Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Potapanje drveta koje isplivava - Resenje  (Read 11262 times)

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
Re: Potapanje drveta koje isplivava - Resenje
« Reply #10 on: 05 November, 2008, 21:06:44 »
Probao sam sa tim da posle prokuvavanja granu vinove loze ubacim u hladnu vodu da bi odmah potonula, ali nije mi uspelo, i dalje je plutala na vodi. Tako da sve grane vezujem za kamenje određeno vreme. Čak moram i kasnije kada se natopi vodom da ih držim vezane za kamen pošto ih cihlidi lako ispomeraju.
Što se tiče budji imao sam i ja problema sa nekom vrstom bele končaste alge, i nije pomoglo nikakvo prokuvavanje, hipermangan ili so, pošto se svaki put ponovo pojavi. Izgleda ima spora u aq vodi koje ponovo inficiraju drvo. Kod mene su jedino rešenje ancistrusi koji za nekoliko dana očiste svo drvo od tih algi.
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 05 November, 2008, 21:11:11 »
Vinova lozza je stvarno dobar panj za akvarijum , odlicna je nista nije boji mangro ili bilo sta drugo od vinove loze . Drugo ja vam predlazem da probate da nabavite panj vinove loze i z starih vinograda koji su stariji i vise od 10,20,godina ,u principu je to potpuno suvo drvo ako je jos negde na povrsini zemlje i stoji dugo iskopano super je . Jedino sto cete se malo namuciti da to drvo upije vodu i nista drugo ne bih trebale nikakve algi i plesni budj da se stvaraju a i ancistrusi odradjuju svoje sto bih rekli pa probajte .
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #12 on: 05 November, 2008, 22:55:45 »
Po meni je mnogo bolje korenje od loze Red Moorwood iliti Sunkenroot, razgranate strukture, dosta atraktivnije, a ne zahteva guljenje kore i krivolov po vinogradima.  :)

Inace loza i mangro nisu za poredjenje, zavisi kakvo uredjenje zelimo, u vecini slucajeva mi model loze vise odgovara, mada i sa velikim komadima mangra moze lepo da se zacini voda.  :)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 05 November, 2008, 23:14:42 »
Razmisljao sam o najjeftinijoj varijanti  :)

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #14 on: 05 November, 2008, 23:31:10 »
Loza je najskuplja varijanta ako mene pitas, ali da mi se ne bi prebacio sukob interesa, necu dalje o tome  :D  ;)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #15 on: 05 November, 2008, 23:33:17 »
Pa ne znam sto bih bila najskuplja varijanta ,kad mozes da ih  nadjes ,panjeva vinove loze u celoj sumadiji ,pa skokni na oplenac i dobices dzabe, ima toliko ljudi da gaje vinovu lozu da je to cudo ,ali ako ti kazes da je najskuplja varijanta u redu. ;)

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #16 on: 05 November, 2008, 23:38:13 »
"Skokni na Oplenac" - kosta
Guljenje drveta - kosta. Da bi ogulio onoliko grana loze koliko ih ima na Red Moorwoodu, treba ti nekoliko sati guljenja - rada. Sat vremena rada u Srbiji vredi 3e bruto. I posle toga ja ne dobijem ono sto zelim, ali to je stvar ukusa sta ko voli.
To je moja racunica, zato kazem - ako se ja pitam  ;)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 05 November, 2008, 23:45:05 »
Dobro ajd mudri veliki Coa , u redu je. Ja sam imao tu srecu da sam komad panja velikog vinove loze dobio za dz. A vinovu lozu mozes i ne moras da ,,gulis, lepse je da se ,,oguli,, i znas koliko kosta sa dobrom ribacom cetkom posle odkuvavanja da se ,,oguli,, ,cena >5.minuta posla u zavisnosti od velicine panja. Znaci mozda ima i onih koji mogu da je odrade i na ovakav nacin ali lepo receno sve je stvar ukusa .....,volje ,zelje itd itd.... ;)

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #18 on: 05 November, 2008, 23:56:38 »
Ok, bitnija je sustina nego mudrovanje, ajde slikaj akvarijum da vidimo kako ti se loza uklopila i to je to.  ;) Veceras radim 3 aq istovremeno sa granjem Sunkenroota, mogu da ti se oduzim sa slikama vrlo brzo  ;)

Offline kondrlja

• Napredni član
« Reply #19 on: 06 November, 2008, 01:17:51 »
Aj da vidim postavke, pa da legnem da spavam.  :D

Mislim da loza ispusta neka sranja koja ne odgovaraju nasim ciklidima, a i ribama uopste, mozda i lupam. Ali, postp se vinova loza prska svakojakim pesticidima barem nekoliko puta godisnje, pitanje je koliko se oni zadravaju na drvetu i cega sve tu ima. Samo znam da se voce posle prskanja ne sme jesti desetak dana.

Znam da drug coa barata sa hemijom, ali on takodje ne gai ciklide, nego se vise bakce zelenisom. Koji u njegovim postavkama, naravmo izgleda fenomenalno.

Nego dajte da vidim slike

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 20:17:44

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450