Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kupujem psa - TEMA O PSIMA  (Read 40172 times)

Offline cerebrum

• Član
Re: Kupujem psa
« Reply #10 on: 12 November, 2008, 10:14:02 »
Nemački lovni terijer, ali pod uslovom da nemas curke i ostalu zivinu u dvoristu.
Evo slike sa neta.

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #11 on: 12 November, 2008, 10:29:17 »
ma to je najludje kuce koje postoji  ;D nikada nece reci ne za igru

Offline Ljichijana

• Napredni član
  • F0
« Reply #12 on: 12 November, 2008, 10:53:17 »
ma to je najludje kuce koje postoji  ;D nikada nece reci ne za igru
Potpisujem!  :) Imala sam nekoliko 'komada' u poslednjih 15 godina. Totalno otkačeni kučići!  :D

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #13 on: 12 November, 2008, 11:10:44 »
Ja bih glasao za Baucerona ilti francuskog ovčara.To je pas koji još nije genetsko deformiran, pametan,lako i brzo uči, dug život,dobar čuvar i voli decu i naravno ima da je vani bez problema
Imam ga ja.

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #14 on: 12 November, 2008, 11:28:17 »
Nemački lovni terijer, ali pod uslovom da nemas curke i ostalu zivinu u dvoristu.
Evo slike sa neta.

piromane, i ovaj terijer nije los izbor ako se ne odlucis za bulla, mada ovaj lovni malo slabije uci, inace sto se tice drzanja drugih zivotinja u kombinaciji sa ova dva psa u dvoristu to zaboravi, sem psa DRUGOG pola, ja sam u zivotu imao 5 rasa pasa, a u neposrednom kontaktu sam bio sa jos par (imali ih moji prijatelji i rodjaci)  3 god imam bulla, i veruj mi ni jedna rasa vise me NE ZANIMA, taj pas-rasa me je totalno "kupila" svojim stavom, psihom("inteligencijom"), temperamentom, jednostavno svojim mentalnim sklopom, i totalno egzoticnim izgledom!  ;)

Offline saka88rk

• Član u razvoju
  • **
« Reply #15 on: 12 November, 2008, 11:30:00 »
Moja preporuka je Zlatni Retriver, jeste da je malo veci od svih navedenih osim od Bojkovog predloga, ali je idealan porodican pas, privrzen deci, jako poslusan, uvek spreman za igru, zima mu nece biti problem jer ima dugu dlaku, lak za odrzavanje...
Evo moje zenke:

Offline Vlada_ns

• Značajni član
  • C.C.A.
« Reply #16 on: 12 November, 2008, 11:33:21 »
Ja imam francuskog buldoga ali on definitivno nije za dvoriste  :)  Moj naiskreniji savet je da se jako dobro informises o rasama koje te zanimaju a ja ti predlazem ili patuljastog snaucera ili Džek Rasel terijera... ja bih pre uzeo Dzek R.T...ne mozete zamisliti koliko je to lud pas, bukvalno kao da je na struju i da nema prekidac za gasenje  :D

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 12 November, 2008, 14:14:02 »
moj glas za NLT-a. ja cekam prolece da ga nabavim. jos uvek mi je u opciji i pulin, ali ipak mislim da ce to biti NLT.

Offline cerebrum

• Član
« Reply #18 on: 12 November, 2008, 14:31:21 »
Evo slike sa neta.

Da se nadovezem na svoj post  :blink:

Cuvao sam na vikendici nekog mesanca ovog terijera i ? i jednom prilikom je nanjusio i napao neku mladu kozu. Jedva sam uspeo da je otrgnem i onda sam ga jedno 10 min bio (naravno umereno) i drzao jos jedno 10 min preko. Cim sam ga opet pustio jurnuo je u tom pravcu gde je nestala ta kozica i nisam ga video do veceri. Sutra je neka komsika prijavila nestanak koze  ::).
O mackama, kokoskama, pacovima i curkama necu ni da pricam. Taj pas kad se nameraci na nesto, digne onu svoju lovacku nogu i skoncentrise prema plenu, vise nema pomoci.
Cini mi se da bi bilo zalosno da tu svoju lovacku stranu ne ostvari, pa ako zelis da ga cuvas u kuci i setas sa povodcem onda bi ipak trebalo da izaberes neku manje temperamentnu vrstu.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #19 on: 12 November, 2008, 14:56:17 »
Lovački psi nisu za malu šetnju i slično.To su psi koji su pogodni za gazde koje puno šetaju sa njima po šumama, livadama ....
A da se raspitaš za balkanskog goniča, jeste da je lovački pas ali je to "mirniji".
A kao čuvar zna se ;treba biti ovčar.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 23:25:33

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]