Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Foto konkurs Decembar 2008  (Read 25586 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Foto konkurs Decembar 2008
« on: 01 December, 2008, 06:12:39 »
Dragi nasi ciklidasi,

pocinje poslednji mesecni foto konkurs u 2008. godini. Ovaj decembarski foto konkurs je skracen na 15 dana, kao sto je bilo najavljeno jos u Januaru ove godine. Razlog je jasan, glasanje naseg ziri-a po mesecima, i na kraju i glasanje ziri-a za samog pobednika foto konkursa 2008 godine. Ziri koji je najavljen u sastavu: administratori sajta ciklidi.org (Piroman, dr.Lucky i ZDule), jednog gostujuceg administratora sajta akvarij.net (Jurupari) i jos 7 zasluznih clanova (Alzo, Silvester, JZH, Milper, Nedara, Duki, Bojko) je kontaktiran i doslo je do sledecih izmena: Drug Milper je prezauzet te NECE ucestovovati u radu ziri-a, Drug Ciklid Gile je novi administrator sajta te ce ucestvovati u radu ziri-a. Osim ovog spiska, nadam se jos jednom clanu ziri-a, za kojeg cemo da utvrdimo do 15.12.2008 da li zeli da nam se pridruzi. Novost je svakako da ce publika takodje da ucestvuje kao jedan clan ziri-a. Znaci ziri bi trebao da bude u sledecem sastavu: ZDule, dr. Lucky, Ciklid Gile, Piroman, Jurupari, Alzo, Silvester, JZH, Nedara, Duki, Bojko,????, publika. Publika to jest Vi drugovi clanovi (registrovani pre 01.12.2008), cete glasati , i Vasi glasovi ce biti obradjeni i vredece kao glas jednog clana ziri-a. Naravno mozda NIKO NEzeli da glasa, u tom slucaju, NECE ni biti glasa publike :)

Zelim da potsetim sve ucesnike na pravila kojih moraju da se pridrzavaju, i zelim opet da naglasim da se Foto konkurs Decembar 2008 zavrsava 15.12.2008. Nakon ovog datuma, zarseno je slanje slika za ovu godinu, a samim tim i ucesce i sansa za glavnu nagradu. Ako imate neku dobru fotku, to je to, saljite je u naredne dve nedelje.

Kao sto je tokom godine najavljeno kao mogucnost, sada je vec prakticno sigurno da ce pobednik moci da bira izmedju EOS 400D i EOS 450D, obzirom da su oba trenutno raspoloziva za nabavku. Naravno u pitanju su kit-ovi, to jest dobija se objektiv uz aparat.

Navalite...
Pozz
Piroman

Offline Ljichijana

• Napredni član
  • F0
Re: Foto konkurs Decembar 2008
« Reply #1 on: 02 December, 2008, 01:02:31 »
Altolamprologus calvus 'Black pectoral'
HP R507
Moj akvarijum

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #2 on: 02 December, 2008, 02:40:39 »
Zaboravih da napisem jos par sitnica:

- Ukoliko se medju konkurentima nadje slika nekog od moderatora sajta ili clana ziri-a, ta slika je automatski diskvalifikovana, a isto je moguce iz razloga sto su neki ljudi dobili funkcije tokom samog foto konkursa ili greskom.
- Ukoliko se ispostavi u bilo kojoj fazi glasanja da dve ili vise slika imaju isti broj poena, ici ce se na mini glasanje u kome ce se glasati samo za doticne slike da bi se dobio rang medju njima
- Posto je dobro poznato koliko sam ja izgresio tokom prvih foto konkursa, cak sam i glasove pogresno sumirao, obradu rezultata cu da prepustim dr. Lucky-u ukoliko bude u stanju (obaveze na faksu) ukoliko NE, angazovacu   jos nekoga da proveri moju obradu, btw da li postoji neki matematicar koji zeli da proveri moju matematiku glasanja?
- Publika ce imati priliku da glasa na slican nacin kao i sam ziri, 16.12.2008. (ako se setim :)) otvaram thread pod imenom: Glasovi publike po mesecima, u kome svako od clanova (registrovanih pre 01.12.2008) moze da glasa za svoje favorite po mesecima, znaci glasa se samo za jednu jedinu fotografiju u svakom mesecu, navodjenjem meseca za koji se glasa i rednog broja poruke u kojoj je "okacena" slika za koju se glasa. ukoliko u doticnoj poruci postoji vise od jedne slike, potrebno je navesti za koju sliku po redu u okviru poruke se glasa. Redni broj poruke moze da se vidi pozicioniranjem misa na kvadratic koji se nalazi desno od username-a. Sve ovo zvuci komplikovano, ali cu da napravim dummy poruku (primer) na osnovu koga ce Vam biti lako da glasate.
Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 02 December, 2008, 12:14:09 »
Evo i 13-ti (nesretni :)) clan ziri-a je potvrdio svoj angazman, to je nas Master Baze Ciklida, covek koji je poprilicno rintacio u poslednje vreme, te je sasvim i zasluzeno u ziriu, drug Kozzz.
Pozz
Piroman

Offline Ljichijana

• Napredni član
  • F0
« Reply #4 on: 02 December, 2008, 20:06:05 »
Heros sp. 'French Guiana'
HP R507
Moj akvarijum
« Last Edit: 02 December, 2008, 20:19:59 by piroman »

Offline Ljichijana

• Napredni član
  • F0
« Reply #5 on: 02 December, 2008, 21:47:02 »
Heros sp. 'French Guiana'
HP R507
Moj akvarijum

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
« Reply #6 on: 02 December, 2008, 22:18:44 »
Steatocranus-Casuarius
Canon 350 d - lični akvarijum

Offline RRRuki

• Napredni član
  • What ever...
« Reply #7 on: 02 December, 2008, 22:43:43 »
Moj akvarijum
Canon S5IS sa externim blicem
Blue lips prayers
Salut from Loznica.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #8 on: 02 December, 2008, 23:07:53 »
Blue lips prayers

Navedi tacno ime.
Pozz
Piroman

Offline RRRuki

• Napredni član
  • What ever...
« Reply #9 on: 02 December, 2008, 23:17:08 »
Tropheus bemba*
Salut from Loznica.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 December, 2018, 15:53:42

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154936
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 88
  • Online Ever: 450