Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: "Govedje srce" miks  (Read 29291 times)

Offline Ogi

• Član
Re: Da li se isplati biti uporan ?
« Reply #70 on: 25 December, 2010, 18:25:57 »
Da li je preporucljivo praviti ovu hranu za mbune?
Pozdrav

Nikako nije!  :)

Offline ljubee

• Napredni član
  • kuku lele,kuku lele,ima glavu kao tele......
govedje srce priprema
« Reply #71 on: 25 May, 2011, 14:07:15 »
hteo bih da probam da napravi neki mix hrane sa govedjim srcem za oskara pa me interesuje da li neko ima dobar recept da ne eksperimentisem :) vidim da je nesto malo pisano o tome i da svako ima svoj recept.......neko ubacuje i povrce i suvu hranu za ribetine.dodaje ad kapi,orvazil za preventivu itd unapred zahvalan :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: govedje srce priprema
« Reply #72 on: 25 May, 2011, 14:36:46 »
Oskarima nema potrebe i bez veze je davati (na način koji želiš da ti objasnimo) pripremljeno goveđe srce. Glavno razlog je taj da se srce (+ svi drugi sastojci) melju i mešaju u mixeru i tako postaju vrlo sitni, na taj način su prilagođeni ishrani riba koje imaju mala usta i hrane se sitnim zalogajima. U vodi se takva hrana ''topi'' na hiljade sitnih čestica i beskorisna je za krupnije ribe.

Oskari imaju velika usta i preporučujem da im se meso servira sirovo, iseckano u komade veličine da mogu da ga ubace u usta, kasnije obrade u ždrelu i progutaju. najbolje su gliste u komadu, delovi ribe, muve, crvići i žive ribe.

Offline ljubee

• Napredni član
« Reply #73 on: 25 May, 2011, 14:52:48 »
ok,hvala :) sve osim govedjeg srca je vec dobijao ali mislim da mu zive ribe vise necu ubacivati......navukao se,jedva je opet poceo da jede suvu hranu a i primetio sam da se povremeno natripuje kada primeti manju ribu da se krece u blizini (dva manja  koridorusa),zaleti se ka njemu i onda iskulira i nastavi dalje.ali mislim da je pitanje vremena (mesec,dva) dok ne poraste jos malo i proba da ih proguta a to ce se lose zavrsiti po njega,tako da cu koridoruse ukloniti iz toq aq :)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #74 on: 25 May, 2011, 22:44:27 »
Uzmes sveze govedje srce u mesari koje prethodno nije zamrzavano.Iseckas ga u kockice kao brine shrimpf i zamrznes...Kada zelis da hranis oskarone samo im izvadis koliko kockica zelis i gotovo :) Meni su oskari napredovali extremno od toga...enormno su bili veliki za litrazu u kojoj sam ih drzao...zato pokusaj,nista neces izgubiti...govedje srce je zakon za oskare!

Offline ljubee

• Napredni član
« Reply #75 on: 25 May, 2011, 23:08:03 »
hvala spajke :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 21:13:20

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348