Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: prva tanganyika - potreban savet za 180 litara  (Read 7980 times)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: prva tanganyika - potreban savet
« Reply #10 on: 12 October, 2008, 10:42:05 »
Taj akvarijum nema tako malu površinu dna (oko 0,3 m2) i sasvim je dovoljna za sve ''školjkaše'', možda čak za 2 kolonije (ili 2 para, a možda i više) različitih vrsta.

Visina akvarijuma je 50 cm i to je odlično ako želiš da držiš leptosome, one vole malo dublje akvarijume a i dužina akvarijuma je odgovarajuća za njih.

Mislim da bi trebalo da izbegneš većinu ciklida iz roda Neolamprologus ako želiš da držiš ''školjkaše''. Mali ''školjkaši'' bi bili u jako podređenom položaju ako bi za komšije imali napaljene Neolamprologus-e  od 10cm.

Julidochromis-i su dobar izbor ali znaju da budu jako dosadni i maltretiraju ''školjkaše'' tako što im se zavlače u školjke ili ih isteruju iz njih, kao da nešto stalno kontrolišu. 

Dakle, mislim da sad već imaš ''čistu sliku''...pošto bi voleo školjkaše, nabavi ih...a kao komšije bi im, za tvoje uslove,Cyprichromis leptosom-e bile dobar izbor. U slučaju da ti izbor bude ovakav, nema potrebe za bilo kakvim preuređivanjem akvarijuma, mada bi jedan krupniji visoki kamen ''razbio'' formu i uneo živost u celo uređenje.

Offline Vlada_ns

• Značajni član
  • C.C.A.
« Reply #11 on: 12 October, 2008, 11:55:43 »
Mogu, imas dovoljno dugacak akvarijum,bilo bi bolje da je duzi i mnogi preporucuju minimum 150cm ali je izvodljivo i ovako, naravno samo manji varijateti ni pod razno Jumbo

Uhhh sad sam zbunjen... ja imam efektivno negde oko 120x40 povrsinu dna  :o  Imam Leptosoma Jumbo cape mpibwe... da ih prodam nekom ili sta sada ?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #12 on: 12 October, 2008, 11:59:10 »
To su drlessini saveti koje je pročitao na net-u, ti imaš odgovarajuće uslove za njih Vlado.

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #13 on: 12 October, 2008, 12:06:20 »
Vlado, samo se opusti sve je ok. " ISKUSNI " je sve rekao.. ( dr..)

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #14 on: 12 October, 2008, 12:09:16 »
ok! stavicu neki veci kamen, upravu ste, definitivno to je ono sto nedostaje kad se malo bolje zagledam u akvarijum, ovo naslagano leti napolje!
sto se riba tice skoljkasi definitivno, e jos da vidim da li desetak tropheusa ili leptosome!   ???
pozzz...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #15 on: 12 October, 2008, 12:22:23 »
Mislim da su C.leptosoma bolje rešenje, što zbog ishrane - što zbog toga što su bolji komšija...zamisli kako se jadan ''školjkaš'' oseća kad krme Tropheus prođe pored njega!

Taj kamen, probaj da nađeš što veći (nekih 30-cm dužine tj. visine kad se uspravi) i da ima dobar oblik...recimo izdužen sa oblim ivicama, da bude tamnije boje ili sličan boji peska. Trebalo bi da bude u stabilnom položaju ravnoteže kad ga postaviš. Iz iskustva mogu reći da takav kamen vole baš leptosome.

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #16 on: 12 October, 2008, 12:35:37 »
Upravo sam i ja tako zamislio kamen...slicna boja peska i kad se postavi da ide dosta u visinu.... :)
sto se tice tropheusa...za hranjenje bi se i nekako snasao(hranio bi na dva razlicita kraja akvarijuma), ali ce pored tropheusa skoljkasi maltene biti neprimetni....pogotovo sto su plasljivi a ovi nervozni ludaci stalno jurcaju ko bez glave...tako da maleni ne bi dosli do izrazaja i ne bi se predstavili u svojoj punoj lepoti...sto ponasanjem sto izgledom...tako da verovatno leptosome...ali neka se slegne ovo sve kratko vreme pa cemo videti....u svakom slucaju postavicu slike kad ubacim taj kamen i ribe  :)

Naravno ocekujem jos neki savet ukoliko je neko raspolizen da pise! pozzzzz

Offline Vlada_ns

• Značajni član
  • C.C.A.
« Reply #17 on: 12 October, 2008, 13:28:39 »
Uzmi leptosome neces se pokajati, stvarno su prelepe ribe i lepo popune gornji deo aq. Ono gore sam se ja malo salio  :D naravno da ih ne bi vadio iz akvarijuma, pa da mi 5 doktora to kaze  :)

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #18 on: 12 October, 2008, 13:52:19 »
ok! e sad kad budem uzimao multifasciatuse i leptosome, koliko da ih uzmem...mislim da ne prenaselim akvarijum, jel se te leptosome uopste mreste u akvarijumima?...za multifasciatuse znam da se mreste!  :)
pozzz...

Offline Vlada_ns

• Značajni član
  • C.C.A.
« Reply #19 on: 12 October, 2008, 14:09:18 »
upravo pisem post o mrestu leptosoma  ;D ne mogu da verujem kakav prizor, pa ovo je extra  :) ;D :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 April, 2018, 07:25:50

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327