Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Uredjenje akvarijuma za malawi ciklide i još po nešto  (Read 22154 times)

Offline milosj

• Početnik
  • *
Uredjenje akvarijuma za malawi ciklide i još po nešto
« on: 22 November, 2004, 19:12:11 »
Zeleo bih da pozdravim sve ljubitelje ciklida, s obzirom da je ovo moje prvo javljanje.
Posedujem aq od 100 l, u kome su Malawi ciklidi kupljeni u JZH ( ovom prilikom ga pozdravljam i zahvaljujem mu na brojnim savetima), koji cekaju uredjenje novog aq 100*50*45. Taj aq ima prelivni filter celom zadnjom duzinom , tako da je lepljenje plastificiranog postera, koji sam, takodje, kupio u JZH na zadnji zid prakticno nemoguce.
Razmisljao sam kako da resim taj problem i dosao do par resenja;lepljenje unutra ili lepljenje na novi komad stakla, tako da bi poster ostao u sredini( izmedju novog komada stakla i zadnjeg zida aq)
Ako imate neko resenje, molim za pomoc!
Pretpostavljam da ce biti i komentara tipa : Sta ce ti poster, koristi stenje i kamenje za dekoraciju.Napominjem da ce biti i toga, ali poster mi se zaista dopao i ne zelim da se vidi filter ni malo.
Da li je moguce koristiti kamenje iz prirode?Na Jastrepcu postoji planinski potok, pun interesantnog kamenja, razlicitog oblika( netaknuta pririda)!!!
Pozdrav iz Krusevca
« Last Edit: 28 November, 2012, 17:10:32 by nedara »

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Uredjenje akvarijuma za malawi ciklide
« Reply #1 on: 22 November, 2004, 22:15:36 »
Cao Milose, i dobro nam dosao na sajt, da krenemo:

1. Ja mrzim postere!

2. Nema nikakvog razloga za upotrebu postera.

3. Uzmi parce klirita, na koje ces da zalepis hrpu sitnog kamenja, i onda taj klirit zalepi sa par kapi silikona ma filter, to jest na zadnju stranu akvarijuma, koju vidis kada pogledas akvarijum spreda.

p.s. OBAVEZNO dobro izgrebi i izostecuj klirit pre lepljenja, jer inace moze da ti se desi da ti se silikonski lepak kasnije odvoji...
Pozz
Piroman

Balint, Krdža, Midža

• Guest
« Reply #2 on: 22 November, 2004, 22:48:58 »
pozdrav i od nas Miloše...

Najodvratniji kiè koji se može videti u akvarijumu su plastiène cipele, vetrenjaèe koje vajdušna pumpa okreæe ili još kojekakva plastièna sr...a
A odmah iza njih dolaze posteri...

Ako gledaš finansijsku stranu, opet je glupo kupovati poster jer silikon do 200 din, a kamenje možeš dobiti kod kamenorezaca, ili na šljunkari izmeðu Kleka i Zrenjanina :-)  ako èastiš èuvara litrom neke domaæe brlje  :-D  :-D  :-D

Offline milosj

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 22 November, 2004, 23:09:52 »
Nisam, ni sam pobornik neprirodnih stvari u aq, tipa kovcega, vetrenjace i sl, ali moja ideja je bila potpuno pokrivanje zadnjeg zida, prvo posterom, a zatim i sa puno stena i kamenja.
Zaista, ne znam sta je klirit?!
Pozdrav iz Krusevca

