Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Rataj katalog  (Read 8618 times)

Offline No.1

• Veoma napredan član
Rataj katalog
« on: 27 December, 2008, 14:29:21 »
Da li je neko imao priliku da poruci bilje preko Rataj kataloga/ratovo bilje ,cini mi se da je česko/ i kakvog je kvaliteta to bilje ?
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline n.ekv

• Član
  • :}
Re: Rataj katalog
« Reply #1 on: 06 February, 2009, 19:38:05 »
Nisam ga nikada porucivao da stigne postom, vec preko posrednika koji uvozi njihove biljke. Biljke su ok kvaliteta i poprilicno jeftine. Primera radi, saksijica sa 7-8 pelcera alternaetere  je kostala nekih 120 ili 150din. Sto se tice samog kvaliteta biljaka koje se kupuju, smatram da to i nije toliko vazno, bar ne ako uzmemo u obzir koliko je vazno napraviti im dobre uslove da nadalje, dakle u nasim akvarijumima, lepo izgledaju i zazbune se.
Set The Controls For The Heart Of The Sun

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #2 on: 06 February, 2009, 20:36:37 »
Hm, kakav OK kvalitet crni ekv.  :) Treba naglasiti da vecina tog bilja ima svoju emerznu formu, jer se odgaja na suvom. Prakticno to nisu  to nisu ''gotove'' biljke nego ih treba ''uraditi'' prevodjenjem u submerznu formu. Recimo sve stabljikasto bilje je suva forma, vecina crvenih biljaka imaju zelenu boju i da nema one kartice, to niko ne bi mogao da identifikuje jer ne lice na sebe u formi koja nas zanima.
Seti se recimo kakva je Ratajeva Rotala walichii,  to su tanke zelene stabljike od 10-ak cm... pa uporedi recimo sa ovom mojom koja je na 30cm.
S blicom i bez blica.

Offline n.ekv

• Član
« Reply #3 on: 06 February, 2009, 21:02:47 »
Hm, beli Coa, to sto kazes je tacno u potpunosti!!! I tim biljkama jeste potrebno neko vreme da zasijaju u akvarijumu, a ako neko nema novce a ima strpljenja i ok uslove... Ratajove biljke zavrsavaju posao u potpunosti. Licno sam ih kupovao i opet bih jer mi cekanje ne predstavlja problem...
Da nemas uslove u aq kakve imas, ne bi ti ni rotala bila takva... a za to vec nisu zasluzni pelceri vec ti...

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #4 on: 06 February, 2009, 21:18:41 »
Ne bre, ja sam davno batalio Ratajevo bilje kad hocu da umnozavam i presao na Tropicu. Tropica je po mom shvatanju mnogo isplativija, jer su bolji pelceri, iako na prvi pogled mnogo skuplja. Za mnogo krace vreme od Tropicine biljke se pravi veca kolicina bilja. Ratajevi pelceri nisu zadovoljavajuceg kvaliteta po meni, opet da kazem osim nekoliko vrsta sa kojima imam bolje iskustvo.

Sve to u slucaju da nema pelcera od nekog akvariste. Najbolje bilje je ono koje se odgaja u vodi. Sad zavisi od biljke, ali ono sto raste pod MH i pod velikim koncentracijama CO2, je najbolje.

Offline n.ekv

• Član
« Reply #5 on: 06 February, 2009, 21:32:08 »
Za mnogo krace vreme od Tropicine biljke se pravi veca kolicina bilja.
Jeste, al' , kao sto rekoh, ko ima strpljenja...

Mislim da ti nisam pricao kad sam jednom ja tako kupio amazonku i u njenom korenu nasao dva pelcera sa po dva lista eleocharisa... zabodem ih - sve po PSu... i do danas sam ispoklanjao i pobacao brdo istog...

Opet velim, ko ima strpljenja, a nema novce - Rataj zadovoljava! Bar je mene uvek zadovoljio (sad mozete da kazete da sam laka zenska - ne marim)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 07 February, 2009, 23:07:31 »
Kupio sam tri anubiee barteri rataj bilje o k je napredovalo ali su mlade izdanke napadali ciklidi i stagniralo je u rastu i pocele su zelene alge da haraju. Uzeo sam sva tri pelcera i osisao do glave i vezao za panjic. Evo kako izgleda sad u drugom akvarijumu s malim ciklidima te iste anubie ima preko tridesetak sad trenutno listova.
Akvaristika, to je moja ljubav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 September, 2018, 22:57:21

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1899
  • Latest: Rades7
Stats
  • Total Posts: 154901
  • Total Topics: 9356