Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Malawi - priče sa početka  (Read 88456 times)

Offline Vlado

• Početnik
  • *
Malawi - priče sa početka
« on: 08 February, 2003, 00:07:22 »
Prvi!!!
« Last Edit: 24 November, 2012, 11:51:46 by nedara »

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
svaka cast, stvarno si prvi!
« Reply #1 on: 08 February, 2003, 03:51:51 »
Nego covece, sto nemas sajt na nekom ex-yu jeziku, nego samo na nemackom???
Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
Vlado je prvi!!!
« Reply #2 on: 08 February, 2003, 04:19:19 »
Nego Vlado, posto si prvi, saljem ti dzabe (iako si u svabiji) kalendar sa ciklidima, salji mi adresu na piroman@ciklidi.org. Jos jednom cestitam na cinjenici da si prvi u forumu!!!
Pozz
Piroman

Offline zdule

• Značajni član
Re: Malawi
« Reply #3 on: 08 February, 2003, 09:32:29 »
Quote from: "Vlado"
Prvi!!!

Cestitam, cestitam :)  nego nesto ti ne radi taj sajt??

ZDule...

Offline Vlado

• Početnik
  • *
Prvi!
« Reply #4 on: 13 February, 2003, 13:55:07 »
Cao,
link radi 100%, www.katrga.de/malawi

Guest

• Guest
Pozdrav !
« Reply #5 on: 09 March, 2003, 13:48:42 »
Zdravo ciklidi!
Ja sam jedan cikld iz Slovenije,naime volim u bistvi samo malawi ciklide i imama jih negdje oko šestedesetak,pa vam mogu pomoèi oko informacija .
- kako poèeti
- voda i slièno
- kakve vrste u koji akvarijum
itd.
Ja naime pišem u Akvazin.com,t.j.slovenaèki akva portal,baš o tom ,naime o ciklidima.

Toliko za poèetak,no ipak se izvinjavam, što mi srpski nije baš odlièan,ali èu se truditi po svojim najboljim moèima.

Ciklid pozdrav /Cichlids power /

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #6 on: 09 March, 2003, 15:27:08 »
Eto nešto za poèetak.
Malawijski ciklidi su krupne ribe,velièine 9 santimetra pa nadalje.U biti trebaju velike akvarije,a 240l je minimum za ove jako lepe vrste.U biti dele se u 3 grupe,a za akvarista pogotovo su zanimljive dve:
-M'buna /što znaèi na jeziku domaèina/ kamena riba/rock fish na engleskom/,koje rodovi žive blizu obale
- Haplpchromisi rodovi koji žiove na otvorenome delu jezera malawi i oni trebaju velike akvarije,sa dosta prostora za plivanje.
-Voda:iako je u samome jezeru voda meka,tim ribama baš nipošto ne šteti naša voda,to je voda koja priteèe iz vodovoda.Tvrdoèa mora biti negdje izmeðu 11-13 DGH nemaèkih stupnjeva.
- Temparatura idealna je negdje oko 25,5-28 stupnjeva.
- PH 7,5-8,5
Ako se vratim na M'bune,koje su jest i najzgodnije za poèetak,ima u toj grupi 12 rodova.
-Cyatochromis
- Cynotilapia
-Gephyrochromis
-Genyochromis
- Iodotropheus
-Labidochromis
- Labeotropheus
-Metriaclima /Maylandia /oba su imena prava/
- Melanochromis
- Petrotialpia
- Pseudotropheus
- Tropheops /nemoj meiješati sa Tropheus-to je jezero Tanganyijka/
-Dekoracija akvarija .ove vrste su jako zadovoljne,da ima u akvariju dosta kamneja iz koga se napravi skrovišta i prolazi.
-Dakako kad budete kupovali malawi ciklide,neka bude podjela 1:4 što znaèi ,da kupite jednog samca /mužjaka/ i 4 samice/ženke/
- Vodu treba menjati 1 put nedeljno 50%,da pola akvarija,jer to su ribe navikle na èistu vodu,kakva jest u jezeru Malawi.
-Dobro je da ribe unesete u akvarij sve odjednom,jer su to ipak ribe,koje su teritorialne i u vrjemenu drsta /kada se žene/ jako agresivne.Ako unesete koje kasnije,preporuèava se,da opstojeèu dekoraciju uradite na novo,da si i pridošlice naðu svoj teritorij.
- Ako bude sve u redu,ti se vam ciklidi poènu brzo ženiti,pa èe vam ženka brzo imati puna usta jaja.To što ih nosi u ustama,to je njihova posebnopst i zato se i zove ustonoše.Mlade je fino, da ih iz usta izvadite 18-19 dan i tada poènete Vi brinuti o njima,što je opet jedno zadovoljstvo i trud za akvaristu.
Eto ja toliko za poèetak.
Inaèe još nešto o meni:
Ja sam Bojan,živim u Sloveniji.sa malawi ciklidima bavim se 3 godine,imam dva 400l akvarija,jedan 200 i jedan 70l sve naseljeno sa malawi ciklidima.Ja sam u stvari njihov vatreni obožavatelj i za mene su malawijski ciklidi po ljepoti primerljivi sa koralnim ribama.Pišem u akvazin,baš pod tom nadimkom,pomažem mladim akvaristima,i ako želite pomoèi èu sa svojim iskustvom i vama.

Ciklid pozdrav!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
Re: Pozdrav !
« Reply #7 on: 09 March, 2003, 21:58:48 »
Quote from: "Bojan"
Zdravo ciklidi!
Ja sam jedan cikld iz Slovenije,naime volim u bistvi samo malawi ciklide i imama jih negdje oko šestedesetak,pa vam mogu pomoèi oko
Ciklid pozdrav /Cichlids power /

Cao Bojane, sjajno ti si prvi "dezelaz" fan ciklida kojeg srecem!!!

Dobrodosao i nemoj da se uzbudjujes oko jezika,  trebao bi da vidis kako bi smo mi pisali slovenacki :)))))))))))))))))))

Toliko za pocetak...

:D
Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #8 on: 09 March, 2003, 22:02:45 »
Quote from: "Aulonocara baenschi"
Eto nešto za poèetak.
Malawijski ciklidi su krupne ribe,velièine 9 santimetra pa nadalje.U biti trebaju velike akvarije,a 240l je minimum za ove jako lepe vrste.U biti Ciklid pozdrav!

Covece sjajno, svaka cast, ali nemoj da pises uopstewno u forumu, jednostavno napisi tekst i posalji mi ga na email, ja cu da ga stavim na sajt sve zajedno sa tvojim potpisom, to jest zasluge za taj tekst idu tebi!!

odaberi bilo kojeg ciklida okome zelis da pises, pogledaj nasu stranicu o casuaris-u, i napisi nesto u tom smislu i stavljam na sajt!!!

THX opet za ovako detaljno izlaganje, svaka cast...
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #9 on: 09 March, 2003, 22:05:37 »
Ma hvala za pozdrav !
Nego kako da vam kažem,snaga ciklida je ona koja nas udružuje i ja mnogo pišem baš o malawijskim ciklidima,jer sam sa njima poèeo i u poèetku nisam ništa znao o njih.Poslije sam pribavio literaturu i poèeo uèiti i sad pomažem,koliko mogu i umijem drugima,da zavole stvarno te lepe ribe i ostanu njihovi fani zauvijek.
I onako malo èežnje,Na Zemun me vežu i lepe uspomene,jer sam u Konjièkoj školi /da li još stoji/,pre 25 godina služio Armiju,bio gutaè prašine.

Ciklid pozdrav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 June, 2018, 04:34:53

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 80
  • Online Ever: 450