Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tubifex...  (Read 8366 times)

Offline No.1

• Veoma napredan član
Tubifex...
« on: 13 December, 2008, 22:53:43 »

evo da prokomentarisem nesto ali izvinjavam se ako odudaram od teme.

ja sam gajio coridorase muljase i gotovo je moguce odgajiti ih bez zivog tubifeksa ali u svakom slucaju muljari bolje napreduju sa tubifeksom.
pre par godina u beogradu se proneo glas da je tubifeks zagadjen prljav i slicno sto ima i istine i ja sam prestao svoje ribe da hranim sa njim. iz prostog razloga sto su kanali i reke u okolini beograda gde sam ja i isao da vadim tubifeks skoro 90.posto zagadjeni. ranije sam tubifeks davao ribama tako sto sam ga ziletom seckao pa onda stavljao u casicu i dopro oprao i tako cist davao ribicama.i do pre godinu dana nisam imao pomor riba sa tubifeksom i ribetine su mi od tubifeksa extra napredovale ,tubifeks je izuzetno mocan za zivorodke gupike i ostale ikrasice...

ali ne lezi vraze... bilo je to prosle godine...

udjoh u radnju i djavo mi nije davao mira ...pitah imate li tubifeks. imamo. kupim ja jednu mericu .odnesem kuci i naseckam ja tubifeks mojim burgeonima ciklidima koji su bili tako extra da je to cudo tek postali maticni. najeli se oni lepo i sutradan ujutro svi pocrkali negde oko 5..6.komada vecih.bio sam besan. e sad nisam ustanovio i verovatno necu nikad da li su bi ciklidi crkli pomrli od toga sto su se dobro najeli ili zato sto je tubifeks bio prljav zagadjen.
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline Fifty

• Napredni član
Re: Tubifex...
« Reply #1 on: 13 December, 2008, 23:25:52 »
Tubifex je prljavo djubre, ja sam se pre petnaestak godina naubijao riba sa njime
Tanganjika bato ...

Offline RRRuki

• Napredni član
  • What ever...
« Reply #2 on: 13 December, 2008, 23:26:53 »
Sto bi reko Burdus, crkli su od smrta....

U njihovu glavu...
Salut from Loznica.

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #3 on: 13 December, 2008, 23:28:45 »
E pa evo ga rešenje tvoje nedoumice. Lepo se vratiš u istu radnju i kupiš još jednu meru tubifeksa, ako si ovu bacio, a pretpostvaljam da jesi. Pa onda ribama daš samo malo tubifeksa i ako crknu znači da je zagađen, a ako ne crknu znači da su burgeoni crkli jer su se prejeli.
Šalu na stranu, svaki put pre upotrebe tubifeksa treba ga par dana ispirati i ne davati ribama dok se ne očisti, pošto je pun mulja. Ja sam ga svaki put kada kupim novu mericu dezinfikovao u hipermanganu, i na taj način se bar donekle uklone patogeni. Možeš mu davati kuvanu šargarepu da brže isprazni sadržaj creva, to nisam nikad radio, ali bi trebalo. Nekada sam koristio i antibiotike, ali to ne preporučujem.
Uglavnom ovo ne verujem da je bila neka zaraza, već mislim da je neko akutno trovanje.
Meni se nikada nije desio pomor riba prilikom upotrebe tubifexa, ali ga više ne koristim, pošto se mogu naći i druge vrste prirodne hrane, a takođe i smrznute kupovne hrane. Tubifex jeste jedna od najboljih hrana, ali iz čiste bojazni da može nešto da se desi više ga ne koristim.
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 13 December, 2008, 23:35:16 »
sve si lepo napisao a ja sve to slicno primenjivao ali eto ...desi se ... e pa i ja iz iste predostroznosti vese ne koristim tubifeks i zao mi je jer sam emotivno vezan za njega ...odhranio sam riba i riba sa njime... nekad bese sad se prepricava... :)

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #5 on: 14 December, 2008, 00:55:27 »
E pa svakom je teško posle raskida. Onda nađe drugu devojku, pa se još više emotivno veže za nju.

Tako i ti dok ne odeš u kurac sa svojim emocijama zbog tubifexa, nabavi mikrocrve, grindal crve i enhitreje, pa ćeš ih vremenom zavoleti još više od tubifexa, pogotovo što si ih sam odgajio.

Poslušaj me i brzo ćeš preboleti taj raskid. :)
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #6 on: 14 December, 2008, 00:59:00 »
to ti je ko prelazak sa fice na ferari  ;D

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 14 December, 2008, 10:39:02 »
Ima li neko grindal crve a da je barem blizu Beograda?

Offline aca5

• Član u razvoju
  • **
Dali je tacna tvrdnja da se ciklidim nesme davati tubifeks?
« Reply #8 on: 22 August, 2011, 19:00:58 »
Zanima me koje je vase misljenje, u vezi hranjenja ciklida tubifeksom?

Offline filter boy

• Značajni član
Re: Dali je tacna tvrdnja da se ciklidim nesme davati tubifeks?
« Reply #9 on: 22 August, 2011, 20:35:54 »
Ako su biljojedi ne.
Ako nisu,moze,ali pazljivo,ne preterano!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
13 December, 2018, 19:52:51

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 95
  • Online Ever: 450