Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Bulterijer  (Read 12820 times)

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
Bulterijer
« on: 18 November, 2008, 18:22:31 »
Evo pokrecem ovu temu da nebi ugusili Piromanovu temu o njegovom psu.
Okacicu ovih dana slike bula mog ortaka, star je oko 8 meseci i fenomenalno izgleda.Bas ga je dugo trazio i dosta ga je platio-700e, raspitacu se kod koga.
Pre toga smo isli kod jednog odgajivaca iz Subotice, ali psa koga je tamo kupio je uginuo ubrzo, kasnije sam svasta cuo o tom uzgajivacu, znate li vi za njega?
IMao sam bula, prelepog , belog sa braon uvetom.Kupljen je iz odgajivacnice u Pozarevcu i zaista je bio prelep.Intezivno razmisljam o nabavci novog.

Offline ALFA

• Napredni član
Re: Bulterijer
« Reply #1 on: 18 November, 2008, 18:53:35 »
Bogami lepo ga je platio  :) inace ne znam o kom odgajivacu konkretno govoris, u svakom slucaju ima raznih prevaranata, tako da treba se dobro raspitati!
Jel planiras isto da uzmes neku "marku" ili ti nije toliko vazno poreklo( naravno ne u bukvalnom smislu)?

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #2 on: 18 November, 2008, 19:10:21 »
evo kao sto sam obecao!
Moja mrcina.... :D

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #3 on: 18 November, 2008, 19:10:47 »
...

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
    • http://www.youtube.com/watch?v=kZhdKCo8Ogo&feature=related
« Reply #4 on: 18 November, 2008, 19:20:49 »
   Vladane, a sta se desilo sa "starim" bulterijerom?

Meni je inace ovo jedna od omiljenih rasa pasa, po njusci me podseca na orijentalnu macku  :D  Alfa, ovaj tvoj je extra!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #5 on: 18 November, 2008, 19:39:49 »
Da konacno rascistimo dilemu. Da li je ovaj pas stvarno onakav kakvim ga predstavljaju?

1. NIJE sposoban da seta ulicom jer NIJE u stanju da prati vlasnika
2. NIJE sposoban za pustanje ljudskog dela tela koji je ugrizao (mentalno, NE fizicki)
3. NIJE sposoban da izdrzi ni minut u fajtu sa Pit Bul-m ili kako se vec zove doticni borbeni pas???
4. NEMA normalan 3d vid

Dakle, ima li istine u ovim pricama? Znam da cete Vi fanovi da mislite da se ja "poseravam" po psu, ali NE, ja sam se samo naslusao jako mnogo prica o otvaranju usta "polugom", o drzanju skocnog zgloba po 12h i slicne price koje kolaju. Znaci voleo bih da znam ima li istine u njima ili su glupost, a najvise me zanima ima li istine u prici da je doticni pas zabranjen za uzgajanje na teritoriji grada Beograda?

Pozz
Piroman

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #6 on: 18 November, 2008, 19:51:07 »
E, ovo je vec zanimljivo .....piromane odlicna pitanja....I ja sam cuo razne price, kako ovaj pas nista ne slusa, mada sam i vidjao da ga ljudi setaju bez povodca. Mislim da ne moze bas da ide sto kazu vlasnici "uz nogu", ali dobro nije on neki sluzbeni pas......Kao i svaki terijer sigurno je tezak za dresuru, ali mislim da moze da se nauci uz mnooogo truda.....A sto se tice izdrzljivosti, mislim da se ne moze porediti sa pitbulom, mada to nije ni mnogo bitno....A najzanimljivije mi je da neko objasni taj ugriz, koji kao sto kazes, druze piromane, nije fizicki nekontrolisan, nego psihicki  :o.......Moje misljenje je da je to cool pas, miran.....itd. ali kada mu "padne roletna" spasavaj se ko moze......ili gresim????

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #7 on: 18 November, 2008, 20:09:01 »
Pricao mi je ortak da ga je doticni Kupoglavi drzao za skocni zglob vise sati bez povrede i pustio ga je tek kada se gazda pojavio. Mozda je cista laz, mozda NIJE, mnogo prica o Kupoglavima se cuje, dovoljno da ga ja NIPOSTO NEzelim u mom dvoristu, sto je mozda potpuna glupost i idiotizam baziran na neistinama???
Pozz
Piroman

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #8 on: 18 November, 2008, 20:14:03 »
Piromane,kao sto ti meni rece da si uspavao svog sarova tako i ja NECU biti kao ti :D , pa cu ti reci cistu istinu, dakle:
1. sposoban je da seta ulicom, ako je vaspitan(naucen)
2. istina, ako naumi da te pokida NECE da pusti a ne ne moze, medjutim to se desava samo kada se pokolje sa drugim psom (i ne uvek), kao sto sam do sada rekao sto puta SA LJUDIMA JE DOBAR, sem ako ga neko ne nauci suprotno, ali ja smatram da su ovde normalni ljudi a ne iskomplekisrane budale koje svoje komplekse lece posredstvom ovog psa i na taj nacim stvaraju ruznu sliku o njemu!!
3. u stanju je da izdrzi sa pit bulom ako je spreman za borbu, naime ovo je nekad bio isti pas, mesavina buldoga i terijera(sluzio za borbe), onda je Dzejms Hinks hteo da definise rasu(odredjene standarde), zapravo da umiri malo temperament, i da to bude legalan izlozbeni pas! Njegovi sinovi su nastavili njegov rad i danas imamo bulla, takodje staforda...itd a onaj njihov predak, ili ti buldog-terijer je evolouirao u danasnjeg takozvanog pit bula!
4. ima normalan vid!
pas je legalan u CELOM svetu, izlozbeni je pas i ima FCI standard, zabranjen je pit bul!
 I jos da dodam, hoce da napadne drugog coveka ukoliko mu dira gazdu(vlasnika, jednostavno osobu  kojoj je privrzen) to mu je urodjeno nema ga potrebe uciti, tacnije za gazdu daje zivot, bio sam maltene svedok toj prici kada je zenka bulla poginula za svog gazdu, detalje o tome necu ovde da pricam!
I kad ugrize (zakaci se), pusta: na komandu ako je dresiran, kada on hoce ili mora da radi poluga (metalna ili drvena)!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #9 on: 18 November, 2008, 20:25:36 »
Hmm, znaci deo price o ovom psu je istinit a deo mu je prisljamcen zbog Pit bul-a. Sve u svemu kao i sve u Srbiji, price su naduvane i uglavnom neosnovane.
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 January, 2018, 16:24:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]