Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: prva tanganyika - potreban savet za 180 litara  (Read 8212 times)

Offline ALFA

• Napredni član
prva tanganyika - potreban savet za 180 litara
« on: 11 October, 2008, 20:23:48 »
Akvarijum 180L 110x50x35
Nema jos riba, za to mi je i potreban savet, jako mi se svidjaju skoljkasi e sad stavio bi jos nesto sto ce da malo vise pliva, ne znam da li leptosome mogu, opet svidjaju mi se i julidochromisi i Neolamprologus sexfasciatus i Neolamprologus tretocephalus i...e vec znate sve mi se svidja  :D e sad ne znam kakva je kombinacija moguca sa skoljkasima posto njih ne bi da izostavim ako bas ne mora a i povrsina dna je smesna tako da bas i nemam neki izbor...ako neko ima neki bolji predlog za ribe bio bih mu zahvalan! :)
Evo i pat fotki akvarijuma...pa cisto dajte neki savet oko uredjenja da li nesto da menjam, da ne bude kasno kad ubacim ribe! pozzzz.... :)
« Last Edit: 26 November, 2012, 13:29:07 by nedara »

Offline ALFA

• Napredni član
Re: prva tanganyika - potreban savet
« Reply #1 on: 11 October, 2008, 20:27:58 »
evo jos...

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #2 on: 11 October, 2008, 20:29:11 »
...i jos

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
« Reply #3 on: 11 October, 2008, 21:30:31 »
Da bi enterijer izgledao ubedljivije trebalo bi staviti par krupnijih kamenja, kao i nekoliko sitnijih komada koji mogu biti postavljeni asimetrično ili simetrično po dužini akvarijuma.

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #4 on: 11 October, 2008, 21:42:55 »
mnogo krupnije kamenje sam izbegavao, da ne bi mnogo prostora na dnu zauzimalo, posto, je kao sto sam rekao, povrsina dna mala...e sad mogu da izbacim ovo naslagano kamenje i da stavim recimo dva velika kamena ali onda nemam pecinice i prolaze...a j.... mu kevu kad je akvarijum gadnih dimenzija!  mislim ne znam sta vise da mu radim...ovo je peta dekoracija  :mad:

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
« Reply #5 on: 12 October, 2008, 00:10:34 »
Svidja mi se izgled tvog akvarijuma i raspored, jeste da bi lepo legao koji veci kamen, ko sto je cenjeni kolega daba rekao, ali, da ne komplikujemo vec da vidis sta mozes sa onim sto imas, a on sto imas je sasvim ok, cak sta vise!

Akvarijum 180L 110x50x35 ne znam da li leptosome mogu

Mogu, imas dovoljno dugacak akvarijum,bilo bi bolje da je duzi i mnogi preporucuju minimum 150cm ali je izvodljivo i ovako, naravno samo manji varijateti ni pod razno Jumbo

opet svidjaju mi se i julidochromisi i Neolamprologus sexfasciatus i Neolamprologus tretocephalus i...

Julidohromis su preterno lepe ribe i interesantne i ja ih jako volim nisu lose za ovaj akvarijum. Ove dve vrste (sexf. i tretroc.) nije preporucljivo drzati zajedno u akvarijumu vecih dimenzija a kamoli u tvom, zato to izbegni, ili jedna ili druga vrsta. Mada mislim da je mali za njih...mozda gresim...

kakva je kombinacija moguca sa skoljkasima posto njih ne bi da izostavim ako bas ne mora a i povrsina dna je smesna tako da bas i nemam neki izbor...

Povrsina dna je vise nego dovoljna za skoljase!! E sad, ako hoces skoljkase onda zaboravi na sexfasc. i tretoc. al ko sto sam rekao ranije mozda treba u potpunosti da ih zaboravis zbog toga sto ti je akvarijum mali za njih.

Znaci, moj predlog ti je veoma jednostavan, ubacis neke manje leptosome i ubacis recimo Neolamprologus multifasciatuse...

Zasto:
leptosome su gore i u sredini akvarijuma, ne zanima ih dno preterano, a multifasciatusi su skoljkasi i to jedini 100% skoljkasi koji zive u kolonijama, sto bi tebi dobro leglo, da ne uzimas neke skoljkase koji zive u parovima i da onda imas dole dve ribe, ili eventualno dva para...

Meni je to logicno, a ti, kako ti volja. Veruj mi, multifasciatusi su extra i veoma se lako i cesto mreste i imaces koloniju ocas posla, samo ces morati da stavis jos skoljki i moras imati peska cirka 3-4 cm (sloj peska na dnu akvarijuma) posto ovi non stop nesto drndaju po akvarijumu i stlno nesto pametuju i kopaju (to im je u krvi :D )

toliko od mene, nadam se da sam makar malo pomogao  ;)
F0

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #6 on: 12 October, 2008, 01:14:59 »
Naravno da si pomogao.... :) pomogao si mi da napravim presek...posto sam imao gomilu varijanti( riba)!
Multifascijatusi su i meni zapali za oko, citao sam ovde dosta o njima i mislim da je to to, oni su mi prioritet, leptosome takodje, znaci to smo resili! :D
E sad, da ubacim julidochromisa i onda bi zadrzao ono naslagano kamenje posto oni gotive pecinice....a ako to ne bi bilo pametno onda bi mogao da mesto naslaganog stavim par velikih kamencina, kao sto ste rekli? ili ima nesto umesto julidochromisa sto bi ovde "leglo", cisto da malo "prosaram"? :)
hvala puno, stvarno mi je bio potreban savet ;)
P.S. ima na dnu i vise od 4cm peska, ne vidi se lepo na fotki posto je mali deo dna akv. upao u okvir postolja!
pozzzz....

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #7 on: 12 October, 2008, 01:55:48 »
evo upravo sam procitao, u nekoj staroj temi(diskusiji), da je moguce i kombinacija multifasciatusa sa tropheusima(par komada), i to u 180L(kao kod mene), ali da malo gusce zasadim visokog bilja?problem hranjenja bi mogao mozda da resim tako sto bi hranio na dva suprotna kraja akvarijuma, prvo tropheuse pa dok se oni zaludjuju hranom, multifasciatuse na drugom kraju hranom koja ce brzo da tone!  :)
ako sam prolupao slobodno kazite :D

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
« Reply #8 on: 12 October, 2008, 07:57:15 »
Tropheus - i se drže u jatima od (najbolje) 15 komada i rastu i do 15 cm, tako da tu kombinaciju ne preporučujem.Ne diraju druge ribe ali međusobno su  :boxer:.

Offline ALFA

• Napredni član
« Reply #9 on: 12 October, 2008, 10:25:45 »
kad sam rekao par komada mislio sam na desetak, sto kad pogledas nije strasno s'obzirom da su u ovom akv. prethodno bile malawi mbune i to 25 komada a one su izmedju 10 i 15cm, e sad mozda nije isto ne znam, ali cisto na kontu tvog komentara, o duzini tropheusa, pravim poredjenje! Inace znam da su tropheusi ludaci.... :Dstrasno nervozne ribe, stalno se jurcaju i plivaju pa reko da popune umesto leptosoma gornji prostor akvarijuma, da ne diraju druge ribe nisam znao...to je lepo od njih, takodje lepo i za mene mozda mogu da upadnu u kombinaciju...cekam da se jos neko oglasi po pitanju toga! :)
hvala!pozzzz

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 October, 2018, 13:45:57

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 108
  • Online Ever: 450