Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Korenovanje  (Read 14167 times)

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
Korenovanje
« on: 10 December, 2008, 22:40:05 »
Moj Pal(am)udarijum, ubrzo nakon formiranja. Idu finese sa biljkama i dobra je mogucnost da ostvarim svoje zelje sa apistogramama, mislim da im je ambijent sa korenjem odgovarajuci. Moguce je da ce po povrsini da ide pistija i svojim podvodnim korenjem uklopiti u ambijent korenovanja, tako da bi bilo i nesto zeleno iznad vode osim korenja Sunkenroota, koje cu jos malo da pridodam.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: Korenovanje
« Reply #1 on: 10 December, 2008, 22:45:36 »
Baš si to lepo uradio.No da se mene pita, meni taj ambijent više liči , da bih u tom paludariju bili neki ciklidi iz centralne Amerike,ipak njihova prirodna okolina baš je slična tvom uredjenju.Mislim, da apistogramme ipak traže malo gušči akvarij.
Inače ...lepo...

Offline Fifty

• Napredni član
« Reply #2 on: 10 December, 2008, 22:46:47 »
Fantasticno, a slazem se sa Bojkom
Tanganjika bato ...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 10 December, 2008, 22:54:51 »
Ja ti zavidim kao i uvek, moj savet je da zavrtis burence na pistolju i da ubacis samo Pseudotropheus demasoni. Mislim da bi to moglo da odradi posao, ali lagano da ih prevodis na meksu vodu. Znaci prvo tvrda, pa 2 nedelje postepeni prelazak, na kraju mogu da zive u biljnom akvarijumu, barem je to tvrdnja covek koji ih gaji u biljnom (co2) akvarijumu.
Pozz
Piroman

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #4 on: 10 December, 2008, 22:59:48 »
Konkretno u prethodnim postavkama ovog pal(am)udarijuma sam imao par apistogramma cacatuoidesa koje se redovno mrestio i zenka je uspevala donekle da ocuva male, ali nisu uspevali da se odrze zbog ostalih riba. Bilo je dosta bilja i ono koje izlazi iznad vode, ali manje korenja. Sada ima vise korenja, bice i solidno bilja, mada ne kao u prethodnim postavkama.  Ovo je znaci tek pocetak uredjenja, pa cu u ovoj temi to da ispratim kako napreduje.

@dodatak Piroman: ovde je voda KH3 GH 5, reci mi nesto o zivotu demasonija u takvoj vodi.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Pozz
Piroman

Offline Fifty

• Napredni član
« Reply #6 on: 11 December, 2008, 12:11:04 »
Jako lepo , ali neprirodno.Nema toga tamo .
Tanganjika bato ...

Offline Fifty

• Napredni član
« Reply #7 on: 11 December, 2008, 12:20:25 »
Nemam nista nista protiv, ali bojim se da ce akvarijumi uskoro biti jedini izvorni primeri prirode.
Tanganjika bato ...

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #8 on: 11 December, 2008, 12:43:57 »
Hmmm, malawi ciklidi mi nikad nisu isli uz vesele biljne akvarijume prepune raznih nijansi zelenih i crvenih boja... Jednostavno po mom ukusu losa kombinacija, a i kao da ne dolaze do izrazaja pored svog tog zelenila...

Mislim da neces pogresiti sa apistogramama...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #9 on: 11 December, 2008, 12:57:12 »
Bas i ne obozavam ful biljne akvarijume, niti crvene nijanse. Mislim da me je prosla 'kriza' jakog svetla, CO2, hranljivih podloga i hemijskih sredstava :) ili mi se smucilo zbog veceg broja akvarijuma koje sam pokusavao da odrzavam u tom fazonu. Moj fazon su umereno biljni akvarijumi, lako odrzivi sa sto manje posla oko njih, sa akcentom na korenje kao dominantnom dekoracijom.

Liku sa Piromanovog linka svaka cast, cak i da je ubacio ribetine samo za slikanje, jer kad su u pitanju aquascaperi tu nisu cista posla  :) Mada vidim da je naveo da je voda poprilicno tvrda, za razliku od moje cesmenske koja je 4-5 puta meksa. Teorija kaze da se diskusi isusuju u tvrdoj vodi izmedju ostalih jada, a da se tvrdovodne ribe naduvavaju u mekoj, a sve po osnovi osmoze i osmotskog pritiska izmedju celija i okolne sredine, tj. vode. Kako je to u praksi ne znam, otuda i moje pitanje, makar iz ciste znatizelje, kakav je zivot Malawcima na KH3 i GH5.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 00:29:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]