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 23 November, 2004, 00:14:51 »
Milose, klirit = pleksiglas.
Ja licno mislim da treba da stavis sve sto ti se svidja. Oni posteri kod JZH su vise nego korektni. Inace ideja sa staklom izmedju filtera i aq nije losa. U svakom slucaju ipak bolje da uzmes klirit. Ne moze da pukne.
Sto se tice stena i kamenja iz prirode mozes slobodno da ih uzmes. Nemoj samo da budu neke kamencine od po 15kg. Imas ovde na sajtu nekoliko tekstova o formiranju akvarijuma sa naglaskom na ciklidini. Ja sam pisao jedan i tu je opisan postupak sa kamenjem. Samo da napomenem da, ako hoces da pravis pecine i d ih slazes jedan na drugi, obavezno stavis stiropor na dno u aq. Ostalo procitaj u Tekstovi/artikli. Pozdrav iz Kraljeva.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #5 on: 23 November, 2004, 10:52:06 »

milosj wrote:
Nisam, ni sam pobornik neprirodnih stvari u aq, tipa kovcega, vetrenjace i sl, ali moja ideja je bila potpuno pokrivanje zadnjeg zida, prvo posterom, a zatim i sa puno stena i kamenja.
Zaista, ne znam sta je klirit?!
Pozdrav iz Krusevca

Milose, ti mozes komotno da prekrijes 100% pozadine pravim kamenom, poster nece uopste da se vidi, stoga je glupo da ga stavljas!
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 24 November, 2004, 15:43:36 »
Slobodno zalepi poster za neko tanje staklo(3mm)i ubaci u akv. Poster je plastificiran tako da moze komotno i u vodu.
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #7 on: 24 November, 2004, 18:01:22 »
Vidis Milose, ovo se zove komercijala i nema nikakve veze sa realnoscu! JZH je covek koji prodaje postere, i naravno da mu je interesu da hvali svoju robu, to jest, kada je ostali kudimo, on ignorise kudjenje i daje ti glup savet da zalepis KITCH poster!

Jednostavno ga izignorisi i uradi nesto sto je 3D, mozes pravi kamen, mozes od siporex-a ili od stiropora ili od maltera i sl...

JZH stvarno je ruzno sto podrzavas ideju upotrebe pateticnih postera, to nije roba koja cini tvoj biznis, tvoj biznis su: ciklidi, oprema, hrana, lekovi, prateca oprema i hemija, ali NIKAKO nisu KITCH posteri!!!
Pozz
Piroman

Offline milosj

• Početnik
  • *
« Reply #8 on: 24 November, 2004, 20:18:26 »
Hteo bih da zahvalim svima koji su se javljali, da pomognu, kako meni, tako i drugim neiskusnim akvaristima koji ovo citaju ili ce citati.
ono sto me posebno raduje, je sto na ovom sajtu vlada "ciklidaska demokratija", tj razlicitost misljenja, sto smatram veoma dobrim.
Nisam apsolutni pocetnik u akvaristici( 17 godina), ali sebe ne smatram iskusnim, naprotiv, tako da se ne stidim da pitam i trazim savet o svemu za sta nisam siguran.
Zelim da naglasim da sam poster u JZH kupio, jer mi se dopao,( nisam klinac 73. god.) zaista ga ne smatram kicom, ali postujem tudja misljenja.
Uradicu aq, postavicu fotke, pa cemo da komentarisemo
Vec sam se zagrejao za jos jedan od 300 l, za tanjganikance, ali o tom potom, trazicu savet i za dimenzije i za kombinaciju "stanovnika".
Jos jednom hvala svima i ako, ne daj Boze imate neki pravni problem javite, za sada samo u tome mogu da vam pomognem.
Pozdrav iz bivse prestonice

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 25 November, 2004, 16:09:30 »
3D posteri(kamenje i panj) su po meni NAJPRISTOJNIJI do sada(govorimo o ovim prostorima),kome se svidja,svidja.Kome se ne svidja uvek ima mali milion nacina da lepo ukrasi svoj akv.
Covek lepo pita sta da radi sa posterom,a ne Vase misljenje da li je to lepo ili ne!
Na kraju krajeva,ukusi su razliciti i mislim da o tome ne treba raspravljati ovde.
Pozdrav, Joca

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 15:20:04

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348