Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mrest apistograma  (Read 3145 times)

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
    • http://www.youtube.com/watch?v=kZhdKCo8Ogo&feature=related
Mrest apistograma
« on: 30 October, 2004, 00:18:34 »
Dakle, ovo pochinje da bude bolno. Vecheras, pola sata sam posmatrala mrest apistograma, ali vog puta ne agasizija, vec cacatoidesa, i to double red cacatoidesa! Ovo je sa uzvichnikom, jer sam mislila da je par koji imam previshe mlad, medjutim, ipak se ispostavilo da su polno zreli. Sve sam primetila tako shto mi se uchinilo da se muzjak zaglavio izmedju javanske mahovine i kamena, te da pliva "vertikalno", ali nakon nekog vremena, uochila sam i zenku pored njega!!!  . Zenka je "plivala" takodje vertikalno, ali pored toga se okretala i bochno, i par puta okrenula oko svoje ose. To me sve podsetilo na agasizije od pre nedelju dana, , tako da sam vec bila sigurna da je mrest u pitanju. Medjutim, posle nekog vremena, primetila sam i nalepljenu ikru duz pukotine kamena. Tamno narandzaste je boje, pa sam iz prva mislila da se radi o "zapaloj" htani (tetra diskus), ali onda sam shvatila da tu bash i nije moglo da zapadne, a i da ne moze hrana da stoji tako "naopako" nalepljena na kamen. Zenka je sve vreme oko njih leprshala, a muzjak se isto tu negde gurao i mojoj sreci nije bilo kraja nekih 10-ak minuta.

Medjutim, naravno, napasnik je doshao, i to ovog puta muzjak agasizi koji je duplo veci od cacatoidesa zajedno.Tako da iako su bili neustrashivi (zenka narochito), nisu mogli odbraniti ikru. Sve ostalo je jasno

Mislim da ce se vrlo brzo mrestiti i ramirezi, jer je zenka vidljivo puna ikre i ima izbachen onaj valjchic iz analnog otvora.Samo, ja sad vishe strahujem da ne bude opet ikra za vecheru nekoj od riba

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re:Mrest apistograma
« Reply #1 on: 30 October, 2004, 02:05:44 »
SC,

svako ima neku svoju taktiku, kako da spase ikru od gladnih riba iz akvarijuma. Na primer: izvadis kamen na kome su se izmrestili u zasebni akvarijum, i obezbedis dobru aeraciju. Par koji radi (mresti se) prebacis u zaseban akvarijum, gde se na miru izmreste. Izbacis glavnog zderonju iz kolektivnog akvarijuma, tako da niko ne pojede ikru.  Napravis pomicnu pregradu od klirita, kojom pregradis akvarijum, i ostavis samo mresni par sa ikrom, dok ostale ribe zavrse u drugom delu akvarijuma, itd itd itd.

Pronadji resenje koje ti najvise odgovara i primeni ga, ako ne uspe, probaj neko drugo, i tako dok ne pronadjes resenje koje radi posao!
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
26 April, 2018, 21:31:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328