Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Živa Hrana  (Read 48834 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: Ziva hrana
« Reply #20 on: 14 March, 2006, 05:56:13 »
Pa kišne gliste se kupi na zemlji ili vadi iz nje,ti valjaju ,lepo se ih opere pod mlazom vruče vode i stavi u ciklide.Veče se još nasecka,dok se male samo stavi čitave.Ne valjaju gliste,koje se nadju na asfaltu,parking placu,jer ti su možda "zaprljane" jer na takvim mestima ima puno prljavštine u vidu ulja,benzinA i sl.

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #21 on: 14 March, 2006, 09:49:27 »
U silnoj priči oko glista nisam ni napisao da u ljetnim mjesecima obavezno koristim larve komaraca, naravno ne preterano.

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #22 on: 14 March, 2006, 14:40:57 »
Moze se onda jednostavno kupiti gliste za pecanje? A jer moze jos nesto od takvih stvari?
C.C.A.

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #23 on: 14 March, 2006, 15:23:49 »
Ja sam veliki pobornik zive hrane. Gliste su se pokazale kao odlican izbor, ali treba zaista voditi racuna o tome da l isu zagadjene. Gliste koje se vade iz zemlje su kisne gliste, a Duki gliste koje se koriste u ribolovu su gliste iz djubriva. I jedna i druga kombinacija su OK.
Postoji jedan insekt koji me pali da ga probam u ishrani ciklida. Taj insekt se zove Caddis (musicarska terminologija) ili bioloski naziv vodeni moljac. On polaze jaja u vodi i larva pravi kucice od kamenja. Ovaj insekt se koristi kao maamc za ribolov i to veoma uspesno. Posto zivi u cistim vodama, planinskih reka, zagadjenje je ravno nuli. Jedva cekam da odem na Visocicu da razbijem klenove, pastrmke i nalovim hranu za ciklide.
Takodje bi naveo gamaruse. Ovi mali racici su odlicna hrana za ciklide i oni ce biti nalovljeni na gore navedenoj reci!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Brca

• Značajni član
  • S.S.K.
« Reply #24 on: 14 March, 2006, 22:25:55 »
A opasnost od bloata??!

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #25 on: 14 March, 2006, 23:02:28 »
Brco, mislim da je ovde tema prvenstveno usmjerena ka svim tipovima zive hrane koje se POVREMENO daju i mogu davati ciklidima. To je prva stvar, a druga je da ni svi ciklidi nisu podlozni bloat-u.
Ako se pogledaju sve vrste ciklida prisutne u akvaristici  vecina njih su svastojedi tako da mislim da ova tema i diskusija u potpunosti opravdavaju sami seebe.

Offline zexi

• Član u razvoju
  • **
« Reply #26 on: 25 June, 2006, 13:27:38 »
Dali bi bilo ok hraniti ciklide gupikama starim 1-2meseca???  (imam ih 400-500 trenutno pa pitam) Dali bi ciklidi uopste obracali paznju na njih? Dali bi posle postojala opasnost po mladj ciklida ako se ne izdvoje da budu pojedeni od strane maticnih??

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #27 on: 25 June, 2006, 13:58:51 »
Po meni slobodno samo nemoj preterivati, jedno dva puta nedeljno da se ne navikavaju na zivu hranu. Sto se tice mladji nema problema da ce ih majka pojesti... CIKLID_166
C.C.A.

Balint, Krdža, Midža

• Guest
« Reply #28 on: 25 June, 2006, 14:13:17 »
ja najbolja iskustva sa zivom hranom imam sa dafnijom. Mnogo puta se pokazala kao odlican stimulator mresta, kako kod 'konvencionalnih #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide#' tako i kod ciklida. Sakupljao sam je u jednom ritu gde je zemljiste crvenkasto, pa takva bila i dafnija... a o boji ciklida koje sam hranio tom dafnijom, da i ne pricam... nazalost, rit je presusio...

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #29 on: 25 June, 2006, 16:28:48 »
Sto se tice mogu iskustva u ishrani riba ciklida zivom hramom mogu samo da kazem najbolje.
Naravno imam iskustva samo sa juznoamerikancima.
Do sada sam koristio: dafniju, larve crvenog komarca; tubifeks (kod vrsta koje ga podnose) i naravno enhitreje.

Sto se tice crvene boje dafnija ona nikako nije uzrokovana bojom zamljista nego je u pitanju karotin koji je produkt varenja algi kojima se dafnije hrane!
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 July, 2018, 14:58:31

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154859
  • Total Topics: 9347