Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Izdrzljivost poda u stanovima stare gradnje?  (Read 12066 times)

Offline ljubairac

• Član
Izdrzljivost poda u stanovima stare gradnje?
« on: 03 December, 2008, 14:58:14 »
Interesuje me posto planiram aq dim 130 x 55 x  h 60cm  430litara sa sumpom od 150litara,da li ima neko iskustva sa izdrzljivoscu poda po 1m kvadratnom  u stanu starije gradnje i to uz zid koji nije noseci?
Posto je cela tezina oko 700kg, da li se sve racuna na 2m kvadratna po duzini? Imali neko iskustva
slicna?

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Izdrzljivost poda u stanovima stare gradnje?
« Reply #1 on: 03 December, 2008, 15:06:34 »
Uradi TOP Filter i smanji tezinu ekstremno.
Pozz
Piroman

Offline ljubairac

• Član
« Reply #2 on: 03 December, 2008, 15:13:15 »
Top mi se neuklapa sa poklopcem aq koji je veoma fensi i tanak sa t5 neonkama i zato to otpada ,necu kanister jer ce mi trebati tri a unutrasnji ce mi oduzeti od duzine aq.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 03 December, 2008, 16:00:56 »
TOP Filter mozes da izmestis u kupatilo ili spajz, i da imas ultra nizak poklopac. Naravno mozes da napravi TOP SUMP Filer, ali je to u vom slucaju besmisleno jer tezina ista koa kod SUMP-a, samo je mnogo kvalitetnija filtracija. Kanisteri su govno...

Mogu da ti kazem da je meni staticar pokvario skoro sve snove koje sam imao uvezi nove kuce, tako da sam na kraju radio ojacanja poda u prizemlju, a na spratu bih morao da radim citavu novu plocu da bih nabacio zescu tezinu. Zakljucak, angazuj staticara, NEMOJ da se povodis ka pricama ljudi!
Pozz
Piroman

Offline Nedic

• Član u razvoju
  • **
« Reply #4 on: 03 December, 2008, 17:31:23 »
Ne znam koliko ti je stara gradnja, ali svaka ploca bi trebalo da moze da izdrzi oko 400-500 kg/m2.
Za svaki slucaj ti pitaj nekog gradjevinca, verovatno ce moci da ti kaze malo preciznije, eventualno da proveri kakva je situacija na terenu (kod tebe na gajbi).

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #5 on: 03 December, 2008, 19:53:59 »
Ja imam na istom zidu na dimenzijama 1kvadratni metar na dva mesta po 700-800kg, a na terasi koja je zastakljena (odnosno lodji) na pola kvadratna metra 600kg i za sada nisam propao!
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #6 on: 03 December, 2008, 21:59:23 »
Pa i ja se slažem, da treba po tom pitanju,nosivosti poda, konsultirati statičara.Ipak nosivost poda zavisi od više elemnata;starost stana, izrada nosive ploče ,obično na osnovi toga če se znati.Drugo što jeste zabrinjavajuče, je to, da če to biti uz stenu koja nije nosilna,mislim, bolje pitaj stvarno nekog iz zanata.

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 03 December, 2008, 22:02:42 »
Pa i ja se slažem, da treba po tom pitanju,nosivosti poda, konsultirati statičara.Ipak nosivost poda zavisi od više elemnata;starost stana, izrada nosive ploče ,obično na osnovi toga če se znati.Drugo što jeste zabrinjavajuče, je to, da če to biti uz stenu koja nije nosilna,mislim, bolje pitaj stvarno nekog iz zanata.

U savkom slucaju ,slazem se.
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline Laki_90

• Član
« Reply #8 on: 03 December, 2008, 22:35:52 »
Nosivost jednog kvadratnog metra bi trebala da bude 500 kg...tako pise u nekim prospektima ali to je zagarantovana nosivost...sto znaci da nosi i vise...100 %.

Offline ljubairac

• Član
« Reply #9 on: 04 December, 2008, 11:46:06 »
Hvala svima na vasa misljenja :) i vec cu kako sutra kontaktirati nekog staticara.Zgrada je jedna od starijih u beogradu rekao bih gradjena 20tih godina prosloga veka.Na suprotnom zidu sam stavijo dve aq na sprat i tezina po 1m2 je bilo oko 400kg,ali je taj zid noseci samim time je sigurno veca izdrzljivost?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 01:36:40

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 89
  • Online Ever: 450