Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: "Govedje srce" miks  (Read 28542 times)

milan

• Guest
"Govedje srce" miks
« on: 28 November, 2004, 14:50:12 »
Sta mozete da mi kazete o ovoj hrani!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Govedje srce
« Reply #1 on: 28 November, 2004, 15:42:14 »
Nemoj da je korsitis govedje srce, zbog mucenja vode, ukoliko hranis mesozdere. Nemoj da koristis uopste govedje srce ukoliko hranis biljojede. Nemoj da koristis govedje srce zbog bakterija koje se zapate na istom tokom pripremanja. Nemoj da koristis govedje srce, jer moras da ga drzis u frizideru. itd itd itd itd itd itd ...........
Pozz
Piroman

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 28 November, 2004, 16:43:24 »
Ima jedno "seljacko" (svi ga koriste kao argument) pitanje kojim moze da se odgovori na tvoje pitanje, Halamiti. Gde si video da ribe jedu krave? Ili ako vise volis, sto je negde JZH rekao, gde si video da u Malawi jezeru pliva krava? Mislim da je sve jasno.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #3 on: 28 November, 2004, 16:43:34 »
Ili onaj fazonski:Pa gdje si vidio,da ciklidi jedu govedje srce ,mislim u prirodi.
Noto jest šala ali i u njoj ima puno istine.
Sad ako bih ti stvarno želio u ishrani imati govedje srce,tad se koristi srce teleæe,jer je bolje.No i takvo jeste jako siromašno na mikrote makroelementima i vitaminima,pa bi to morao dodavati sam.Samo juneèe srce kao takvo jeste neadekvatna ishrana i više siromašna za dalji razvoj riba.
Naravno takvoj hrani je treba davati dodatke,kao što su povrèe,voèe,ribe,perad i kad sve to pogledaš u financiskom smislu.......
Govedje srce bilo je nekada "pojam"u ishrani,no sad kad se pravi veè jako kvalitetne hrane,ili bili to listièi,granule,te hrana u želiranom obliku ili pak smrznuta,koja ima u sebi veè sve mikro,te makroelemente,proteine i vitamnine u nekim optimalnim jedinicama koji su pak taèno izraèunani za potrebe riba,mislim,da je govedje srce samo još neka uspomena na neku prošlost.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #4 on: 28 November, 2004, 19:09:10 »

Silvester wrote:
Ima jedno "seljacko" (svi ga koriste kao argument) pitanje kojim moze da se odgovori na tvoje pitanje, Halamiti. Gde si video da ribe jedu krave? Ili ako vise volis, sto je negde JZH rekao, gde si video da u Malawi jezeru pliva krava? Mislim da je sve jasno.
Pozz
Piroman

Offline hallamiti

• Značajni član
« Reply #5 on: 29 November, 2004, 01:35:28 »
Silvestere ne znam zasto si mene prozvao ovde ja nisam rekao da ciklidi jedu krave nego da su pirane u stanju da pojedu celu kravu, ako sam i to rekao(postovao).Ne znam o cemu pricas :-o  :-o

Offline tihomir

• Član
« Reply #6 on: 29 November, 2004, 13:29:37 »
Ma nije te prozvao... nego je to jedna uspostavljena fraza na sajtu koju je piroman "odvalio" jednom prilikom i sad se svi sale kako neko i spomene govedje srce kao alternativu za ishranu ciklida.
A inace ni ja je nikome ne preporucujem,veoma lose resenje...razloge su momci vec naveli.

PS.a inace  :lol:  piroman je sam sebe demantovao ovim fotosima gore! mozda je neka sirota mala krava i nastradala od pomahnitalog jata izgladnelih ciklida:
 moja varijanta- dok se sagla da bi pila vode naj jaci ciklos predvonik jata ju je zveknuo u celo po sred zvezde,sirota od siline udara pala je u nesvest i udavila se.Posto te africke krave nemaju krzno(sta ce im i ovako im je pretoplo) njima nije bio problem da je rastrgnu za cas!!!

Naravucenije: Ukapirali..., kad mogu pirane zasto ne mogu i cilkidi!!!
A vi sad razmislite...sta ako to skontaju i somovi,sarani,kederi... pa gde cemo se mi ljudi kupati.
Aj pozdrav.

Offline tihomir

• Član
« Reply #7 on: 29 November, 2004, 13:36:28 »
ziveli ciklidi.

Offline tihomir

• Član
« Reply #8 on: 29 November, 2004, 13:37:58 »
Auuu... jeb... me ovaj komp!
Pardon!!! :-x

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 29 November, 2004, 15:30:51 »
Ima jos jedna VEOMA bitna stavka,ciklidi jos uvek nisu toliko napredovali u evoluciji da mogu da svare masti sisara,tako da pre ili kasnije dodje do zamascenja jetre!
Ako si vec resio da pravis hranu bolji izbor ti je riba,moze recna ,a moze i morska.

Srecno!
Pozdrav, Joca

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 January, 2018, 06:56:17

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]