Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Paracyprichromis nigripinnis ''Blue neon''  (Read 15792 times)

Offline JZH

• Veoma napredan član
Re: Mrest Paracyprichromis Nigripinis blue neon-a
« Reply #10 on: 16 November, 2004, 17:50:06 »
Jovane svaka cast za mrest Blue neon-a !!!
Teski su i za drzanje a bogami i za mrest,ne toliko teski koliko KILAVI !!!
Sledeci put malo PAZLJIVIJE sa zenkom kada budes vadio NOVE male,uglavnom SVE CESTITKE za mrest!
Pozdrav, Joca

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Paracyprichromis nigripinnis ''Blue neon''
« Reply #11 on: 07 March, 2013, 16:49:36 »
.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Paracyprichromis nigripinnis ''Blue neon''
« Reply #12 on: 17 February, 2014, 07:35:27 »
3 videa ove vrste:

http://www.youtube.com/watch?v=S3fhMqaShso

http://www.youtube.com/watch?v=i2JEIyWCBz0

http://www.youtube.com/watch?v=9iAmLYEeKTk

* ova vrsta nije toliko retka, mislim da ih neko ima, ako mu nije problem neka postavi nešto...

Offline bimilosh

• Član
« Reply #13 on: 17 February, 2014, 14:15:02 »
Mnogo, mnogo, mnogo lepa riba!
Planiram novu Tanganjiku 220*70*60(d*s*v), i njih cu sigurno uvrstiti sa jos nekim pescarima.
Voleo bih da znam, ako ih je neko ovde imao, da li su osetljive na promene vode kao leptosome? Pri tom mislim na hlor i hloramin. Posto mi akvarijum sa leptosomama najvise zadaje muke kad menjam deo vode.

Offline GokU

• Član
« Reply #14 on: 17 February, 2014, 20:54:35 »
Ja sam ih imao i mrestio. Sto se tice promene vode nije bilo problema uopste. 30 do 50% vode na 7-10 dana sam menjao bez ikakve hemije. Kao vrsta jako mirni, krecu se u jatu i ne diraju druge ribe. Jedan visok kamen za mrest i to je to. Kod mene su se motali najvise oko tog kamena. Meni mnogo dragi i nadam se da cu opet da ih imam. Evo i dve jadne slike nosece zenke. Ne mogu da nadjem ostale slike . . .

Offline bimilosh

• Član
« Reply #15 on: 17 February, 2014, 21:02:49 »
Hvala ti Goku puno, ovaj mi odgovor bas puno znaci. Nahvatao sam se straha sa leptosomama, pa mi je i mrsko pomisliti da bih morao bar 300l vode pripremati unapred.
Ja cu pokusati preko Istanbula da dovucem jato divljaka, ako uspem da sredim papirologiju. Ako ne, Madjarska ili od nekog od nasih.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #16 on: 17 February, 2014, 21:14:11 »
Bravo Goku, nadam se da ćeš naći ostale fotke i pokazati nam!

Bimiloše-e, nisam imao problema sa leptosomama a ni sa bilo kojom drugom vrstom pri promeni vode.

Offline bimilosh

• Član
« Reply #17 on: 17 February, 2014, 22:15:23 »
Nedara, ne znam koju vodu koristis i kog je kvaliteta. U Beogradu, voda iz gradskog vodovoda se prilicno razlikuje od jednog do drugog dela grada. Npr tvdoca varira 3 do 4 dh Karaburma-Novi Beograd. Verovatno variraju i kolicine ostalih rastvorenih elemenata, ukljucujuci hlor i hloramin. Ne bih da kvarim ovu lepu temu, ovo je prica verovatno za neki drugi podforum, ali puno sam gubitaka imao kod cyprichromisa, dok nisam shvatio sta je u pitanju. Bili su slucajevi slepila, mozdanih udara i slicno, dan posle zamene vode. Cak i uz koriscenje preparata, koje sam sipao u akvarijum. Otkad sam poceo da pripremam vodu u buretu, sa preparatima i aeracijom, nisam imao ni jedan gubitak. Od jata od desetak utinti f1, ostale mi samo 3, ali srecom , f2 generacija je odlicna, i formirala je jedno lepo, veliko jato.

Offline GokU

• Član
« Reply #18 on: 18 February, 2014, 23:31:45 »
@nedara probacu da nadjem slike i ja bih voleo da ih nadjem. Ima par slika maticnog muzjaka u full-u napucan. Oci bole. Ali nema ih, ko zna gde sam ja to stavio.
@bimilosh ne znam da li si probao serin toxivec. Ja sam par puta sa njim bafovao vodu i on mi je nekoliko puta spasio ribe. Desava se povremeno da zeznu vodu u vodovodu. Ali to se najvise pokazivalo kod Lamprologusa.

Offline bimilosh

• Član
« Reply #19 on: 18 February, 2014, 23:42:20 »
Ja sam od onih kolji bolesno voli i mazi svoje ribe  :embarrassed:, i pri svakoj zameni vode dodaje aquatan ili toxivec. Kad idem preko, kupujem kantu 5l toxivec pond, jer je koncentrovana varijanta, a li nasi ga ne uvoze. Traje mi po 7-8 meseci.
Ali i u toj varijanti, u vise navrata i uvek sa leptosomama sam imao pehove. Da li su ove moje nesto posebno osetljive, ili je ovde voda bas losa... ne znam. Lamprologini u kombinaciji sa antihlorom za sada nikad nisu imali problem, ni kod bas velikih zamena vode (kad se zaboravim, pa mi otece 2/3  :grin: )

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 December, 2018, 17:13:41

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450