Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Živa Hrana  (Read 50492 times)

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
    • http://www.youtube.com/watch?v=kZhdKCo8Ogo&feature=related
Živa Hrana
« on: 30 October, 2004, 01:20:08 »
Vidim, dosta je zastupljena tematika o suvoj hrani. Mene zanima malo o zivoj hrani za ciklide, kao i njihova ishrana u prirodi.
Dakle: shta ciklidi jedu u prirodi?
Shta se od zive hrane moze spremati ciklidima?
« Last Edit: 19 December, 2012, 17:16:21 by nedara »

Offline bukovski

• Član
    • www.bansangels.com
Re:Malo o zivoj hrani?
« Reply #1 on: 30 October, 2004, 06:53:37 »
npr. Vecim primercima mogu lepo leci kisne gliste koje OBAVEZNO dobro operu i ociste akotreba i iseckaju na manje delove. Neke vrste brasnarskih crva takodje se mogu upotrebljavati za hranu imas ih u ribolovackim prodavnicama a nisu teski ni za uzgoj. Jednom prilikom JZH rece da i mali skakavci i bubasvabe mogu bbiti upotrebljene za ishranu. Zanm jednog lika koji ih hrani ikrom od pastmke i drugih riba koje uhvati u reci (mada treba biti oprezan da se ne unese neka zaraza. Po meni su tubuflex crvici perfektni za ishranu npr. Skalari su ih obozavali kao i druge vrste. Ovo napisah na brzaka posto je jutro a meni se spava. Spremam neki tekst o zivoj hrani za nigrice (za moj sajt) pa cim ga zavrsim postovacu ga ovde mozda pomogne nekome ako se gazde sloze naravno    :-D
Ban`s Angels - amstaff kennel www.bansangels.com

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Ziva hrana za M'bune
« Reply #2 on: 03 March, 2005, 09:50:19 »
Da li je moguce Mubume hraniti zivom hranom, posto su biljojedi? Meni je palo na pamet koriscenje blood worms-a jer sam ih vec koristio u ishrani drugih ribetina i bio prezadovoljan efektom. Takodje kako vam se cine zivi Gamarusi. Te male racice ima svaka reka. Ja ih ne bi lovio u Nisavi, vec u planinskim potocima iz kojih sam i ja pio vodu i nista mi nije. Valjda CIKLID_200  CIKLID_200
Pozdrav!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Ziva hrana za M'bune
« Reply #3 on: 03 March, 2005, 14:00:14 »
Pa i nije dobro ih hraniti zivom hranom...
Prvo, ovakva hrana je puna proteina i masti, a s obzirom da su biljojedi, to im bas i nece prijati. Ostani ti pri suvoj hrani, dobra je, proverena... Kad budes imao mrest jednog dana, isprobaj na malim ribicama zivu, ali umereno, videces efekat. rasce enormnom bzinom, ali ce uvek postojati potencijalna opasnost od BLOAT-a, !!!CREVNIH PARAZITA!!! i ko zna kojih drugih #ja volim ceo svet, a najvise ciklide :)# koju je ta hrana uvukla u sebe....
Prvenstveni problem sa zivom hranom je higijena, tj. cistoca iste... Mada ako kazes da je iz cistih voda mozes pokusati, ali umereno i sto redje (npr. 1 nedeljno)...
Nadam se da sam bio od pomoci... CIKLID_111
P.S. Ej da, da ne zaboravim, nisu MUBUME nego Mbune... CIKLID_111
P.P.S. Ja sam ispravio naslov, da ne bude da Gile bulazni. :-) (Silvester)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: Ziva hrana za M'bune
« Reply #4 on: 03 March, 2005, 20:44:02 »
Pa jednom nedeljno ili dvonedeljno ipak je dobro staviti koju kišnu glistu,ipak to deluje stimulativno na sam mrest,a u malim kolièinama nit ciklidima neèe ništa bit.
Ja im stvljam kišne glista sa vrta,oplaknem vruèom vodom,naseckam i pravo u akvarij,tako da u malim kolièinama valja,no preterivati nije dobro,ipak kako Ciklid Gile kaže,to su biljojedi ciklidi.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Ziva hrana za Mbune
« Reply #5 on: 03 March, 2005, 20:46:45 »
Vidi ti njega (Silvestera) poceo i tudje poruke da izmenjuje....ccccc..... to bolovanje udarilo u glavu... Salim se naravno! Nego da ne skrecem sa teme, bitno je da su svi shvatili poentu cele price...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
Cudoviste!!!
« Reply #6 on: 04 October, 2005, 16:33:24 »
Ovako izgleda jedna od omiljenih zivih hrana akvarijumskih ribetina uvecana 20X - larva komarca.
Ovo sam fotografisao metodom "stapa i kanapa"- tako sto sam prislonio objektiv foto aparata na okular mikroskopa.
Nema sta - kao iz filma "Osmi putnik".

Offline daba

• Konsultant
  • Značajni član
  • Darko Babić
Re: Cudoviste!!!
« Reply #7 on: 04 October, 2005, 16:34:23 »
I jos jedna fotka

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #8 on: 04 October, 2005, 21:25:48 »
Priznajem da deluje bizarno, ali sto da ne, mozda su Alien-u trebali da nose ciklide sa sobom, i da ih uvecaju 1000 puta, mozda bi tako najbrze unistili Alien-a :)
Pozz
Piroman

Offline Rogus

• Član u razvoju
  • **
« Reply #9 on: 04 October, 2005, 22:45:02 »
Dabo, kad si veæ kreno da se baviš horor žanrom smori i nekog odraslog komarca za potrebe ciklidaristike.

Seæam se da sam se opasno isprepadao kad sam prvi put video tog monstruma pod binokularnom lupom - ZAO i DLAKAV.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
26 September, 2018, 14:20:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1899
  • Latest: Rades7
Stats
  • Total Posts: 154902
  • Total Topics: 9356