Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Jel Bloat?  (Read 4397 times)

Offline nikolas

• Početnik
  • *
Re: Jel Bloat?
« Reply #10 on: 04 October, 2008, 19:08:03 »
Akvarijum je formiran pre 2 meseca, kanister filter Cascade, sljaka odlicno. Kvalitet vode je besprekoran, malopre sam testirao u radnji. Ribe sam hranio svaki drugi dan ali sam menjao raspored u aq 2 puta za 7 dana i ubacivao nekog novog (mozda sumnjivog) kamenja pa mi to ostaje jedini moguci uzrok stresa.

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
« Reply #11 on: 04 October, 2008, 19:49:21 »
Kako održavaš filter?Da li filter masu pereš u akvarijumskoj vodi ili česmovači?Kristalno čista voda ne znači da je i biološku ispravna.Da li pereš filter i menjaš deo vode istovremeno?Da li su mogle neke hemikalije da dođu u dodir sa akvarijumskom vodom-npr.preko kante u kojoj pereš filter masu?Puno je mogućih uzročnika-ali za utehu svima se to kad-tad dogodi :(

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
« Reply #12 on: 04 October, 2008, 19:51:20 »
E da! Čime ribe hraniš? Da li je hrani istekao rok trajanja,ili se možda navlažila i pokvarila?

Offline nikolas

• Početnik
  • *
« Reply #13 on: 04 October, 2008, 20:50:13 »
Kazem ti da sam malopre testirao vodu ( ne prozirnost, nego parametre) ph 7.8 nitrati 0 (tako kaze bruda u radnji) a ostalih se ne secam. Uglavnom, sve je kako treba da bude za ciklide ako je verovati testovima i strucnosti lika koji ih je radio.
Filter masu nisam prao i nemam nameru u skorije vreme( sve sljaka tek 2 meseca) a hemikalije su mogle doci jedino sa ovim kamenjem koje sam pokupio na ulici (sve je kuvano oko 30 min pre nego sto sam stavio).
Hranu kombinujem TetraCichlid crisps, Spirulina plus, TetraCiclid granule i jednom u 10-15 dana im ubacim i neke cvrcke ili sta vec nadem od buba. Uglavnom ih hranim svaki drugi dan i svaki drugi obrok im je spirulina. Za ova 2 meseca su pojele i 45-50 malih zivorotki.
Koliko citam, vi ovo lecite metronidazolom, orvagilom i sl. Ja tome nemam pristup, ne mogu da kupim bez recepta a jedini antibiotik koji imam je srpski (mislim svajcarski) Bactrim. Moze li to pomoci ili da kupujem nesto od akvarijumske medicine?

Offline rasko

• Administrator
  • Napredni član
« Reply #14 on: 04 October, 2008, 22:04:30 »
Ribe ti se ponasaju kao da nemaju kiseonika,kako ubacujes kiseonik u AQ?
C.C.A.N.S.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 January, 2018, 18:45:06

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]