Takvi su počeci kod većine akvarista. Zato bi bilo dobro kad bi se upoznao sa nekim cihlidašima, pogledao njihove akvarijume i skontao šta voliš i šta bi voleo da gledaš svaki dan u svom akvarijumu.

Dobro je i da si prvo pročitao nešto o držanju cihlida da bi znao šta s čim ide, pošto neke stvari ne mogu zajedno. Npr. malavce (koje nikada nisam držao) neki vole zbog njihovih boja, temperamenta, ali ne preporučuju se sa biljkama, pa će ti akvarijum biti bez njih, a pun kamenja. Isto tako neki ameri vole da uništavaju biljke, dok su neki indiferentni i sasvim lepo zajedno uspevaju.

Imaš sreće pa si dobio veliki aq, pa tu može da se ubaci dosta vrsta riba. Ali i tu bi trebao da paziš da nastaniš neke geografski srodne vrste riba, ne mora samo cihlida.

Ne volim drugima da govorim šta da rade, ali evo ti moja preporuka.
Napravi stanište tanganjike, pogledaj Cickov akvarijum u temi - u poseti kod Cicka. To je primer jednog lepog akvarijuma.
A drugi predlog su ti ameri, manje patuljaste vrste, ili srednje i veće, sad sve to zavisi od tvojih sklonosti.
Lično preferiram biljni akvarijum sa manjim američkim vrstama.

Offline trajanovskib

• Početnik
  • *
« Reply #16 on: 05 September, 2009, 00:32:06 »
Pozdrav svima!!
Evo me ponovo. Nisam imao vremena da se više posvetim ciklidima. Neko vreme sam imao ribetine koje baš i ne vole ciklide. Ovih dana sam nabavio neku vrstu mislim dobio i čini mi se da su mi rekli da se zove saiko ili sajico.
Da li znate nešto u vezi ove vrste?
Hvala. Svaki savet je dobro došao.

Offline Kenny

• Kvalitetan
  • Napredni član
  • F0
« Reply #17 on: 05 September, 2009, 00:52:36 »
Lepo sto si se javio... Da li si poslusao savete od pre 6 meseci?
Mi ti posvetili 2 strane, a ti bio i otisao bez pozdrava...
Dobrodosao, opet, pa pitaj sta te konktetno zanima...Ima ovde ljudi dobre volje , koji ce ti vrlo rado pomoci...

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #18 on: 05 September, 2009, 09:28:06 »
Akvarijum ti je dosta veliki da mozes u njemu da gajis poprilicno sirok ,,spektar,, akvarijumskih riba. Posto si ,,pocetnik,, nije se lako odluciti za odredjenu vrstu riba koju gajiti ,iz neupucenosti kakve sve ribe po lepoti obliku ... mozes da gajis. Najbolje je kada kod nekoga vidis uzivo odredjenu vrstu riba ili odes u akvarijumsku radnju i u 99,98 % slucajeva biva gde ti oko nanisani i srce zaigra ,ta ce se vrsta ribe naci u tvom akvarijumu .Ali i tu savetujem za pomoc, kod odabira nacina ishrane i koja sve riba sa kojom ide u zajednickom akvarijumu - prostoru.
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline trajanovskib

• Početnik
  • *
« Reply #19 on: 05 September, 2009, 19:51:34 »
Lepo sto si se javio... Da li si poslusao savete od pre 6 meseci?
Mi ti posvetili 2 strane, a ti bio i otisao bez pozdrava...
Dobrodosao, opet, pa pitaj sta te konktetno zanima...Ima ovde ljudi dobre volje , koji ce ti vrlo rado pomoci...

Pa po svemu sudeći nisam jer sam se bazirao na molike , ksifo, .... A sada bih probao nešto valjano. Voleo bih da mi bude živ akvarijum ( pun boja ), aktivan itd. Mislim da je Malavi jako lep samo ne znam da im nije mali akvarijum?
Ove sajiko su jako lepe malo su čudne jer kopkaju i čupkaju repice gupikama.
Hvala na posvećenom vremenu , cenim to.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 13:48:18

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]