Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Crvi u akvarijumu  (Read 8630 times)

Offline vrabac

• Početnik
  • *
Crvi u akvarijumu
« on: 14 October, 2008, 16:06:51 »
pozdrav svima,

nekako mi se pojavljuju neki mali crni crvici ispod poklopca akvarijuma,
mislio sad da mi mozda ostane malo hrane tu pa posto je vlazno i toplo da se ucrvlja,
ali nikada mi se to nije desavalo,i ima ih dosta u gornjem sloju filtera na onoj beloj vati,
pomagajte ako neko zna?!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: problem sa crvicima
« Reply #1 on: 14 October, 2008, 16:19:52 »
Hm, i kod mene su se pojavili u samo jednom akvarijumu. Crne su boje, dugački 1,5-2 cm, tanki oko pola mm i zašiljenih glava. Skoro da se uopšte ne kreću, ponekad se vrlo malo ''vijugaju''...da li su i tvoji takvi Vrabac?

Offline vrabac

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 14 October, 2008, 16:23:13 »
jesu,bas takvi,sve sam bio totalno ocistio,i staklo i filter,i pazio kod davanja hrane da mi ne pada sastrane,ali opet su se pojavili

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #3 on: 14 October, 2008, 19:42:21 »
Pa ti crvici nisu neka " napast", čak ni štetočine ne prave ali služe ciklidima kao dopunska ishrana i neka se tako i tretiraju.A stvarno obično se nalaze, barem kod mene, na ulazi i oko unutarnjeg filtera.

Offline Sumadinac

• Početnik
  • *
Crvi u akvarijumu
« Reply #4 on: 28 July, 2009, 12:49:40 »
Nisam znao gde da postavim temu, pa sam je ubacio ovde.

Vec neko vreme se borim sa nekim minijaturnim crvicima u akvarijumu koji se mnoze velikom brzinom. Nema sta nisam pokusao, prokuvavao filter masu, menjao kompletnu vodu...... ovako to izgleda

http://www.youtube.com/watch?v=UL32rw7DTjs

Ima ih po svim zidovima kavarijuma, a najvise pri samoj povrsini. Ima ih u svim akvarijumima, a posebano u mrestnim akavrijumimam sa diskusima. Sada se pojavile i neke alge, medjutim njih uspevam da suzbijem sa Sera algovec-om, medjutim efekat je kratkovecan i vec nakon 5-6 dana alge ponovo buknu. Da li postoji neka hemija koja moze da umlati crve, mnogo me nerviraju?

Offline ramirezi

• Značajni član
Re: Crvi u akvarijumu
« Reply #5 on: 28 July, 2009, 13:37:33 »
Crvi su planarije.

Intenziviraj malo promene vode u kvarijumu i povedi malo vise racuna o higijeni samog avkvarijuma.Brojno stanje ce se znatno smanjiti posle izvesnog vremena.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #6 on: 28 July, 2009, 14:16:07 »
Crvi su planarije.

Intenziviraj malo promene vode u kvarijumu i povedi malo vise racuna o higijeni samog avkvarijuma.Brojno stanje ce se znatno smanjiti posle izvesnog vremena.

Slazem se
Ubaci i neku ribu da ih jede....Nekog trikogastera ili barbusa...Sta imas od riba u aq-u ? Imas i razne preparate za ubijanje mekusaca, mozda FMC isto....

Offline Sumadinac

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 28 July, 2009, 16:50:42 »
U akvarijumima drzim samo diskuse, imam dva velika zajednicka od 200 i 300l i sest mrestnih od 125l i uspesno mrestim diskuse vec nekoliko godina. Znaci higijena u akvarijumima je na zavidnom nivou, kao i promena vode. Ovo nisam ranije imao, primetio sam da ih ima jedan covek od koga sam uzeo neke ribe i od tada muku mucim. Jel postoji neka hemija koja ce ovo da poubija, jer sam gotovo sve probao osim hemije. Kada rasformiram okvarijum i ponovo formiram, napravim vodu, posle nekoliko dana ponovo se pojavljuju i za kratko vreme ih ima nenormalno.

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #8 on: 29 July, 2009, 07:47:07 »
Sumadinac nije moguce da do sada nisi primeciva te crvice u svom akvarijumu.
Trebao si odmah da navedes da gajis diskuse.

Ti crvici se izmedju ostalog kod mene pojavljuju u letnjim mesecima kad su malo vise temperature i u slucaju kada preteram sa hranom.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Sumadinac

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: 29 July, 2009, 09:20:44 »
Kako da ih primetim kada ih nisam imao.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 April, 2018, 23:18:03

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327